iPhone X dokunmatik ekran çalışmıyor

iPhone X akıllı telefon dokunmatik ekranı çalışmıyor ise bu sorunun 2 kaynağı olabilir. Yazılımsal ya da donanımsal. Yazılımsal sorunlar sizler tarafından bireysel olarak çözülebilir. Donanımsal sorunlarda ise profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından müdahale yapılması gerekir.

Bu makalemde dokunmatik alan basmıyor sorunu yaşayan kullanıcılara çözüm yolu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Yazılımsal sorunlar

Yazılımsal sorunlar ile iki sebepten dolayı karşılaşabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz bir uygulama ya da telefonunun en güncel IOS sürümünde olmaması. Yapmanız gereken ise oldukça basit. İlk olarak telefonunuzu kapatınız. Ardından ise dokunmatiği etkileyebilecek uygulamaları siliniz. Çözüm bulamıyorsanız eğer cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Güncelleme yapabilmek için ise Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına geliniz ve son yazılım sürümüne telefonu güncelleyiniz. Dokumatik hiç çalışmıyor ise bu işlemi telefonu bilgisayara bağlayarak yapabilirsiniz.

Donanımsal sorunlar

Donanımsal sorunların sebebi ise hemen hemen her akıllı telefonda aynıdır. Ekranın darbe alması sonucu dokunmatik alan hasar görmüş ise bir kısmı ya da tamamı basmayabilir. Buradaki çözüm yolu ise dokunmatik ekranın değiştirilmesidir. Peki bu işlem yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir ?

 1. Kullanılan ürün orjinal olmalıdır.
 2. Profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından ekran değişimi yapılmalıdır.
 3. Onarım yapılan teknik servis ortamı gerekli koşulları sağlamalıdır.
 4. Garantili hizmet sunulmalıdır.

GSM İletişim ekran değişiminde Türkiye rekorunu elinde bulunduran teknik servistir. iPhone X ekran değişimi de Türkiye’de ilk defa GSM İletişim’de yapılmıştır. Hemen aşağıda bulunan videoda GSM İletişim’de iPhone X ekran değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

iPhone X ekran değişimi fiyatı

iPhone X ekran değişimi güncek fiyatı https://www.gsmiletisim.com/urun/iphone-x-ekran-degisimi-fiyati sayfasında paylaşılmaktadır. 05.05.2018 tarihi itibari ile ekran değişimi ücreti 2200 TL’dir.

 1. Ekran değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından yapılır.
 2. Komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.
 3. Bilgileriniz kesinlikle silinmez.
 4. Telefon ekran performansında yani dokunmatik hızı/hassasiyeti ve ekran parlaklığı/çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.
 5. Ekran kalitesi ve görünümü ilk günkü haline geri döner.
 6. Ekran onarımı sonrasında telefonunuzu dilediğiniz kadar inceleme ve test sürecinde karşılaşılacak herhangi bir tereddütte ücret iadesi hakkınız bulunmaktadır.
 7. Ekran kırılması, dokunmatik sorunu ve ön cam çatlaması gibi sorunlar ile tekrar karşılaşılmasını engellemek amacıyla ekrana kırılmaz cam koruyucu hediye olarak takılmaktadır.

iPhone X ekran değişimi sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) teknik servis ekran garanti kartınız ile birlikte sizlere teslim edilir. Garanti kartınız güvenceniz olup garanti süresi dahilinde ekran ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

GSM İletişim adres bilgileri

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 (Evlendirme Dairesi Sağ Çaprazı) Söğütlüçeşme-Kadıköy / İstanbul ( Adres Tarifi )

Müşteri Hizmetleri: 02165504060 – 05327724872

GSM İletişim
GSM İletişim

GSM İletişim’e kargo gönderim bilgileri

İstanbul dışında ikamet ediyorsanız ya da İstanbul’da yaşamanıza rağmen iş yoğunluğundan teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz eğer iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 314383560 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 298026731 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

iPhone X dokunmatik ekran çalışmıyor (basmıyor) sorunu ve çözüm yolları ile ilgili aklınıza takılan sorular olursa eğer GSM İletişim müşteri hizmetleri hattını arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

İlgili Yazılar


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

UZEM

Ulusal zehir danışma merkezi Ulusal zehir danışma merkezi'nin kısaltması UZEM'dir. UZEM UZEM yani ulusal zehir danışma merkezi destek hattının numarası...

BEKO’nun açılımı nedir?

Beko'nun açılımı Bekonun açılımı: Bejerano ile KOÇ Holding'in kurmak istediği ortaklık sonucu, her iki şirketin, baş iki harflerinin birleşimi. BEKO'nun...

Samsung telefonlarda uygulama nasıl gizlenir

Samsung uygulama gizleme Samsung akıllı telefonlarda uygulama nasıl gizlenir bu makalemde detaylı bir şekilde anlatmaya çalışıyorum. Ayarlar bölümüne tıklıyoruzArama kısmına...

Uçak kaç km hızla kalkar?

Uçak kaç km hızlar kalkar? Uçaklar 240-285 km/sa hızla kalkarlar. https://youtu.be/aeiMLVQCRZc Uçak kalkış anı Uçaklar ne kadar hızla gider? Uçaklar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ne zaman kuruldu?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ne zaman kuruldu? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Devlet Meteoroloji İşleri Umum Müdürlüğü adı ile 10 Şubat 1937 tarihinde...

Ziraat Bankası ATM’den trafik cezası ödeme

Ziraat Bankası ATM'den trafik cezası ödeme Ziraat Bankası ATM'den trafik cezası ödeme istiyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videodaki adımları...

Kara kaş gözlerin elmas şarkısının sözlerini kim yazdı?

O şarkının sözleri kime ait? Motosikletimi çok dikkatli kullanırım normalde. Ama o gün son seste açtığım kulaklığımda çalan şarkının sözlerine...

Resmi hizmete mahsustur ne demek

3 kural ihlali Saatte 70 km/s hız kuralına uymadı. Kırmızı ışıkta geçti. Yayaya yol vermedi. 3 kural ihlalini görmeme sebep...