iPhone 8 ekran değişimi

iPhone 8 ekran değişimi uzman ve tecrübeli GSM İletişim APPLE teknisyenleri tarafından nasıl yapılıyor bu makalemde görselli, videolu ve yazılı anlatımlı detaylı bir şekilde anlattım.

Anlatım sonunda iPhone 8 onarım süreçlerinin GSM İletişim’de nasıl gerçekleştirildiğinden ve fiyatlandırmadan da bahsedilmiştir.

1. Adım: Telefonunuzu kapatın

İlk olarak telefonu kapatın. Bunun için sağ kısımda bulunan düğmeyi sürgü görünene kadar basılı tutun. Ardından ise sürgüyü sağ tarafa sürükleyerek telefonu kapatınız.

iPhone 8 Cihazının Kapatılması
Telefonun Kapatılması

2. Adım: Pentalobe vidalarının sökülmesi

Telefonun alt kısmında bulunan 3,5 mm olan iki pentalobe vidasını 5 yıldızlı (pentalobe) tornavidası kullanarak sökünüz.

Altta Bulunan Vidaların Sökülmesi
Pentalob Vidalarının Sökülmesi

3. Adım: Vantuz kullanımı

Home tuşunun hemen üstüne vantuz uygulayınız. Vantuzu hafifçe çekiniz. Touch ID’nin üzerine gelmediğine dikkat ediniz.

iPhone 8 Ekranı Vantuzla Ayırma
Ekranın Vantuz İle Çekilmesi

4. Adım: Ekranın çıkarılması

Vantuz kullanarak ekranda bir boşluk oluşturduktan sonra teknisyen penası kullanarak ekranı dikkatli bir şekilde kasadan ayırınız.

Pena Kullanılarak Ekranın Sökülmesi
Ekranın Kasadan Sökülmesi

5. Adım: Alt ekran soketi koruyucusunun sökülmesi

Alt ekran soketini koruyan metali çıkarın. Bunun için 2 adet 1,3 mm ve 2 adet 2,8 mm vidaları (Phillips vidaları) sökün. Bunun için yine 5 köşeli tornavida (torx) kullanmanız gerekir.

Ekran Soketi Koruyucu Metalin Sökülmesi
Alt Ekran Soketini Koruyan Metalin Çıkarılması

6. Adım: Üst ekran soketi koruyucusunun sökülmesi

Üst ekran soketini koruyan metali çıkarın. Bunun için 3 adet 1,3 mm vidaları (Phillips vidaları) sökün. Bunun için yine 5 köşeli tornavida (torx) kullanmanız gerekir.

Üst Ekran Soketinin Sökülmesi
Üst Ekran Soketini Koruyan Metalin Çıkarılması

7. Adım: Tüm soketleri çıkarınız

Üstte ve altta bulunan soketler ile birlikte batarya soketini çıkararak ekranı kasadan ayırınız. Gerekli teknik servis koşulları sağlanmamış ise batarya soketinin ilk ekran açıldığında sökülmesini tavsiye ederiz.

Batarya Ekran Soketlerin Çıkarılarak Ekranın Sökülmesi
Soketlerin Çıkarılarak Ekranın Sökülmesi

8. Adım: Touch ID’nin çıkarılması

Parmak izi okuyucusu üzerinde bulunan 4 adet Y000 vidasını sökün. 1 tane 1,2 mm 3 tanesi 1,3 mm vida bulunmaktadır.

Touch ID Sökülmesi
Parmak İzi Okuyucusunun Sökülmesi

9. Adım: Kulaklık, sensör, ön kamera çıkarılması

Kulaklık, sensör ve ön kameranın bulunduğu kısmı çıkarın. Öncelikle üzerinde bulunan vidaları sökün. Köşebenti ayırın.

Kulaklık, Sensör ve Ön Kameranın Çıkarılması
Kulaklık, Sensör ve Ön Kameranın Çıkarılması

10. Adım: Ekran panelinin çıkarılması

Kırık ekran üzerinde bulunan metal paneli yeni ekrana takmak için teknisyen ekipmanları kullanarak dikkatli bir şekilde çıkarın.

Ekran Panelinin Çıkarılması
Ekran Panelinin Çıkarılması

11. Sonuç: iPhone 8 ekran değişimi öncesi ve sonrası

Buraya kadar yapılan tüm işlemleri yeni ekran kullanarak tam tersine uygulayınız. iPhone 8 kırık ekranı ve telefonun ekran değişimi sonrasında görsel aşağıdadır.

iPhone 8 Ekran Değişimi Öncesi ve Sonrası
iPhone 8 Ekran Değişimi Öncesi ve Sonrası

Videolu anlatım: iPhone 8 ekran değişimi videosu

GSM İletişim uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından çekilerek resmi Youtube kanalına yüklenen aşağıdaki video aracılığı ile iPhone 8 ekran değişimi nasıl yapılır sesli anlatımlı olarak detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

GSM İletişim’de iPhone 8 ekran değişimi nasıl yapılır ?

iPhone 8 ekran değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanlar kullanılarak ortalama 30 dakika içerisinde yapılmaktadır. Bu süre 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise sadece 3 (üç) iş günüdür.
Detaylı bilgi için bakınız: iPhone 8 Ekran Değişimi

  1. Ekran değişiminde komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılmaktadır.
  2. Teknik servis odası periyodik bir şekilde sterilize edildiği gibi tamamen statik elektrikten arındırılmıştır. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulur. Sigortalıdır ve teknisyenlerimiz ek önlem olarak statik elektrikten arındırıcı bileklik takarlar.
  3. Onarım sonrasında ekran kalitesi ilk günkü görünümüne geri kavuşur.
  4. Telefon ekran performansında yani en çok merak edilen dokunmatik hızı/hassasiyeti ve ekran parlaklığı/çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.
  5. Telefona format atılmaz ya da cihaz sıfırlanmaz. Bu sayede bilgileriniz silinmez. Yani ekran kırılmadan önce hangi bilgiler mevcut ise olduğu gibi kalır.
  6. Ekran değişimi sonrasında telefonunuzu dilediğiniz kadar test etmenize izin verilir. Ekran ile ilgili yaşayacağınız en ufak bir tereddüt ya da beğenmeme durumunda ise ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır.
  7. Onay verdiğinizde ise ilk olarak 20 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz ücretsiz olarak telefonunuza takılır. Ardından 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartınız hazırlanarak cihazınız sizlere teslim edilir.

Garanti kartınız olmasından dolayı da, garanti süresi dahilinde, ekran ile ilgili kullanıcı hatası (sıvı teması, ekran kırılması ve benzeri) yaşanılan her türlü teknik ve donanımsal sorun ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur. GSM İletişim’in adres bilgileri hemen aşağıda paylaşılmıştır.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy / İstanbul

Müşteri Hizmetleri: 02165504060 / 05327724872

İnternet Sitesi: https://www.gsmiletisim.com/

İlgili Yazılar


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

UZEM

Ulusal zehir danışma merkezi Ulusal zehir danışma merkezi'nin kısaltması UZEM'dir. UZEM UZEM yani ulusal zehir danışma merkezi destek hattının numarası...

BEKO’nun açılımı nedir?

Beko'nun açılımı Bekonun açılımı: Bejerano ile KOÇ Holding'in kurmak istediği ortaklık sonucu, her iki şirketin, baş iki harflerinin birleşimi. BEKO'nun...

Samsung telefonlarda uygulama nasıl gizlenir

Samsung uygulama gizleme Samsung akıllı telefonlarda uygulama nasıl gizlenir bu makalemde detaylı bir şekilde anlatmaya çalışıyorum. Ayarlar bölümüne tıklıyoruzArama kısmına...

Uçak kaç km hızla kalkar?

Uçak kaç km hızlar kalkar? Uçaklar 240-285 km/sa hızla kalkarlar. https://youtu.be/aeiMLVQCRZc Uçak kalkış anı Uçaklar ne kadar hızla gider? Uçaklar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ne zaman kuruldu?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ne zaman kuruldu? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Devlet Meteoroloji İşleri Umum Müdürlüğü adı ile 10 Şubat 1937 tarihinde...

Ziraat Bankası ATM’den trafik cezası ödeme

Ziraat Bankası ATM'den trafik cezası ödeme Ziraat Bankası ATM'den trafik cezası ödeme istiyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videodaki adımları...

Kara kaş gözlerin elmas şarkısının sözlerini kim yazdı?

O şarkının sözleri kime ait? Motosikletimi çok dikkatli kullanırım normalde. Ama o gün son seste açtığım kulaklığımda çalan şarkının sözlerine...

Resmi hizmete mahsustur ne demek

3 kural ihlali Saatte 70 km/s hız kuralına uymadı. Kırmızı ışıkta geçti. Yayaya yol vermedi. 3 kural ihlalini görmeme sebep...