Serhat Sağlam
samsung galaxy s8 ekran değişimi
samsung galaxy s8 ekran değişimi

Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi

Arkadaşlarınla Paylaş!

Samsung Galaxy S8 ekran değişimi nasıl yapılıyor eminim benim gibi sizlerde çok merak ediyorsunuzdur. Uzun zamandır takip ettiğim ve aynı zamanda telefonlarımla ilgili yaşadığım sıkıntılarda ilk adresim olan GSM İletişim’in youtube kanalını takip edenler arasındayım. Dün gece yatmadan önce Youtube’de video izlerken denk geldim ve baştan sonuna kadar aşağıdaki videoyu izledim.

Açıkçası söyleyeyim almak istediğim bir telefondu ama ekran değişimi fiyatını (1400 TL) öğrenince aldığım zaman çok daha dikkatli olmam gerektiğini öğrendim. Özellikleri açısından mükemmel bir cihaz ancak hem fiyat konusunda hem de tamir ücretleri hakkında biraz tereddütlü olduğumu söyleyebilirim.

Samsung Galaxy S8 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Videodaki seste Lokman abiye ait eğer bu makalemi okuyorsan Lokman Abi selamlarımı iletiyorum sana. Şimdi dilerseniz videodan izlediğim kadarıyla Samsung Galaxy S8 ekran değişimi nasıl yapılır anlatmaya çalışayım.

 1. İlk olarak yapılan işlem arka kapağın sökülebilmesi için ısıtılması. Arka kapak kasaya yapışkanla bağlı olduğu için ısı veriyorlar. Verilen ısı arka kapaktaki yapışkanın erimesine ve zarar görmeden çıkarılmasına sebep oluyor.
 2. Sol elde bir tane statik elektrikten arındırıcı bir iletken bileklik bulunmakta. Sağ taraftaki elde ne olduğunu bilmiyorum ama daha önceki videolardan mıknatıs olabileceğini düşünüyorum.
 3. Telefonun arkasında parmak okuyucu var ve o okuyucu kasaya entegre bir şekilde duruyor. Arka kapağı çıkarırken aman dikkat yoksa touch id nin bağlantısını koparabilirsiniz.
 4. Özel ekipmanlar ile arka kapak çıkarıldıktan sonra telefonun üzerinde 14 tane vida var onlar sökülüyor.
 5. Cihazın arka kapağından sonra iç aksamı da koruyan siyah kapaklar var onlar çıkarılıyor.
 6. Dikkat ettiğim en önemli noktalardan bir tanesi ilk yapılan işlemin batarya soketini çıkarmaları olması. Lokman Abi zaten anlatmış akımın kesilmesi gerekiyor yoksa diğer parçalara bu akım zarar verebilir.
 7. Dokunmatik soketleri teker teker sökülüyor.
 8. Wifi ve şebeke kabloları sökülüyor.
 9. Görüntüyü veren flex sökülüyor.
 10. Bu işlemler yapıldıktan sonra anakart çıkartılıyor. Tam bu maddede belirtmeliyim ki anakart yedeği bulunmamakta. Cihazınızın anakartı yanmış ise ya da zarar görmüş ise telefon kullanılamaz hale gelir. Birebir yaşayanlar arasındayım.
 11. Titreşim motoru çıkarılıyor.
 12. Görüntü sensörü ile birlikte kulaklık soketi çıkarılıyor.
 13. Şarj soketi sökülüyor. Kulaklık soketi sökülüyor ama üzerinde 5 adet vida var önce onlar çıkarılıyor.Mikrofonda aynı yere yani aynı parçaya bağlı. Bu alanı sökmeden önce de ısı veriliyor.
 14. Bataryanın zarar görmeden sökülebilmesi için özel bir sıvı sıkılıyor. Bu sıvı alt bataryanın kasaya yapışmış olan alanı yumuşatıyor.
 15. Çıkarılan tüm parçalar yeni ekrana takılıyor.

Benim bilgim sadece izlediğim bu video ile kısıtlı ama oldukça profesyonel bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Detaylı bilgi alabilmek için GSM İletişim’in https://www.gsmiletisim.com/urun/samsung-galaxy-s8-ekran-degisimi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Tüm sorularınız için sıkılmadan yardımcı olan bir teknik servistir ve kesinlikle tavsiye ederim.

Serhat Sağlam

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum

 • Serhat Bey iyi günler. Samsung galaxy s8 ekranı kırıldı ve telefonu açamıyorum. Servise götürdüğümde bilgilerim silinecek ben bunu istemiyorum. Gsm iletişimde değişim sonrası bilgiler aynı kalıyor mu özellikle uygulamalar ve içeriği

  • Hasan Bey merhaba;
   GSM İletişim’de yapılan ekran değişimler sonrasında bilgileriniz silinmiyor.
   Selamlar.

Son Yorumlar