Türkiye’deki En İyi Hosting Firması

Türkiye’deki en iyi hosting firması hangisi, hangi firma ile çalışmaya başlamalıyım gibi bir çok soru alıyorum uzun zamandır. Bir türlü vakit bulup da yazamadım. Ama bugün yine oldukça zor olan bir sorunumu kısa sürede çözdükleri ve mükemmel destekleri için her şeyi bırakıp bu makaleyi yazmaya başladım.

NATRO İLE NE ZAMAN TANIŞTIM

Aslında Natro‘yu yıllardır tanıyorum ama sanırım ilk üyeliğimi 6 sene önce açtım. Keşke kaç önce üye olduğumu gösteren bir alan olsa sistemlerinde. Tabi ondan öncesinde farklı firmalar ile çalışmaktaydım. Açtığım ilk site de mail adresimin prestijli olması amacı ile tsaglam.com’du. serh@tsaglam.com e-posta adresini alabilmek için. Tabi şu an kullanmakta olduğum kişisel blog sitem serhatsaglam.com.tr.

6 yıl önce başlayan üyeliğimin ardından şöyle bir düşündüm de belki de 100’ın üzerinde kişisel bireyler ve kurumsal firmalar için buradan üyelik açmalarını sağlayarak hizmet almalarını sağlamışımdır. Örneğin 50 kişilik şirketimdeki çalışma arkadaşlarımdan 8 tanesi Natro’dan üyeliğe sahip. İnanmayacak olan olursa yorumda paylaşırım alan adlarını. Bu arada Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. firmasının SEO ve SEM uzmanıyım yani bir yazılım firmasında çalışmaktayım.

En İyi Hosting Firması NATRO: İyiki varsınız arkadaşlar!!!
En İyi Hosting Firması NATRO: İyiki varsınız arkadaşlar!!!

NEDEN TÜRKİYE’NİN EN İYİ HOSTİNG FİRMASI

Aslında nereden başlayacağımı bilemiyorum. Her yönü ile iyiler. Mesela 7/24 ne zaman arasam mutlaka benle ilgilenen müşteri temsilcisi oluyor. İsterseniz deneyin. Gece 03.00’da arayın, sabah 11.00’de akşam üstü iş çıkışında. Mutlaka telefonunuzu açan bir müşteri temsilcisi oluyor. Sadece telefonla destek değil aynı zamanda ticket üzerinden alınan destek de mükemmel ötesi. Bir sorunun ya da sorunun mu var yazıyorsun çok hızlı bir şekilde cevaplanıyor. Hatta şöyle söyleyebilirim. Bazen 1 dakikadan kısa bir süre içerisinde cevap alabiliyorum. Sanki 10 kişi o sorumu cevaplayabilmek için yarışıyor şirkette. Aslında olabilir. En çok sorunu çözene aylık bir ödül verilmesi. Yardımcı olduğum bir kaç yakınımın ise çalıştığı firmalarda akşam 18.00’dan sonra destek yok. Hafta sonu destek yok. Ne yapacağım ben ? Günlük 50.000 TL para kazanan bir sitem olsa ve hafta sonu yaşadığım bir sorun 2 gün boyunca çözülmese. İşte birinci tercih sebebim bu. Kesintisiz ve hızlı hizmet.

Bir Sorun 1 Dakika İçerisinde İşte Böyle Çözülür
İşte Anlatmaya Çalıştığım Şey Bu

Başta bugün sorunumu çözen Uğur İ. olmak üzere, uzun yıllardır kahrımı çeken Zülfücan K., Hakan T., Burcu O., Mehmet G., Osman S., Mehmet G., Ayhan A., ya çok teşekkür ederim. Destek panelinden çıkardım bu listeyi bu arada. Az kalsın unutuyordum. Asıl teşekkürü Murat U.’ya göndermek istiyorum. Hayatım boyunca en iyi anlaştığım teknik destek sorumlusudur. Artık sesinden de tanırım kendisini. Daha sorumun ya da sorunumun ortasına gelmeden anlar. Serhat Bey dediği zaman zaten ben de anlarım o sorun 5 dakika içerisinde düzelecek ya da sorum cevaplanacaktır. Natro’da teknik birimin şefi ve iş dağılımını kim yapıyorsa da ona da ayrıca teşekkür ederim. Mükemmel bir disiplin.

BENİN İÇİN EN İYİ HOSTİNG FİRMASI

Sadece kesintisiz destek ile bitmez dimi her şey. Firma istediği kadar size destek olsun, her an ulaşabilmenizi sağlasın, sorular cevaplansın.. Kesinlikle bu yeterli değildir. Kesintisiz desteğin yanında kesintisiz hizmet de çok önemli benim için. 6 yıllık süreç içerisinde sanırım 2 ya da 3 kez sitelerime ulaşamadım. Bunlardan bir tanesinin kaynağının da Natro ile ilgili olmadığını çok iyi biliyorum. Sonuç olarak hem kesintisiz destek alıyorsunuz, hem de kesintisiz hizmet.  Reklam yapıyormuş gibi görünebilirim ama emin olun Natro’dan kimseyi tanımam ya da kimse ile iletişime geçmemişimdir bugüne kadar. Bloğumu detaylı bir şekilde incelerseniz ben sadece iyi hizmet aldığım firmaları yazarım. İyi hizmet devam ettiği sürece de makalem her daim kalır.

DÜNYA’NIN EN İYİ HOSTİNG FİRMASI

Serhat Bey sıralamışsınız Türkiye’nin en iyi firması, benim için en iyi hosting firması ve dünyanın en iyi hosting firması diye serzelişte bulunabilirsiniz. Birinci sebebi bu makalemin daha çok kullanıcıya ulaşabilmesi için arama motorları istekleri doğrultusunda yazımı hazırlamaktır. İkinci sebebi ise bilenler anlayacaktır. Bir hosting firmasını tercih ettikten sonra bazı testler yaparım. Yurt dışında %99,99 kesintisiz hizmet veriyorum diyen hosting firması bu testlere dayanamamışken Natro’da bu testlerde hiç bir zaman olumsuz bir durum ile karşılaşmadım. Yani anlatmak istediğim şey güvenlik üst seviyede. Bir Firewall vardı şu anda adını hatırlayamadım ama araştırmalarım sonucu sadece Natro’da olduğu duyumlarını aldım. Firewall nedir derseniz ben özet geçeyim. Güvenlik duvarıdır. Google’da araştırması size kalmış.

Bu firmayı tercih etmemin 3 tane temel özelliğini saydım. Kesintisiz destek, kesintisiz hizmet ve güvenlik. Bu özellikler evrensel olarak herkes için geçerlidir. Ama benim için en önemli olan özelliklerinden bir tanesi uzmanlık alanım olan Wodpress için yapmış oldukları ayrıcalıklar ve yönetim panellerinin sadeliği + anlaşılır olması.

ARADIĞIM HER ŞEY MEVCUT YÖNETİM PANELLERİNDE

Natro’dan hizmet alarak bir site kurmaya karar verdiniz. Örnek olarak da kurumsal 2 paketini aldığınız ve wordpress tabanlı bir site açacaksınız. Hosting + alan adı alım işlemleri ve kurulumu maksimum 10 dakika sürer. Yönetim panelinde yapmış oldukları özellikler sayesinde de 5 dakika içerisinde WordPress tabanlı sitenizi kurabilirsiniz. Yani 15 dakika içerisinde bir site sahibi olabilirsiniz. Ondan sonrası ise profesyonel bir tema beğenerek düzenleme işlemlerinize kalmış. Atıyorum kurduğunuz tema da bir limit artırılması mı isteniyor. Teknik destek üzerinden talepte bulunun yine en geç 5 dakika içerisinde limitinizi arttırsınlar.

Natro Kolay Kullanımlı CPANEL
Natro Kolay Kullanımlı Yönetim Paneli

Kendime Not: Natro’dan alan adı ve hosting aldıktan sonra kurulumunu yapacağın wordpress tabanlı sitenin ekran görüntüsünü videoya al ve buraya yükle.

Sonuç olarak benim için en iyi hosting firması Natro’dur. Evim ve iş yerim Gayrettepe’de. Her gün bu firmanın önünden 2 kez motosikletimle ve Profilo Alışveriş Merkezine yemeğe gittiğim zamanlarda ise 4 defa geçerim. İyi ki varsınız dediğim sayılı firmalar arasındadır. Her sorunumun çözüldüğü akşam ise selam vermeyi unutmam korna çalarak.

İyi ki varsınız arkadaşlar!!!

Şimdi hatırladım. En çok sevdiğim çalışmalarınızdan bir tanesi ise teknolojiyi yakından takip ederek aylık çıkarmakta olduğunu dergidir. Mükemmel bilgi paylaşımları bulunmakta lütfen devam edin.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. 3 yıldır Natro ile çalışıyorum, bu yıl bir çok sorun yaşadım ve verdikleri teknik destekten ve üsluplarından hiç memnun kalmadım.
  Bence bu firma müşteri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyor, bu yüzden de hizmet kaliteleri düşüyor. Mesela teknik destek veren arkadaşlar aynı konuda farklı bilgi verebiliyor (e-posta sunucularının güncellenmesi sırasında tüm e-postalarım silindi ve geri getirilemeyeceği söylendi, 1-2 hafta sonrasında ise e-postalar kendiliğinden geri geldi…).
  İnternet sitemdeki iletişim formu çalışmamaya başladı (yaptıkları bir güncellemeden sonra), Natro’ya göre sorun onlardan kaynaklanmıyor, web sitesini yapan arkadaş ise aksini söylüyor.
  Halihazırda yeni bir hosting firması arıyorum.

 2. Dünya üzerinde 8 ayrı ülkede yaklaşık 21 ayrı hosting firması ile çalışıyorum. Türkiye’de isimtescil ve natro üzerinde bayi hosting paketlerim var. Al birini vur ötekine ikisi de birbirinden berbat. Misal hosting’in bağlı olduğu makinedeki sistemi size hiçbir bildirim yapmadan güncellerler, bu sitelernizin alt yapısını etkiler mi etkilemez mi umurlarında olmaz. Destek talebi açtığınızda memur zihniyet mesai saatleri arasında işleminizi yaparlar. Sorun kodlarınızda, sorun sizin yazılımınızda, sorun httaccess dosyanızda derler (ki alakası yoktur), sorun çözme başarısı 0 bir teknik ekipleri var. Şu kadarını söyleyebilirim ki Türkler hosting işini bilmiyor!

 3. Merhaba Serhat Bey,
  Sanırım ben aynı fikirde değilim. Natro datalarımı vs. yüklerken indirirken gördüğüm en iyi hosting firmasıdır diyebilirim. Destek konusunda çok geç cevap veriyorlar ve genellikle problemi çözemiyorlar.

 4. Belirttiğiniz gibi hızlı bir destek sistemi mevcut değil Natro da, ben 1 yıldır Natro kullanıyorum, en erken cevaplama süreleri 2-4 saat aralığını buluyor.

 5. Tam da natro ya alternatif ararken karşılaştım yazınız ile. 8 Yıllık natro üyeliğimi güncellenen mail servisleri ve web arayüzleri sonrasında karşılaştığım sorunlar neticesinde sonlandırmak istemekteyim. Fiyat politikalarındaki değişiklik serverdaki anlık düşüşler kaynaklı mail ve site ulaşılamama sorunları derken artık bu yazdıklarını hakettiğini düşünmüyorum.

  Sevgiler.

  1. Merhaba Ahmet Bey;
   Hazır kuruluda bazı kısıtlamalar olabilir bu sebeple kendiniz bir hosting paketi alarak kurmanızı tavsiye ederim.
   Selamlar.

 6. Biraz önce Natro’yu aradım. Telefonu Mehmet Bey açtı. Fatal error: Out of memory (allocated 12582912) (tried to allocate 32 bytes) in /home/u6788572/public_html/wp-includes/pomo/mo.php on line 297 hatası aldığımı söyledim. 15 saniye sorunumu çözdü. İşte bu yüzden Natro benim için hem Türkiye’nin hemde Dünya’nın en iyi hosting firmasıdır. Kendi kendime yorum yazdıracak kadar iyidir.

 7. Kesinlikle katılıyorum Serhat Bey düşüncelerinize. 10 yıldır Natro’yu kullanan biri olarak.

  1. Mesut Bey merhaba;
   Bu değerli yorumunuz ile makaleme destek olduğunuz için teşekkür ederim. Aynı düşüncede olmamıza sevindim.
   Selamlar.

Son Yazılanlar

Samsung Galaxy M30s ekran değişimi

Samsung Galaxy M30s ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy M30s ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile...

Çamaşırları ters asmak günah mı?

Bosh çamaşır makinesi Eski olsa da oldukça kaliteli bir çamaşır makinem vardı. Markası BOSCH. Hafiften ses yapardı ama iş görürdü....

Beyin dalgaları ve akıllı telefonlar

Beyin dalgalarının isimleri Beyin dalgaları sırası ile delta, theta, alpha, beta ve gammadır. Beyin dalgalarının frekansları Delta: (0.1-3 Hz) Theta:...

Su uyur düşman uyumaz

Bu makaleyi okuyan sen olmak üzere herkesin yanlış bildiği bir atasözü. Su uyur düşman uyumaz. Sü uyur düşman uyumaz Su...

Miladi takvim Türkiye’de ne zaman kullanılmaya başlandı

Masamdaki takvim Gözüm masamdaki takvime takıldı. Yaklaşık 20 dakika sonra bir şey fark ettim. Art arda 31 gün olan iki...

iPhone SE 2020 (2. Nesil) ekran değişimi

Uzun bir aradan sonra 2. telefon olarak APPLE'a geri dönmeye karar verdim. Almış olduğum telefon modeli ise iPhone SE 2020....

Efrasiyab

Samanîler ve Gazneliler dönemleri İran edebiyatının önde gelen Fars şairi Firdevsî'nin Şehname adlı eserinde Alp Er Tunga hakkında bahsederken ona...

Kendir

Kendir nedir Kenevir bitkisinden elde edilir. Bitkinin dış kısmında lifli bir halde bulunur. Günümüzde en çok sıhhi tesisatta muslukların sızdırmasını...