Serhat Sağlam
Telefon Ekranında Mürekkep Akması Sorunu

Telefon ekranında mürekkep akması

Arkadaşlarınla Paylaş!

Telefonunuzun ekranında siyah, mor, lacivert renklerinde lekeler gördüyseniz eğer bu makaleme girmiş bulunmaktasınız. Sanki mürekkep akmasına benzer lekeler. Büyük ihtimalde “Telefon ekranındaki mürekkep akması lekesi nasıl geçer ?” araması yapmışsınızdır.

Bu yazımda aklınıza takılan bütün soruların cevabını, sorunun sebebini ve çözüm yollarını tüm detayları ile birlikte anlatacağım.

İç ekran kırılması

Öncelikle çok üzülerek söylüyorum ki telefonunuzda iç ekran kırılması yaşanmış. Uzatmadan da söyleyeyim. tek çözüm yolu bir teknisyen tarafından ekran değişimi yapılması.

Bazı durumlarda mürekkep akması tarzındaki lekeler çok ufak alanlarda başlayabilir. Zamanla da artabilir.

Telefonda mürekkep akması neden olur

Akıllı telefonların ekranları ön cam, dokunmatik alan, iç ekran ve panelden oluşur. Bazılarında ise buna kasa da eklenebilir. İç ekran içerisinde bulunan ve telefona renk veren kısımda yaşanan hasarlar sonrasında ekranda koyu renklerde görüntüler oluşur. Halk tabiri ile mürekkep akması deriz.

  1. Ekranın darbe alması sonrası yaşanabilir.
  2. Telefonun aşırı ısınmasına rağmen kullanılması sebebi ile iç ekran kırılabilir.
  3. Batarya şişmesi ekrana ve kasaya baskı yaptığında gözlenebilir.

Peki çözüm yolu nedir ? Hemen anlatayım.

Telefon ekranda mürekkep dağılması nasıl geçer

Telefon ekranında yaşanan mürekkep akması sorununun tek çözüm yolu ekran değişimidir. Ekran değiştirilmez tamamen tüm alana yayılabilir. Hemen aşağıda bulunan video ile mürekkep akması yaşanan bir cihazın ekran değişiminin GSM İletişim teknik servis odasında nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cjdBRyR4n2A
Mürekkep Akması Sorunu Çözümü

GSM İletişim adres bilgileri

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 (Evlendirme Dairesi Sağ Çaprazı) Söğütlüçeşme-Kadıköy / İstanbul ( Adres Tarifi )

Müşteri Hizmetleri: 02165504060

Site: https://www.gsmiletisim.com

Umarım konu hakkında sizlere bilgi verebilmiş oldum bu yazım ile. Şimdiden geçmiş olsun diliyor ve bir deyimi yazmak istiyorum. Cana geleceğine mala gelsin.

Serhat Sağlam

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yazın