Daha gidecek çok yolumuz var

Sözleri kızına ait bir şarkıyı seslendirmek nasıl bir duygu acaba ? “Anne. Ben bir kaç kelime karaladım. Besteleme imkanımız olursa sen söyleyebilir misin ?” sözlerini hayal eder gibiyim.

Leman Sam – Daha Gidecek Yolumuz Var

Birazdan aşağıda paylaşacağım videodaki şarkıyı söyleyen sanatçımız Leman Sam. O şarkıdaki sözleri yazan ise kızı Şevval Sam. Anne ve kız birbirine sımsıkı tutunduğunda nasıl bir eser çıkıyor hep birlikte dinleyelim.

Daha Gidecek Yolumuz Var

Daha gidecek çok yolumuz var

Çok yol kat ettim yeter artık derken daha gidecek çok yolumun olduğunu fark ettim. Henüz başlangıçta olduğumu. Başlangıç çizgisini bir kaç adım geçebildiğimi. Kendimi yolcu diye tanımlarken yolcuların özentisinde olduğumu.

Şevval Sam – Hey Gidi Karadeniz

Leman Sams’ın sesini duyduğunuz bu makalemde yine sözleri Şevval Sam’a ait olan Hey Gidi Karadeniz türküsüne yer vermemek ayıp olurdu. Bir de onun güzel sesini dinleyelim.

Hey Gidi Karadeniz

Gittiğim her yere götürdüm

Nereye gidersem gideyim hep birlikte geldiler. Aşklarım. Ailem. Tarihim. Şarkılarımız. Yazarlarımız. Çizimlerim. Sözlerim. Ata sözlerimiz. İzlediğim filmler. Bayrağım. gezdiğim yerler. Bedenim. Tarihim. Dostlarım. Düşmanlarım. Kısacası şu yaşıma kadar geçmişimde olan her şeyim. Yanımda değillerdi belki. Ama düşüncelerimdeydiler. Kimi zaman hayallerimde, kimi zaman rüyalarımda.

Başıma gelecek bir taş parçası ile hafızamı kaybetmediğim sürece de benle birlikte yol almaya devam edecekler. Olsun. Daha gidecek çok yolumuz var sizlerle.

Atam diyor ki

Mustafa Kemal Atatürk diyor ki “Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir”. Benim için sanat, bir insanın atar damarıdır. O damar kopar ise insan yaşayamaz. Hayatta kalma imkanı yoktur. O sebepten dolayıdır ki sanatınıza engel olmaya çalışanlara, can pahasına da olsa engel olmanız gerekir.

Yukarıda paylaştığım iki şarkı bizim sanatımızdır. O şarkılarının sözleri. O şarkıları dinlerken kaleme alınan bu yazılar gibi. Aynı ata sözlerinin sizlere aktardıklarında olduğu gibi.

Sahip çıkalım

Sanatımıza sahip çıkalım. Edebiyatımıza. Tarihimize. Dinimize. Bayrağımıza. Ailemize. Dostlarımıza. Bunları yaparken de ortak noktamızı bulmaya çalışalım.

Biz sahip çıkmaz isek, bizi bizden daha iyi tanıyanlar, bizi bizden daha iyi okuyanlar, bizi bizden daha iyi yaşayanlar sahip çıkarlar.

Sonuç olarak

Sonuç olarak daha gidecek yolumuz var. Daha gidecek çok yolum. O yollarda yürürken inanıyorum ki her şey çok güzel olacak. Her şey çok daha güzel olacak.

Bonus

Bonus olmadan olmaz dimi. Yine Türkiye Cumhuriyeti içerisinde yaşamış, bu toprakların suyunu içmiş, bir zamanların gençleri şimdilerin ise gençler tarafından sevilen iki sanatçısının rap şarksını dinleyelim.

CEZA Neyim Var Ki Feat SAGOPA

Aradıklarınız aslında aranızda. Sadece sağda, solda, yukarıda, aşağıda aramak yerine bir ortak noktaya bakmanız yeterli.

Edit Reyiz’e selamlar.

Edit Reyiz

En iyisi burada bitirmek…

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (100 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

Rakkaani rakastan sinua

Yorucu bir hafta. Uykuya özlem. Üç seçenek. Masa başında kafanın yaslandığı kol, salondaki kanepe, o. Beyin kol, mantık kanepe, kalp...

Madeni paralar hangi metalden üretilir

Madeni (bozuk) paralar hangi metalden üretiliyor, alaşımında hangi elementler var hiç merak ettiniz mi? Gerçi bu yazıma gelmezdiniz merak etmeseniz....

Akıllı telefon işlemcileri

Akıllı telefonlarda kullanılan işlemciler neler, hangi firma tarafından üretiliyorlar ve günümüzde en iyi işlemci modeli nedir diye merak ediyorsanız eğer...

Canlıların duyduğu frekans aralıkları

İnsanların üretebildikleri ses frekansı 85 - 1000 Hz arasıdır. Yine insanların duyma frekansları ise 20 - 20000 Hz arası. Kadınların...

Çay nasıl demlenir

Tavşanın kan bağışladığı renkte, akasya ağacının açtığı çiçeklerinin kokusunun altında yeni ıslanmış toprak kokusunu bir arada yaşatan, yudumlarken en sevdiklerinizin...

Kanser tarama testi: EZra

Doğarız. Emeklemeye başlarız. Ardından bize kucak açan anne ya da babaya doğru ilk adımlarımızı atmaya başlarız. Zamanla o adımlar hızlanır....

Kime, neye aşıksın ?

Henüz 12-14 yaşlarındayım. Murat Abi'nin konserinin olduğunu duydum. O zamanlarda lisedeki güzel bir insana sırılsıklam aşığım. Ya da öyle olduğunu...

Türkiye’nin En İyi Gazozu: Niğde Gazozu

Türkiye'nin en iyi gazozu benim için Niğde Gazozu'dur. Makaleme devam etmeden önce aşağıdaki mükemmel tasarıma imza atan İrem'e selam olsun....