Daha gidecek çok yolumuz var

Sözleri kızına ait bir şarkıyı seslendirmek nasıl bir duygu acaba ? “Anne. Ben bir kaç kelime karaladım. Besteleme imkanımız olursa sen söyleyebilir misin ?” sözlerini hayal eder gibiyim.

Leman Sam – Daha Gidecek Yolumuz Var

Birazdan aşağıda paylaşacağım videodaki şarkıyı söyleyen sanatçımız Leman Sam. O şarkıdaki sözleri yazan ise kızı Şevval Sam. Anne ve kız birbirine sımsıkı tutunduğunda nasıl bir eser çıkıyor hep birlikte dinleyelim.

Daha Gidecek Yolumuz Var

Daha gidecek çok yolumuz var

Çok yol kat ettim yeter artık derken daha gidecek çok yolumun olduğunu fark ettim. Henüz başlangıçta olduğumu. Başlangıç çizgisini bir kaç adım geçebildiğimi. Kendimi yolcu diye tanımlarken yolcuların özentisinde olduğumu.

Şevval Sam – Hey Gidi Karadeniz

Leman Sams’ın sesini duyduğunuz bu makalemde yine sözleri Şevval Sam’a ait olan Hey Gidi Karadeniz türküsüne yer vermemek ayıp olurdu. Bir de onun güzel sesini dinleyelim.

Hey Gidi Karadeniz

Gittiğim her yere götürdüm

Nereye gidersem gideyim hep birlikte geldiler. Aşklarım. Ailem. Tarihim. Şarkılarımız. Yazarlarımız. Çizimlerim. Sözlerim. Ata sözlerimiz. İzlediğim filmler. Bayrağım. gezdiğim yerler. Bedenim. Tarihim. Dostlarım. Düşmanlarım. Kısacası şu yaşıma kadar geçmişimde olan her şeyim. Yanımda değillerdi belki. Ama düşüncelerimdeydiler. Kimi zaman hayallerimde, kimi zaman rüyalarımda.

Başıma gelecek bir taş parçası ile hafızamı kaybetmediğim sürece de benle birlikte yol almaya devam edecekler. Olsun. Daha gidecek çok yolumuz var sizlerle.

Atam diyor ki

Mustafa Kemal Atatürk diyor ki “Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir”. Benim için sanat, bir insanın atar damarıdır. O damar kopar ise insan yaşayamaz. Hayatta kalma imkanı yoktur. O sebepten dolayıdır ki sanatınıza engel olmaya çalışanlara, can pahasına da olsa engel olmanız gerekir.

Yukarıda paylaştığım iki şarkı bizim sanatımızdır. O şarkılarının sözleri. O şarkıları dinlerken kaleme alınan bu yazılar gibi. Aynı ata sözlerinin sizlere aktardıklarında olduğu gibi.

Sahip çıkalım

Sanatımıza sahip çıkalım. Edebiyatımıza. Tarihimize. Dinimize. Bayrağımıza. Ailemize. Dostlarımıza. Bunları yaparken de ortak noktamızı bulmaya çalışalım.

Biz sahip çıkmaz isek, bizi bizden daha iyi tanıyanlar, bizi bizden daha iyi okuyanlar, bizi bizden daha iyi yaşayanlar sahip çıkarlar.

Sonuç olarak

Sonuç olarak daha gidecek yolumuz var. Daha gidecek çok yolum. O yollarda yürürken inanıyorum ki her şey çok güzel olacak. Her şey çok daha güzel olacak.

Bonus

Bonus olmadan olmaz dimi. Yine Türkiye Cumhuriyeti içerisinde yaşamış, bu toprakların suyunu içmiş, bir zamanların gençleri şimdilerin ise gençler tarafından sevilen iki sanatçısının rap şarksını dinleyelim.

CEZA Neyim Var Ki Feat SAGOPA

Aradıklarınız aslında aranızda. Sadece sağda, solda, yukarıda, aşağıda aramak yerine bir ortak noktaya bakmanız yeterli.

Edit Reyiz’e selamlar.

Edit Reyiz

En iyisi burada bitirmek…

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (100 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

Xiaomi Mi 10T Pro ekran değişimi

Xiaomi Mi 10T Pro ekran değişimi fiyatı Xiaomi Mi 10t Pro ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

Gümüşservi

Gümüşservi Geceleyin Ay’ın suya yansımasıyla oluşan parıltılı görünüme gümüşservi adı verilir. Yakamoz Uyarıldığında ışık saçan tek hücreli deni canlılarına yakamoz...

Milli mücadelede yapılan son savaş hangisidir

Milli mücadelede yapılan son savaş Büyük Taarruz diğer adları ile Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Dumlupınar Meydan Muharebesi ya da Rum Sındığı'dır....

Samsung Galaxy S21 Ultra ekran değişimi

Samsung Galaxy S21 Ultra ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy S21 Ultra ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

Danimarka’nın başkenti neresidir?

Danimarka'nın başkenti neresidir? Danimarka'nın başkenti Kopenhag'dır. Kopenhag'ın nüfusu nedir? Kopenhag'nın nüfusu 794,129'dur. Köleliği ilk kaldıran ülke neresidir? Köleliği ilk kaldıran...

Temiz eller operasyonu

Mani Pulite 1990, 1991 ve 1992 yıllarında İtalya'da ulusal çapta yapılan yargı soruşturmasının adıdır Mani Pulite. Siyasi yolsuzluklara karşı düzenlenen...

Atatürk’ün kaç kardeşi var?

Atatürk'ün kardeşleri kimlerdir? Atatürk'ün kardeşleri kimlerdir? Sorunun cevabı oldukça basit. Atatürk'ün kardeşleri; Makbule, Fatma, Ahmet, Naciye ve Ömer'dir. Atatürk'ün kaç...

Ezan okunurken internet yavaşlıyor

Bu yaşına kadar ezan okunurken yaşadığın olaylar ve çevrendeki insanlar ile tartışmalarının hepsini unut. Bu yazı ile sadece bilimsel sebeplere...