Şeffaf Diş Teli Nedir

Diş Hekimi Ufuk Tosun
Diş Hekimi Ufuk Tosun

Halk arasında şeffaf diş teli olarak adlandırılmakta olan apareyler aslında şeffaf plaklardan oluşmaktadırlar. Şeffaf plaklar son dönemlerde ortaya çıkmış olan ileri teknolojiler ile geliştirilmiş bir üründür. Türkiye’de ise ilk defa İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Şeffaf Aparey adı ile geliştirilmişlerdir.

Arkadaşlar İstanbul’da yaşıyorsanız eğer kesinlikle bu uygulamayı en iyi yaptığını düşündüğüm ve birebir tanıştığım bir doktor bulunmakta. Diş Hekimi Ufuk Tosun.

Sitesi: http://www.implantdental.gen.tr/

Adres Bilgileri: GÜVEN 1 İŞ MERKEZİ Mimar Sinan Mah. Bosna Cad. No: 4, Kat: 2, Da: 5 ÇEKMEKÖY / İST.

Telefon:+90 (216) 641 45 15

Şeffaf apareyler doğru vakalarda çok iyi sonuçlar veren apareylerdir. Hastalar diş bozukluğu rahatsızlığı ile ortodontistlere gittiklerinde şeffaf apareyler yani şeffaf diş teli olarak adlandırılan plaklar kendilerine gösterilmektedir. Şeffaf apareyler ağız içerisine takıldığında neredeyse görünmez hale gelmektedirler. Tedavi mantığı ise aslında klasik braketler ile tedaviye benzemektedir. Klasik braketler dişe yapışır, içinden bir tel geçer ve o telin brakete uyguladığı kuvveti dişe iletir. O iletilen kuvvetle diş kemik içerisinde yüzdürülerek istenilen yöne doğru hareket sağlanır. Şeffaf aparey tedavisinde ise dişin etrafı şeffaf bir plak ile kaplanır. Bu şeffaf plak dişe yine kuvvet sağlar ve diş yapısı kemik içerisinde yüzdürülerek istenilen yere alınır.

Dr.Dt. Rıdvan Bayri

Şeffaf aparey ile tedaviye başlanmadan önce hastadan bir ölçü alınır. Alınan ölçü sonucunda şeffaf plaklar üretilir. İTÜ’de AR-GE çalışmaları yapılan Şeffaf Aparey firması ile karşılıklı bir planlama yapılır. Bu planlama tamamen dijital ortam üzerinden gerçekleşmektedir. Hastaya örnek olarak 3 aylık bir planlamada seri halinde 6 plak gönderilir. Hastaya gelen plaklar, her bir plak bir önceki plaktan 0,25 – 0,30 mm diş hareketi sağlayarak dişlerde yavaş yavaş istenilen yöne doğru bir hareket sağlar. Hasta şeffaf apareyi yani şeffaf diş teli olarak bilinen şeffaf plağı günde 20-22 saat kadar takmaktadır. Her iki haftada bir, bir sonraki şeffaf apareye hekim kontrolünde geçiş sağlanmaktadır. Her plak geçişinden sonra dişlerdeki hareket gözlenmektedir. Zaten tedavinin en başından dijital ortamda, her plakta gelinecek aşama ekranda izlenerek hastaya gösterilmektedir.

Metal Diş Teli Kullanmadan Tedavi

Şeffaf apareyler sayesinde hastanın metal diş teli kullanmasına gerek kalmaz. Metal diş teli kullanılmak istenmesinin en büyük sebepleri arasında çocuklarda psikolojiyi bozan bir görüntüye sahip olması ve aynı zamanda tedavi süreci içerisinde hiç bir zaman çıkartılamıyor olmasıdır. Bununla birlikte bazı tedavilerde iç dudağa zarar verilebilmektedir. Şeffaf diş teli yani Şeffaf Aparey tedavisinde ise hasta istediği zaman plağı çıkartabilmektedir. Özellikle yemek yerken, dişini fırçalarken bu işlemi gerçekleştirebilir. Şeffaf aparey tercih edilmesinin en büyük sebebi ise dişe takılı olduğunun fark edilememesidir. Yani hasta dilediği ortamda rahatlıkla kullanabilir. Takıp çıkartılması ise oldukça kolaydır.

Şeffaf Aparey Tedavisi
Şeffaf Aparey Tedavisi

Şeffaf Aparey Nedir ?

Şeffaf aparey şeffaf plaklar sayesinde, dişlerinizin olması gereken yere getirilmesini sağlayan ileri teknoloji bir Ortodontik tedavidir. Bu teknoloji sayesinde metal diş telleri kullanmaya gerek kalmadan, bakıldığında fark edilmesi oldukça imkanız olan bir tedavi yöntemi sayesinde çarpık diş teli problemlerinin önüne geçilmektedir.

Şeffaf Aparey’in (Şeffaf Diş Teli) Avantajları Nelerdir ?

✔ Dışarıdan bakıldığından fark edilmesi imkansızdır.

✔ Metal dişlerde yaşanan ağrı ve acı hissine son vermektedir.

✔ İstenildiği zaman çıkartılabilme özelliğine sahiptir.

✔ Sesinize ve konuşmanıza kesinlikle bir etkisi bulunmamaktadır.

✔ Her yaşta kullanılabildiği gibi tedavi süresini kısaltmaktadır.

✔ Ücretleri metal diş teline göre oldukça uygundur.

seffaf-dis-telleri

Çocuklarda Şeffaf Diş Teli Kullanımının Önemi

7’den 70’e herkes tarafından kullanılabilen şeffaf apareyler çocuklar için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Diş teli taktıran çocuklar genellikle arkadaşları tarafından dışlanmakta dişlek tabiri verilen lakaplar takılmaktadır. Buda çocuğunuzun psikolojisini oldukça bozmakta ve tüm hayatını etkileyebilmektedir. Oysa ki şeffaf diş teli tedavisi olan şeffaf aparey sayesinde dışlanmanın aksine arkadaş çevresinde bu tedaviye bir merak uyanmaktadır. Çünkü dişler hiç bir yerden görünemeyen bir plak sayesinde düzeltilmektedir.

Şeffaf Diş Teli hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu teknolojiyi İTÜ Teknokent Araştırma ve Geliştirme Bölgesi’nde bulunan Şeffaf Aparey ekibinden öğrenebilirsiniz. Dilerseniz 0850 433 2210 arayabilir, dilerseniz de http://www.seffafaparey.com/ sayfasından daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhabalar
  Kolay gelsin benim üst dişlerim çok önde bunlar için bu tedavi işe yarar mı ve bazı eksik dişlerim var bunlar tamamlandıktan sonra mı bu işlem gerçekleştieilebilir.
  İstanbul Kartal da uygulama yapan bi doktor tavsiye eserseniz çok sevinirim

 2. Merhabalar bende kullanmayi düsünüyorum şanlıurfa ya da gaziantepte bu tedavi yapiliyor mu,yapiliyorsa doktor önerebilir misiniz?

 3. Merhaba, benim yan kesici dişlerim çıktıktan sonra daha gelmediler ve köpek dişleri o boşluğu biraz doldurdu..şeffaf aparey tedavisi uygun mudur ve tedavi sonrası köpek dişlerinin önde olması görüntüyü bozacağından ne yapılmalıdır?

  1. Asya Hanım merhaba;
   Şeffaf aparey tedavisinden önce ortodontik bir tedai yapılması gerekebilir. Bunun kararı en iyi bir şekilde gideceğiniz doktorun gözlemlemeleri sonucu alabilirsiniz. Muayene ücretleri ücretsiz olur ortodontist ve diş hekimlerinde. En yakın doktora gitmenizi ve bilgi almanızı tavsiye ederim. Maalesef net bir bilgi verebilmem mümkün değildir.
   Selamlar.

 4. Merhaba,benim dişlerimin arası ayrık olduğu için tel kullanmam gerekiyor fakat ben.hala karar veremedim görüntü açısından bu yüzden seffaf tellere bakıyorum fakat seffaf tellerin daha az etkili olduğunu metal teller kadar iyi duzeltmedigini duydum doğru mudur?Birde kocaeli de bu işlemi yapan yerler var midir?

  1. Nisa Hanım merhaba;
   Bu kararı en iyi bir şekilde muayene için gideceğiniz doktor verecektir. Kocaeli’de henüz bir doktor yok ama size en yakın Sakarya’da bu tedaviyi uygulayan 3 doktor bulunmakta. Aynı zamanda bulunduğunuz bölgedeki bir diş hekiminin ya da ortodontistin yanına giderek de bu tedaviyi uygulamaya başlamasını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 5. Benim ön iki dişimde kayma var arkaya doğru bende şeffaf plak kullanmak istiyorum sizce düzelir mi

 6. Antalya da önerebileceğiniz bir doktor var mı acaba…alt ön dişlerede takılır mı

 7. Merhaba benim ön dişlerim birazcik ayrık uygun mudur ve adanada tavsiye edebileceğiniz doktor var mı

 8. Serhat bey, ben şeffaf aparey taktırmak istiyorum metal diş telinden daha cazip geliyor bana yalnız sadece üst dişlere taktırmak istiyorum ve ayriyetten size mail üzerinden dişin görünümü atsam sizinde bana çıkacak olan ücreti söyleme şansınız var mıdır? Çıkacak maliyete göre taktıracağım çünkü. Teşekkürler iyi günler..

  1. Nazlı Hanım merhaba;
   Ücret hakkında maalesef bir bilgim bulunmamaktadır. Ancak şeffaf aparey doktorlarına muayene olarak net bir bilgi alabilirsiniz.
   Selamlar.

 9. kolay gelsin benim diş tellerim vardı ve yaklaşık bir hafta oldu çıkaralı ve bana şeffaf plak verdi hem alt dişerim için hemde üst dişlerim için ama tel takılmadan öncede benim sadece alt dişerimde yamukluk vardı şimdi ise sadece alt dişlerime takabilir miyiz bozulmaması için?

 10. MERHABA BİTLİS’TE ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR DOKTOR YADA POLİKLİNİK VAR MI ? ORTALAMA KAÇ YIL KULLANMAM GEREKECEK ?

 11. merhaba 22 yaşındayım 6 yaşına kadar parmak emdiğim için öndeki 2 disim çok önde bu tedavi ise yarar mı

 12. Merhaba. Dislerimin 2 tanesi ustteler yani normal diş hizamda değil yukardan cıktılar. Seffaf aparey ise yarar mi ?

  1. Merhaba benim üst dişlerimden bir tanesi yukarda ve ön dişlerimide geri doğru itiyor alt çenemdeki dişlerimde birbiri üstüne yamuk bu işlemle dişlerim düzelebilir mi

 13. Merhaba hocam bende taktırmayı düşünüyorum malatyada oturuyorum bana önerebileceyiniz bir doktor varmı acaba

  1. Merhabalar;
   Malatya’da aşağıdaki adresteki diş hekimine gidebilirsiniz.
   Dt. Agah Altunsuyu
   Kernek Mah. Battal Gazi Sk No:16 Malatya Merkez/Malatya, +90 422 324 8867
   Selamlar.

 14. Hocam merhabalar. Benim on dislerim yamuk ve köpek dislerimin üzerinde diş geldi ve kopek dişlerim çekildi. Düzelmesi için tel yerine şeffaf aparey yapilabilirmi ? Ve Ankara da hangi üniversitesi hastanelerinde mevcut bilgilendirebilir misiniz . Teşekkürler .

  1. Sümyra Hanım merhaba;
   Ankara’da üniversite hastanelerinde herhangi bir doktor ile anlaşılmamış olduğunu görüyorum. Aşağıdaki iki doktoru araştırabilirsiniz.
   Dr. Nükhet Berk
   Dt.Halil Kamil Kahyaoğlu
   Selamlar.

 15. Merhaba ben yeni şeffaf aparey kullanıyorum ama arkada azı dişimin biri boşta kalıyor onu katmamışlar Bu olabilir mi yoksa unutulmuş mudur

  1. Damla Hanım merhaba;
   İlgili diş gerekli hizada olduğu için katmamış olabilirler. Ama yine de bu soruyu doktorunuza da sormanızı tavsiye ederim. Dijital ortamda sizlere detaylı bir şekilde gösterim yapacaklardır.
   Selamlar.

 16. merhaba.ben mersinde yaşıyorum.ön dişlerimde bozukluk var çok öndeler.beni rahatsız ediyor.şeffaf aparayı nerede taktırabilirim ve fiyatları ortalama ne kadardır

  1. Esra Hanım merhaba;
   Şeffaf Aparey’in internet sitesinde doktor bul sayfaları mevcut. Size en yakın doktoru bu sayfadan bularak tedavinizin başlamasını sağlayabilir ve ücret hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
   Selamlar.

 17. Merhaba benim ön kesici dişlerimden birisi yamuk bir şekilde kırıldı ve yapılması için 17 yaşına kadar beklemem gerekiyor acaba yine de bu ürünü kullanabilir miyim dişime göre ayarlarlar mı bir de bu ürünün fiyatı aşağı yukarı kaç lira?

  1. Yağmur Hanım merhaba;
   Kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Size en yakın ortodontist veya diş hekimini Şeffaf Aparey’in doktor bul sayfasından öğrenebilir, fiyatlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.
   Selamlar.

 18. Serhat bey ben ortadonti tedavisi goruyorm. Yaklask 4 sene olacak yalniz gorntum hic istedgm gibi olmadi. Yuzum cok zayfladi yanaklarm sarkmis gibi duruyor. Bu durum tel ciktktan sonra degisir mi? Bir de plak taklmadigi zaman dislern bozulacgni biliorz ayni sey cene icin de gecerli mi? Ust cenemde tek tarafli darlk vardi. Capraz kapanis deniyor sanirim. Simdiden tesekkur ederm

  1. Hande Hanı merhaba;
   Maalesef diş telleri hakkında herhangi bir bilgim mevcut değil. Bu sorunun cevabını en iyi bir şekilde tedavi gördüğünüz ortodontisten alabilirsiniz.
   Selamlar.

 19. Merhaba ben seffaf aparey yapan bir ortodontiste gittim ve bana apareylerin cok pahali oldugunu onun yerine tel in daha uygun oldugunu soyledi 5 bin dolar diye bir fiyat verdi aparey icin fakat yazınızda metal dis tellerine göre uygundur yazıyor anlayamadım??

  1. Özge Hanım merhaba;
   Hangi ortodontist acaba öğrenebilir miyim. Şeffaf apareylerin o kadar pahalı olduğunu düşünmüyorum. Sanırım kendileri bir fiyat belirlemişler.
   Selamlar.

 20. Merhaba ürünü kullanarak dişlerimin düzeltilmesini istiyorum.Acaba diyarbakır yada yakın bir ilde bunu yapabilecek bir diş hekimi tavsiye edebilir misiniz?

  1. Murat Bey merhaba;
   Şeffaf Aparey’in sitesine baktığımda Dicle Üniversitesi’nde bir dentistin bu uygulamayı yaptığını gördüm. Bilgileri aşağıdaki gibidir.
   Dt. Zeki Özalp
   Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diyarbakır 412-241 10 17 Dahili :3300
   Selamlar.

 21. Merhaba ben 16 yaşındayım doktorum bana damağım küçük olduğu için diş teli takmadan önce aparat kullanmam gerektiğini söyledi ancak ben o aparatı büyüklüğü dolayısıyla kullanamam acaba şeffaf aparey için de böyle bir şey gerekli midir teşekkürler

  1. Gönül Hanı merhaba;
   Şeffaf aparey her yaş dilimine uygun olarak üretilebilmekte olan bir teknoloji. Doktorunuzun bu teknoloji hakkında bilgisi var mı ? Yok ise kendisine tanıtım yapabilirler. Bununla birlikte size en yakın şeffaf aparey sağlayıcısı bir diş hekimi ya da ortodontiste görünebilirsiniz.
   Selamlar.

 22. merhaba 16 yaşındayım ve üstteki ön dişimin biri yamuk aynı zamanda yandaki iki dişlerimde olması gereken yerinin yukarısında aparey kullanmam işe yararmı yoksa telmi kullanmalıyım ?

  1. Elif Hanım merhaba;
   Şeffaf Aparey kullanabilirsiniz tabi. Ama önce bir ortodontist ya da diş hekimi tarafından kontrol edilmesi gerekir dişlerinizin. Kesin kararı gideceğiniz ortodontist ya da diş hekimi verecektir amabana sorarsanız şeffaf aparey kullanmanızı tavsiye ederim.
   Selamlar.

 23. Ben 20 yaşımdayım ve köpek dişim meğersem süt dişimmiş ve arkadan diş geliyor. Diş geldiği için yanındaki diş ileriye kaydı ve orada boşluk oldu bu boşluk şeffaf apareyle kapanırmı? Ayrıca diğer yerlerde çok uçuk bir fiyat veriyorlar sizde nasıl diş teline göre daha uyguna geliyor?

  1. Hatice Hanım merhaba;
   Diş teline göre daha uygun bir ücrete yapıldığını duymuştum. Ama tedavi için gideceğiniz doktronuzun bulunduğu konum ve tedavi sürecine göre bir fiyat çıkartılıyor sizlere. Yani aslında bu sorunun cevabını en iyi şeffaf aperey tedavisi kullanan bir ortodontist ya da diş hekimi verebilir.
   Selamlar.

 24. Fiyatları ne kadar ve benim sol üst dişim diğer sağ dişimin biraz üstünde sizce kullanmam uygun mudur

  1. Buket Hanım merhaba;
   Fiyatlar hakkında maalesef bilgim yok onu ancak size en yakın ortodontist ya da diş hekiminden öğrenebilirsiniz. Tabi ki sizin kullanımınıza uygun olacağını düşünüyorum.
   Selamlar.

   1. Mikail Bey merhaba;
    Tabi hemen aşağıda paylaştığım doktor bu tedaviyi uygulamaktadır.
    Dr.Özge Eyüpoğlu
    Gazipaşa Cd. Gazi Sitesi Kat:1 TRABZON 0.462 321 31 68
    Selamlar.

 25. Merhaba ben 15 yaşındayım ve iki köpek dişimde üstten çıktı bunun nedeni süt dişimin hâla çekilmemesiymiş . Metal diş teli taktırmayı düşünüyordum şeffaf apareyleri duyunca fikrim değişti . Benim dişlerime böyle bir yöntem uygulanır mı ?

  1. Merhaba Ayşe Hanım;
   Bunun cevabını en iyi Şeffaf Aparey ortodontistleri ya da iş hekimleri verebilir. Ama benim düşüncem tabi ki şeffaf aparey ile düzeltilebilirler.
   Selamlar.

 26. Merhaba benim bi sorum olacaktı. Ben hem Diyarbakır hem İstanbulda ikamet ediyorum sanırım Diyarbakır’da da anlaşmalı bi doktorunuz var. Benim kafam karışık ben işimi şansa bırakmadan İstanbul’da ki doktorlara mı gitmeliyim yoksa Diyarbakırdada gönül rahatlığıyla anlaşmalı doktorunuza görünebilir miyim ? Bi fark var mıdır yoksa aynı işlemler mi uygulanır?

  1. Dicle Hanım merhaba;
   Öncelikle şu bilgii vermek istiyorum. Ben bu tedavi hakkında bilgi paylaşımı yapan biriyim sadece. Ama bildiğim kadarı ile her iki ilde de göreceğiniz işlemler aynı olacaktır. Yani dişin ölçümlerinin alınması, plakların hazırlanması, kullanım süresi ve benzeri gibi.
   Selamlar.

  1. Sultan Hanım merhaba;
   Şanlıurfa’da henüz bir diş hekimi ya da ortodontist ile anlaşılmamış ama yakın illerde var diye grüyorum. http://www.seffafaparey.com/tr-TR/page/doktor-bul adresinden inceleme yapabilirsiniz. Bununla birlikte size en yakın ortodontist ya da diş hekimine bu teknolojiden bahsedebilir ve şeffaf aparey sağlayıcısı olması sonunda tedavi hizmeti almaya başlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 27. Merhaba ben 25 yasindayim ustte iki tane köpek disim var bu şeffaf tel düzelmesine yardimci olurmu metal tel taktirmak istemedigim icin bu zamana kadar boyle duruyolar

  1. Merhaba Yeliz Hanım;
   Tabi ki dişlerinizin düzelmesine yardımcı olacaktır. tedavi için doktor bul sayfasını paylaşmıştım oradan bir doktor ile temasa geçebilirsiniz detaylar için.
   Selamlar.

 28. Merhaba
  17 yasindayim aslinda tel taktirmayi dusunuyordum ama bu seffaf dis telini duydum benim ust dislerimden ondeki iki tanesi biraz onde yani dislegim sadec onlar goruntuyu bozuyo eger bu seffaf dis telini taktirirsam tedavi ne kadar surer?

  1. Merhaba Sibel Hanım;
   Maalesef tedavi süreleri hakkında net bir bilgim yok. Kurumsal sayfalarındaki telefon numaralarından arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
   Selamlar.

 29. merhaba,
  şuan 22 yaşındayım 14 yaşındayken üst dişlerime çıkarılıp takılabilen tellerden taktırmıştım. Bir yıl kullandıktan sonra tedavi bitti ve 18 yaşındayken 20’lik dişlerimin çıkmasından dolayı üst dişlerim kaydı ve 4 yıldır hala üst üste gelmekte. Ne yapmam gerekiyor?

  1. Burçak Hanım merhaba;
   En yakın bir ortodondiste gitmenizi tavsiye ederim. Doktor kontrolünden geçtikten sonra ne yapılması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacaklardır size.
   Selamlar.

 30. Merhaba, benim üst dişlerimin arası açık ve bir tane de kökü olmayan dişim eksik bu sebeple üst öndeki 4-5dişimin arası açık şeffaf aparey sağlayıcısı benim işime yarar mı yoksa daha sağlam bir tedavi yolu mu gerekli?

 31. İyi akşamlar ben diş teli kullandım ama diş teli sonrası kullandığım pekiitirici damaklığı kaybettim ve dişleri de biraz yerinden oynadı bende tekrar esli haline gelmesini istediğim için bu tedaviyi düşündüm sizce tedavim tahminen ne kadar sürer ve ücreti ne olur şimdiden teşekkürler

 32. 17 yasndayım şeffaf teli arastryorum üst teki bir dişimm yamuk sadece ve az çürük bar taksam zamanla geçer mi ?? Çürükler bana yardım edin lften ne kadar sürer her bide fiyatı ne kadar ?

 33. Merhaba Ben 17 yasndaym dişlerim düz fakat üstteki bir dişim öbür dişinin azıcık üstünde ve rahat gülemiyorum çok fazla üstünde değil sadece yamuk o kadar he bide alt ve üst dsimde çok az çürük var acaba şeffaf teli takarsam hem yamuk disime ve cürüklerm gidermi ?? Normal dış teli takcakttm ama bu kolay şeffaf görünce arstrmak istedim uzun sürermi en fazla kaç ay sürer ?? Fiyatnda öğrenebiirmiyim ?

  1. Merhaba Berfin;
   Daha önceki yorumlarda paylaştığım doktor bul sayfasını ziyaret ederek ya da ilgili sitenin iletişim adreslerine ulaşarak bu sorularının profesyonelce cevaplarını alabilirsin.
   Selamlar.

 34. üst dişlerim üst üste vaziyette duruyor.boşluk yaratmak için yandan iki tane diş çekilmesi gerekiyormuş.Bende şeffaf aparey kullanabilrmiyim?

  1. Fatoş Hanım merhaba;
   Size en yakın Şeffaf Aparey hekimini bularak bu sorunuzun cevabını daha detaylı bir şekilde alabilirsiniz. Ücretsiz olarak kontrol yapılmaktadır. Doktor bul sayfasını ziyaret edetmeniz ve en yakın diş hekimine gitmeniz yeterlidir. Ya da mevcut diş hekiminize bu teknolojiden bahsedebilir ve Şeffaf Aparey sağlayıcısı olmasını isteyebilirsiniz.
   Selamlar.

 35. Şeffaf diş plağı dişlerin arasını açar mı dişerim çok sıkı olduğu için aralarını açmasından korkuyorum öyle birşey olur mu dişler gevşeyerek aralarının açılması söz konusu mu bunu merak ettim? Benim dişlerim de sorun yok ama çene ekleminden ses geliyor yemek yerken o yüzden takılması gerektiğini düşündüm çene eklemini düzeltir mi

  1. Merhaba Dilruba Hanım;
   Bu sorunun en iyi cevabını şeffaf diş plağı hizmeti veren doktorlar verebilir ki en yakın hekimi nasıl bulabileceğinizi yorumlarda yazmıştım. Ama genel olarak yorum yapmamı isterseniz sorunsuz bir şekilde kullanabilir ve mutlu gülüşünüze kavuşabilirsiniz.
   Selamlar.

 36. Bu şeffaf apareyler metal diş tellerine göre daha uygun bir fiyata mı geliyor ?
  Üst dişlerin alt dişlerden önde olması yani kapanış bozukluklarında kullanılıyor mu acaba

 37. Fiyatı ne kadar benim sadece üst dişim ve sadece bir tane yamuk var bide ben ünyede yaşıyorum acaba buralarda yapılabilrmi?

  1. Merhaba Pelin Hanım;
   Fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Şu anda Ünye’de herhangi bir şeffaf aparey doktoru bulunmamaktadır ama size en yakın doktorun bulunduğu ile giderek ya da kendi doktorunuza teknolojimizden bahsederek sizlerde sağlıklı gülüşünüze kavuşmanız için ilk adımı atmılşolabilirsiniz.
   Selamlar.

 38. Diş teli taktırmak yerine kesinlikle tercih edilmesi gereken ve faydaları görülen bir teknolojidir. Bir ortodontist tedaviye gelen hastalarımda gönül rahatlığı ile kullanıyorum.

  1. Merhaba Özge Hanım;
   Yüksek ihtimal ile şeffaf apareyler sizlerin dişi içinde kullanılabilir. Ücretsiz bir şekilde size en yakın Şeffaf Aparey sağlayıcısı doktora gitmeniz yeterlidir. Şeffaf aparey sitesine giriş yaptıktan sonra doktor bul sayfası üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da direk olarak bir kaç yorum öncesinde paylaştığım doktor bul sayfasına giriş yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 39. Diş teline alternatif harika bir teknoloji geliştirmişsiniz. Açıkçası çok korkuyordum tel taktırmaktan ve ağzımda oluşturacağı görüntüden. Doktorumu buldum İzmir’de ve yarın gidiyorum tedavi için. Paylaşımınız için teşekkür ederim

 40. ben şeffaf aparey fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum. sadece üst çenemde hafif bir çarpıklık var ve diş teli kullanmak istemiyorum. hem zorlu bir süreç hem de işimden dolayı görüntüsü istemiyorum. şeffaf aparey ile tedavim ne kadar sürer ve ücreti ne olur öğrenmek istiyorum.

  1. Merhaba Aysun Hanım;
   Şeffaf Aparey’de doktor muayenesi ücretsiz yapılmaktadır. Dişinizin çarpıklığına göre sizlere kullanmanız gereken şeffaf aparey sayısı söylenmekte ve aynı zamanda dişlerinizin ideal konuma nasıl geleceği dijital ortamda gösterilmektedir. Oldukça kısa bir süre içerisinde çarpıklığınız düzeltilir ve ücreti de diş teline göre uygun olacaktır. Şeffaf Aparey sayfasında bulunan http://www.seffafaparey.com/tr-TR/page/doktor-bul bağlantısından size en yakın doktoru bularak ya da 0850 433 22 10 numaralı telefon üzerinden bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
   Selamlar.

 41. selam ben suan telli aparey kullanoyorum ust cene genisletmek icin
  lakin doktorumdan memnun deilim cene genisleme islemi biti verdiginde bu apareyden kullanmayi dusunuyorum
  belli bir fiyati varmidir ortalama kactam basliyor bu apareyler iyi calismalar

  1. Erhan merhaba;
   Seffafaparey.com sayfasında doktor bul alanı var. Buraya giriş yaparak sana en yakın doktoru bulabilir ya da iletişim sayfasından yetkili arkadaşlara ulaşarak detaylı bilgi alabilirsin.
   Selamlar.

 42. Bazi baktigim resimlere gore direk agzina takiyosun gercektende boylemi yoksa diger dis telleri gibi once yapistirilip sonra tel mi geciriliyor

 43. Tahminen kişiden kişiye değişirde ortalama kaç sene sürüyor peki bilgi almak istiyorum 17 yaşındayım

  1. Merhaba Tolunay;
   Kullanılacak Aparey sayısı tamamen sizin ağız ve diş yapınızla alakalı olup ortalama 3-7 ay içerisinde tedaviniz tamamlanır.
   Selamlar.

  1. Elif Hanım merhaba;
   Tam olarak sorunuzu anlayamadım ama eksik diş halinde (yani çekilmiş diş varsa) uygulanabiliyo rmu diye soruyorsanız eğer cevabınız evet uygulanabilir.
   Selamlar.

 44. Doktorum aracılığı ile tedavime başladım. Şeffaf olmalarından ve çıkarılabiliyor olmalarından dolayı tercih ettim. Diş teli kullanmak yerine bunu kullanmak en mantıklısı geldi bana. Olumsuz yoruma rastlamadım zaten hakkında.

  1. Ahmet Bey merhaba;
   Şeffaf aparey tedavisine başlamanız oldukça sevindirici. Tedavi sırasında yaşadıklarınızı bizlerle paylaşırsanız oldukça mutlu oluruz.
   Selamlar.

 45. Almanya’da şeffaf diş teli tedavisi uygulanıyor. Neden benim ülkem bu kadar geç adapte oluyor böyle teknolojileri anlayamıyorum. Herkes rahatsız diş teli kullanmaktan, çocukların psikolojisi bozuluyor ama biri de kalkıp bu teknolojiyi ülkemize ithal etmiyor.

  1. Mehmet Merhaba;
   Bizler İTÜ’lü mühendisler ithal etmek yerine üretmeyi ve ihraç etmeyi hedefledik. Söylemiş olduğunuz gibi şeffaf aparey tedavisi daha önce ülkemizde kullanılmalıydı ancak yurt dışındaki tedavi yöntemlerine göre daha etkili olabilmesi için uzun yıllar TUBİTAK desteği ve imkanlarımızla AR-GE çalışmalarını gerçekleştirdik. Şu anda Türkiye’de binlerce kişi şeffaf plakları kullanarak sorunsuzca tedavi olabiliyor ve hiç bir olumsuz yorum almıyoruz.
   Ayrıca çevre ülkelere de ihracı gerçekleştiriliyor.
   Selamlar.

 46. diş tellerinin yerini almış mükemmel bir teknoloji. aslında yurt dışında vardı bu ama çok pahalı diye kullanamıyorduk. şimdi itüde yapılması beni oldukça memnun etti ki belirtmişsiniz hemen plaklarınız gönderilir diye. haydi bakalım hayırlı olsun ben doktorumu buldum bile:)

 47. hocam iyi çalışmalar
  benim dişlerim seyrek çarpıklık yok sadece düzgün ve sıralı şekilde seyreklik var ön ve alt ön dişlerimde yaşım 23 ve gelişkinim ben tel takıtırmak istiyordum ama bu plak uyuglamasını görünce vazgeçtim bana uygulanması mümkün mü mümkün ise derhal tedaviye bşalamak istiyorum ? beni bilgilendirebilirmisiniz

 48. Şeffaf diş tellerinde acı, ağrı, konuşamama, ağız kokusu ve bunun gibi sorunlar ile karşılaşıyor muyuz ?

  1. Merhaba Aşkın Bey;
   Halk arasında şeffaf diş teli olarak bilinen Şeffaf Aparey aslında şeffaf plaklardan oluşmaktadır. Konuşmanızı kesinlikle etkilemez çünkü dişinizle bütünleşir. Ağız kokusu yapmaz çünkü istediğiniz gibi çıkartıp temizleyebilirsiniz. Ağrı ve sızı da kesinlikle yapmamaktadır. 1000’in üzerinde kullanıcıdan kesinlikle böyle bir tepki gelmemiştir.
   Selamlar.

 49. Benim arkadaşım kullanıyor şu anda şeffaf diş teli ama aslında bu şeffaf diş teli değil şeffaf bir plak ile üstü kaplanıyor dişlerin ve kesin çözüm üretiyor. Dediğiniz gibi arkadaş kullandığını söyleyesiye kadar anlayamamıştık. Diş teli taktırmaktan korkanlar, diş teli taktırdıktan sonra kötü bir göüntüye sahi olmak istemeyenler ve kısa sürede güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenler direk kullansın derim. Bende en kısa sürede işlerim düzelince tedavi için diş hekimime gideceğim.

 50. Şeffaf diş teli tedavisi derken diş teli olacak mı yoksa sadece şeffaf bir plak ile mi tedavi oluyor. Videodan anladığım kadarı ile hiç görünmeyen bir plak üretiyorsunuz dişlerimiz için. Bir de tam tedavi sağlıyor mu genel bir bilgi almak istiyorum.

  1. Ezgi Hanım merhaba;
   Şeffaf aparey ile birlikte sizler için özel ve şeffaf olan bir plak üretiliyor. Üretilen bu plağı dişinize taktığınızda en yakınlarınız bile fark edemiyor. Tam olarak tedavi sağlanmaktadır. Dişlerinizde ölçüm yapıldıktan sonra şeffaf aparey sağlayıcısı olan doktorunuz dijital ortamda nasıl bir düzelme sağlanacağını sizlere göstermektedir.
   Selamlar.

Son Yazılanlar

iPhone 7 şarjı çabuk bitmeye başladı

iPhone 7 şarjı çabuk bitiyor iPhone 7 şarjı çabuk bitiyor ise yaşanılan bu sorunun 2 sebebi bulunmaktadır. Batarya kullanım ömrünün...

Hiçbir nasıl yazılır

Hiçbir nasıl yazılır Doğru yazılışı hiçbir. Yanlış yazılımı ise hiç bir. Örnekleme ile bu kelimenin doğru yazılışı hakkında bilgi vereyim....

Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi

Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi

Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi fiyatı Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim...

Batmanlı ile karşılaşan Niğdeli fıkrası

Bir gün Niğdeli bir yazılımcı Batmanlı bir şirket sahibi ile tanışır. Sohbet, muhabbet derken kim daha bilgilidir diye aralarında tartışmaya...

Gündüz külahlı gece silahlı

Gündüz külahlı gece silahlı deyimi etrafındaki tüm insanlara iyi görünüp, kimsenin farkında olmadan kötü işler yapanlar için kullanılmaktadır. Kısacası göründüğü...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi fiyatı Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim...

OnePlus 5T ekran değişimi

OnePlus 5T ekran değişimi ücreti OnePlus 5T ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 450...