Huawei P9 Lite Ekran Değişimi

Huawei P9 Lite ekranı kırıldı ve ekran değişimi nasıl yapılır, nelere dikkat edilmesi gerekir, değişim işlemi nasıl gerçekleştirilir bu makalem aracılığı ile detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle belirtmek isterim ki akıllı telefonların ekranlarının kırılmasının bir kaç tane sebebi bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Telefonun yere düşmesi,
 2. Ekrana istemsizce baskıların uygulanması,
 3. Cihazın sert bir zemine çarpması,
 4. Batarya şişmesi sonucu ekrana uygulanan baskı,
 5. Aşırı ısınma sebebi ile ekranın oldukça hassas olması ve un ufak bir darbede çatlaması olarak verilebilir.

Huawei P9 Lite Ekranı

Huawei P9 Lite ekranı içten dışa doğru panel, iç ekran, dokunmatik alan ve ön camdan oluşur. Yukarıda saymış olduğum 5 problemden biri ile karşılaştığınızda ya ön cam çatlar, ya iç ekran kırılır telefona görüntü gelmez, ön cam çatlayabilir, iç ekran çatlaması sebebi ile ekranda yatay/dikey renkli çizgiler veya mürekkep akması yaşanabilir.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında ise tek çözüm yolu ekran değişiminin yapılmasıdır. Peki ekran değişimi öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekir ?

 • Ekran değişimi profesyonel teknisyenler tarafından yapılmalıdır.
 • Ekran değişiminin yapıldığı teknik servis odası gerekli koşulları sağlamalıdır yani cihazınıza değişim aşamalarında zarar gelmemelidir.
 • Kullanılan ürün orjinal olmalıdır.
 • Telefonunuz ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmelidir.

Huawei P9 Lite Ekran Değişimi

Huawei P9 Lite ekran değişimi, ekran değişiminde Türkiye rekorunu elinde bulunduran uzman ve tecrübeli Huawei teknisyenleri tarafından cihazınıza özgü üretilmiş ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Ekran değişimi süresi GSM İletişim’e gidildiği taktirde sadece 30 dakika, 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanan kargo gönderim hizmetinden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Ekran değişimi yapıldıktan sonra bilgileriniz olduğu gibi kalır. Değişim aşamalarında kesinlikle cihazınıza format atılmaz yani hiçbir veriniz silinmez.
 2. Komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.
 3. Ekran kalitesi ilk günkü haline geri döner.
 4. En çok merak edilen konu cihazın dokunmatik hızı/hassasiyeti ve ekran parlaklığı/çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanıp yaşanmayacağıdır. Kesinlikle yaşanmaz.
 5. Ekran kırılması ve ön cam çatlaması gibi sorunlar ile tekrar karşılaşmanıza engelleyebilmek amacıyla da 20 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz herhangi bir ücret alınmadan takılır.
 6. Ekran değişimi öncesinde takılacak ekranı, ekran değişimi sonrasında ise telefonunuzu dilediğiniz kadar incelemenize izin verilir. Herhangi bir beğenmeme durumu ya da tereddütte ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır.

En çok dikkat edilen konu ise cihazınızın kesinlikle 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmesidir. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu sayede ekran ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan herhangi bir teknik veya donanımsal sorun ücretsiz bir şekilde HUAWEI teknisyenleri tarafından çözüme kavuşturulur.

Huawei P9 Lite Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Huawei P9 Lite ekran değişimi periyodik bir şekilde sterilize edilen, tamamen statik elektrikten arındırılmış ve aynı zamanda 7/24 anlık bir şekilde güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odasında cihazınıza özgü ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Huawei teknisyenleri ek önlem olarak statik elektrikten arındırıcı bileklik takarlar. Çünkü ekran değişimi aşamalarında oluşabilecek en ufak bir statik elektrik anakartın arızalanmasına sebebiyet verebilir.

GSM İletişim teknik servis odası sigortalıdır. Yani telefonunuz GSM İletişim’e girdiği anda sigortalanmış olur. Şimdi dilerseniz Huawei P9 Lite ekran değişimi GSM İletişim’de nasıl yapılıyor hemen aşağıda bulunan ve teknisyenler tarafından çekilip GSM İletişim Youtube kanalına yüklenen video aracılığı ile izleyelim.

Huawei P9 Lite Ekranı Kırıldı Garanti Kapsamına Girer Mi ?

Huawei P9 Lite ekranı kırıldığında garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Çünkü ekran kırılması telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edilir. Telefonu alırken kaskosunu yaptırdı iseniz eğer kasko sözleşmesini inceleyerek kasko firmanız ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Huawei P9 Lite ekran değişimi ve diğer parça değişimleri hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını 02165504060 numaralı telefonu arayıp GSM İletişim Huawei teknisyenlerine bağlanarak yada yorum alanından yazarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oyun ortalaması: 5,00 Sizde 5 üzerinden oy vermek ister misiniz ?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

Samsung Galaxy Note 9 ekran değişimi

Samsung Galaxy Note 9 ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy Note 9 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

SEO

SEO 08.08.2018 Alan adınızı seçerken çok dikkat edin. Kimse tarafından bilinmeyen ileride marka olabileceğini düşündüğünüz bir isim bulun. O isim...

iPhone 5s batarya değişimi

iPhone 5s batarya değişimi fiyatı iPhone 5s batarya değişimi fiyatı 80 TL'dir. Batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli GSM İletişim...

Samsung Galaxy Note 3 ekran değişimi

Samsung Galaxy Note 3 ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy Note 3 ekran değişimi ücreti 650 TL'dir. Teknik servisimizde ekran değişimi...

LG G4 Stylus ekran değişimi

LG G4 Stylus ekran değişimi ücreti LG G4 Stylus ekran değişimi fiyatı 6 ay teknik servis garantisi ile birlikte 350...

HTC One M9 ekran değişimi

HTC One M9 ekran değişimi ücreti HTC One M9 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile...

El temizleme kremi

El temizleme kremi (jeli) özellikleri El temizleme kremi OK-108 Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından üretilmekte olan özel bir temizleyici kremdir. Cilde...

Samsung Galaxy S6 Edge ekran değişimi

Samsung Galaxy S6 Edge ekran değişimi ücreti Samsung Galaxy S6 Edge ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...