Yönetim Panelli Bayi Ödeme Sistemi

E-tahsilat yönetim panelli bayi ödeme sistemi sayesinde bütün bayilerinizin tahsilatlarını kendi online tahsilat sayfanız üzerinden yapabilirsiniz. Türkiye’de 1000’in üzerinde firma tarafından kullanılmakta olan bayi ödeme sistemi sayesinde firmalar daha hızlı, kolay ve sorunsuz bir şekilde bütün ödemelerinde zamanında alabilmektedirler.

Bayi ödeme sistemi ile birlikte firmaya özgü bir tahsilat sayfası açılmaktadır. Açılan bu tahsilat sayfasına bankalardan alınan sanal pos/posların kurulumu yapılır. Bayiler ve bayilere gelen müşteriler tahsilat sayfanıza kullanıcı adları ve şifreleri ile veya sizin bilginiz dahilinde üyeliksiz bir şekilde giriş yaparlar. Ardından ödeme tutarını yazarlar ya da ödeme kaleminizi seçerler. Son olarak kredi kart bilgileri girerler ve ödemelerini yaparlar.

Muhasebe ve Finans Departmanlarının Yaşadığı Sıkıntılar

Klasik tahsilat yöntemlerinde bayilerden tahsilat yapılırken havale, eft, çek, senet, kapıda ödeme tahsildarcı gönderme gibi teknikler kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemler hem aşırı güç harcanmasına hem de istenmeyen zaman kayıplarının yanı sıra ödemelerin hatalı bir şekilde alınmasına sebep olabilmektedir. Bununla birlikte en çok yaşanan sıkıntılar telefon, fax ve mail trafiği, yanlış yapılan ve iptal edilemeyen ödemeler, karşılıksız çıkan çek ya da ödenmeyen senetler olmak üzere sıralanabilmektedir. Firmaların satışları sonucu cirolarının artmasının tam aksine alınmayan tahsilatlar sonucu cirolarda aşırı düşüşler yaşanmaktadır. Burada muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan sıkıntılar özet bir şekilde anlatılmış ve onlarca sorun arasından sadece bir kaç tanei seçilmiştir.

odeme-sistemi-girisiBayi Ödeme Sisteminin Sağladığı Kolaylıklar

Bayi ödeme sistemi kurulduğunda firmalara özel bir ödeme paneli açılır. Sizlerden ürün alacak ya da carisini kapatmak için ödeme yapacak olan bayiler tahsilat sayfanıza giriş yaparlar. Ödeme tutarlarını yazarak ya da belirtmiş olduğunuz ödeme tutarını girerek kredi kart bilgileri ile ödemelerini tamamlarlar. Ödeme yapıldığı anda bayiye ve firmaya özel bir mail ekstre gönderimi yapılmaktadır. ERP/muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışan sistrem sayesinde alınan her ödeme kullanılan ERP programına işlenir.

Bayilerinizi tek tek aramanıza, bayilerden kredi kartı ile ödeme alabilmek için fax ile kredi kartı bilgilerini istemenize ve o bilgileri saklamanıza, muhasebe departmanında tek tek ödeme tutarlarını işlemenize, havale ya da eft ile yapılan yanlış bir işlemi saatlerce iptal etmeye çalışmanıza gerek yoktur. Bayiniz ödeme yaptıktan sonra herhangi bir hata ile karşılaşıldığını düşünüyorsanız eğer sadece tek bir tık ile ilgili ödemeyi iptal ve iade etme şansınız bulunmaktadır. Bütün bu özelliklerin yanı sıra bayileriniz ödemelerini isterlerse cep telefonları, isterlerse tabet bilgisayarları, isterlerse de internete bağlanabilen herhangi bir cihaz üzerinden gerçekleştirebilmketedirler.

 Bayi Ödeme Sistemi İle Neler Yapılabilir

✓ Bayilerden tek çekim, taksitli, tekrarlı ve komisyonlu bir şekilde online tahsilat yapılabilir. Aynı zamanda bayilerinize açacağınız özel bir panel sayesinde onlarda müşterilerinden kredi kartları aracılığı ile tahsilat yapabilir ve bu tahsilatlar direk olarak sizin kasanıza girerek bayi kendi carisini kapatabilir.

✓ Alınan her ödeme yönetim paneli aracılığı ile takip edilebilmektedir. Kim, ne zaman, ne kadar ödeme yapmış görülebilmekte ve yapılan bütün ödemelerin grafiksel raporları çıkartılabilmektedir. Bayilere özel yetkilendirmeler verilerek onların da sistemi kullanması sağlanabildiği gibi aynı zamanda firma içerisinde de özet yetkilendirmeler yapılabilmektedir.

✓ Bayilere cari hesap tutarları hakkında SMS ve e-mail gönderimleri yapılarak hatırlatmalar yapılabilir. Hatırlatma mesajlarının içerisinde bulunan özel link sayesinde bayi otomatik bir şekilde ödemesini yapabilmektedir.

✓ 3D Secure sanal pos kurulumu gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde sisteme entegre edilerek kullanılabilmektedir. Payu, Paynet, İpara, Paypal, BKM Express, İyzico gibi ödeme sistemlerinin kurulumu yapılabildiği gibi B2B ve B2C e-ticaret sistemleri ile birlikte e-tahsilat yazılımı tam entegre çalışabilmektedir.

✓ Muhasebe/ERP prgramları ile entegrasyon sayesinde alınan her ödemenin muhasebe programına işlenmesi sağlanmakta bu sayede muahsebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücünün önüne geçilmekte ve hatasız bir şekilde ödemeler işlenmektedir.

muhasebe-programlari

✓ Herhangi bir sorun ya da istenmeyen saldırılar ile karşılaşılmaması için bayi ödeme sisteminizde uluslar arası ileri teknoloji güvenlik önlemleri kullanılmaktadır. Ödeme sayfalarında 256bit SSL şifreleme sistemleri ve aynı zamanda ödeme sistemlerinin barındırıldığı özel sunucularda Firewall, IPS, IDS, Raid5 ve PCI DSS teknolojisi ile tam teşeküllü bir koruma alınır. Herhangi bir tehdit önceden tespit edilerek anında engellenir.

 ✓ Çok dilli ödeme alınabildiği gibi dövize endeksli ve dövizli tahsilat yapma imkanınız da bulunmaktadır.

✓ Alınan herhangi bir ödeme de sorun yaşandığında bankalar ile ya da bayi ile saatlerce görüşmek yerine tek bir tıklama ile ilgili ödeme iptal ya da iade edilebilmektedir.

✓ Bayiler, mağazalarına gelen ya da uzakta olan müşterilerinden bayi ödeme sistemi sayesinde tahsilat yapabilmektedirler. Yapılan tahsilatlar direk olarak ana firma hesabına aktarılır ve bayi carisinden düşülür. Bu sayede bayi müşterilerine satmış olduğu ürün değeri karşılığında sizlerden istemiş olduğu ürünleri alabilmekte veya hesabı varsa kapatabilmektedir.

ecozumEçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.

Bayi ödeme sistemi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından 2001 yılından geliştirilmiş ve şu anda 1000’in üzerinde firma tarafından akif olarak kullanılmaktadır. Yenilenen teknoloji ve firma istekleri doğrultusunda sistem sürekli geliştirilmektedir. Netahsilat bayi ödeme sistemini kullanan firmalarda nakit akışı düzene sokulmakta, aşırı iş gücü ve zaman kayıplarının önüne geçilmekte ve cirolarda katlanan bir artış gözlenmektedir. Çünkü firmaların en büyük sorunlarından bir tanesi olan tahsilat sıkıntıları bayi ödeme sistemi ile tamamen ortadan kaldırılmıştır.

AR-GE çalışmalarının İstanbul Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesin’de pazarlama, satış, teknik destek, tasarım ve diğer birimlerin Şişli Esentepe’de yapıldığı bayi ödeme sistemi yazılımları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ve e-tahsilat uzmanlarının bu sistemi ücretsiz bir şekilde sizlere tanıtmalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte ücretsiz demo talebi göndererek sistemi canlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

Kalabalıkların bilgeliği

Kaç tane çekirdek Yapacak hiç bir işimin olmadığı 29 Ekim 2019 tarihinde, 120 Gram Peyman Çitliyo Kara Şimşek içerisinde kaç...

Kağıt para üzerindeki kodlar

C111222333 1 saattir elimdeki 100 TL banknotun arkasına bakıyorum. Seri numarası C111222333. Bir kaç melodi sığdırılmış. ITRI'nin yani Buhurizade Mustafa...

Samsung Galaxy Note 10 hoparlör değişimi

Samsung Galaxy Note 10 hoparlör değişimi fiyatı Samsung Galaxy Note 10 hoparlör değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

D Vitamini

6 tepe Saat 06.51. Yan yana dizilmiş olan 6 tepenin (Hıdırlık, Mehmetleryurdusivrisi, İtulumaz, Katırcıkoyağı, Kızıldağ, Göbekli Tepesi) arkasından güneşin ilk...

iPhone 11 şarj soketi değişimi

iPhone 11 şarj soketi değişimi fiyatı iPhone 11 şarj soketi değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile...

Samsung Galaxy S20 FE ekran değişimi

Samsung Galaxy S20 FE ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy S20 FE ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

Xiaomi Mi 9 batarya değişimi

Xiaomi Mi 9 batarya değişimi fiyatı Xiaomi Mi 9 batarya değişimi 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte...

Ekim ayında hangi sebze ekilir

Ekim ayında ekilebilen sebzeleri maddeler halinde alfabetik bir şekilde hemen aşağıda paylaşıyorum. Not: paylaşmış olduğum tüm sebzeleri geçen sene Ekim...