Serhat Sağlam
Türkiye'nin En İyi Gazozu

Türkiye’nin En İyi Gazozu: Niğde Gazozu

Arkadaşlarınla Paylaş!

Türkiye’nin en iyi gazozu benim için Niğde Gazozu’dur. Makaleme devam etmeden önce aşağıdaki mükemmel tasarıma imza atan İrem’e selam olsun. Tasarımlarına bayıldım. Ama… Yazımın devamında okuyabilirsin.

Niğde Gazozu Tasarımı İrem Düzgün

Niğde Gazozu’nun logosu

Niğde Gazozu’nun logosunu sanat okulu mezunu babam İbrahim Sağlam ile baba yarısı amcam Mustafa Sağlam yapmışlardır. İkisi de rahmetli İsmet amcayı çok yakından tanırlar. Gazoz şişelerinin üzerinde bir logo olması ve Niğde’yi temsil etmesi önemlidir. O zamanlarda ipek kağıtlar üzerine Niğde Saat Kulesi’ni çizerler ve baskısını yapılır. Belki İsmet amca Selçuk abiye anlatmıştır bu hikayeyi İrem. Arayıp sorabilirsin.

Niğde Gazozu ve Saat Kulesi

O sebeple İrem Niğde Gazozu’nun üzerinde o saat kulesinin çiziminin olması gerekir. Tek eksiğin o kısım. Bir tasarım yapmadan önce, eskiden yapılan tasarımların hikayesini de çok iyi bilmek gerekir ki anlamlı olsunlar.

En iyi gazoz markası

Niğdeli olduğumdan dolayı en iyi gazoz markasının Niğde Gazozu olduğu iddaasında bulunmuyorum. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Çevremde tanıdığım ve bu lezzeti tatmış olan tüm sevdiklerim aynı düşüncedeler. Niğdeli olduğumu bilenler ve Niğde Gazozu’nu içenler mutlaka bir şekilde tecrübelerini bana anlatırlar.

Sarıyer gazozu

Kadıköy’deki bir künefeci dükkanında Sarıyer ve Elvan Gazozu’nun çok iyi olduğunu iddaa eden çok sevdiğim bir abim, geçenlerde beni aradı.

“Güzelce bir duş aldım. 20. kattaki evimden boğazdan geçen gemileri izliyorum. Bir yanda da Niğde Gazozu’nu yudumluyorum. Reis var ya insanın içini o kadar ferahlatıyor ki bu gazoz. Ne sıkıntısı varsa üzerinden alıyor.”

Benim ona cevabım.

“Abi Niğde’de tarihi bir paşa hamamı vardır. Oraya gideceksin. Güzelce üzerinde ne kadar kir varsa tellağa attıracaksın. Ardından en yakın bir kıraathaneye girip Niğde Gazozu isteyeceksin. Bakalım o zaman kendini nasıl hissediyorsun. İnce belli Niğde Gazozu istemeyi unutma”

Niğde Gazozu Eski Şişe (İnce Belli)

Niğde Gazozu reklamı

Bugüne kadar çekilmiş en güzel Niğde Gazozu reklamını da sizlerle paylaşayım. Gaçılın Lağynnnn.

Niğde Gazozu Reklamı

Frambuaz

Niğde Gazozu’nun en önemli özelliği frambuazlı olmasıdır. Frambuaz ne diye sorarsanız bilen bilir. Ahudududur. Niğde Gazozu’nu açtığınızda ahududu kokusu sarar ortalığı. İçerken de hem o kokuyu hisseder hem de tadımlarsınız.

Serhat Sağlam

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum

Son Yazılar