Türkiye’nin En İyi E-ticaret Yazılımı

Türkiye’nin en iyi e-ticaret yazılımı hangisi sorusu internette ürün satışı yapmak isteyen firmalar tarafından en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Sanal ortamda profesyonel bir şekilde pazarlama yapılabilmesi bir e-ticaret yazılım paketine ihtiyaç bulunmaktadır. Ancak kullanılacak olan e-ticaret yazılım paketinin bütün isteklerinizi karşılayabiliyor olması gerekir. 

Türkiye’nin en iyi e-ticaret yazılımı benim için şu anda Neticaret GOLD. Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından 2001 yılından beri e-ticaret yazılım paketleri geliştirilmek idi. Ancak son yıllarda gerek işletme isteklerinin fazlalığı gerekse de e-ticarete daha etkili bir bakış açısı ile yaklaşmak isteyen Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından yeni bir e-ticaret yazılım paketi (Neticaret GOLD) geliştirildi. Paket geliştirilirken başta e-ticaret yazılım ve pazarlama uzmanları olmak üzere bütün departmanların görüşleri tek tek alındı. Geliştirilen yazılımda neler olması gerektiği aylar süren toplantılar sonucunda netleştirildi. Sadece departmanlar değil yılların vermiş olduğu tecrübe ve binlerce yardım talebi de tek tek incelenerek yeni nesil bir e-ticaret yazılım paketi geliştirildi.

Neticaret GOLD

Neticaret Gold e-ticaret yazılım paketi ihtiyaç duyacağınız bütün gereksinimleri sizlere bir arada sunan bir pakettir. Anahtar teslim bir şekilde e-ticaret siteniz açılır ve sahip olacağınız profesyonel sanal mağazanız üzerinden aynı gün içerisinde satış yapmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz Neticaret GOLD’u fonksiyonları ve özellikleri ile birlikte daha yakından tanıyalım.

a. Responsive, tüm mobil cihazlar ile uyumluluk

Neticaret GOLD’da en çok önem verilen konuların başında mobil uyumluluk yani responsive yapı geldi. Akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayar kullanımın artması ve artışa paralel olarak e-ticaret sitelerine gelen hitlerin ve satın alınan ürünlerin bu cihazlar üzerinden olması en çok dikkat edilmesi gereken konuydu. Bu sebeple e-ticaret yazılım paketi Neticaret GOLD responsive yani tüm cihazlara uyumlu bir şekilde açılabilir yapıya getirildi. Ayrıca arama motorlarının mobil uyumlu sitelere sunmakta olduğu ayrıcalıkta bu kararın alınmasında en büyük sebepler arasındaydı.

Mobil Uyumlu E-ticaret Yazılım Paketi - Neticaret GOLD
Mobil Uyumlu E-ticaret Yazılım Paketi – Neticaret GOLD

b. Blog, forum özelliği

E-ticaret siteleri üzerinden yapılan satışlarda büyük paya sahip olan blog/forum alanları Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketinde geliştirildi. Direk olarak ürün sayfaları üzerinden yapılan satışlara bağlantılı bir şekilde etkisi olan bu alanlarda yazılan makale, haber ve diğer içeriklerin rahat ve yönetebilir hale getirilmesi sağlandı.

c. Arama motoru optimizasyonu (SEO)

E-ticaret sitelerinin satışlarının büyük bir kısmı arama motorları üzerinden yapılmaktadır. Arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmalarının daha etkili olabilmesi için profesyonel bir alt yapıya ihtiyaç duyulur. Bu sebeple bütün kodlamalar arama motorlarının istekleri doğrultusunda geliştirilmiştir. Her alan için özel olarak başlık, description alanları oluşturulmuş ve özel uzantılı bağlantılar eklenebilmesi sağlanmıştır. Site açılma hızı ön planda tutulmuştur. Bu kısımda genel olarak SEO, SEM ve SMO departmanımızın tecrübelerinden faydalanılmıştır. Yeni açılacak olan e-ticaret sitelerinin daha etkili çalışmalar yapabilmeleri için SEO uzmanlarımız tarafından özel eğitimler verilmektedir.

d. Profesyonel ve geliştirilebilir tasarım

E-ticaret sitelerinin tasarımı satışları etkileyen bir diğer önemli etkendir. Bu sebeple kurulan bütün siteler yeni geliştirilmiş özel tasarımlarla sunulmaktadır. Aynı zamanda %100 rahat ve kolay bir şekilde geliştirilebilir tasarım özelliğine sahiptir. İstenirse herhangi bir grafiker ile istenirse de Neticaret GOLD için özel olarak görevlendirilmiş olan Negrafik tasarım ekibi ile birlikte istenilen tasarım sitenize uygulanabilmektedir. Negrafik ekibi e-ticaret tasarım sayısında Türkiye liderliğini elinde taşımaktadır.

Profesyonel ve Geliştirilebilir E-ticaret Yazılımı - Neticaret GOLD
Profesyonel ve Geliştirilebilir E-ticaret Yazılımı – Neticaret GOLD

e. Sosyal medya optimizasyonu

Sanal ortamda en çok dikkatleri öze çeken bir diğer alan ise sosyal medya olmaya başladı. Hemen hemen artık her internet kullanıcısının bir Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus ya da diğer sosyal medya sitelerinden herhangi bir tanesinde hesabı bulunmakta. Bu sonuçtan anlaşılıyor ki sosyal medyayı daha etkili kullanan e-ticaret siteleri rakiplerine göre bir adım önde. Sosyal medya ekibimiz ile yapılan görüşmelerin ardından işletme sahiplerinin e-ticaret sitelerinde bu alanları daha etkili ve rahat bir şekilde kullanılması hedeflenmekte. Ürünleriniz paylaşımlarından tutunda sitenize Facebook, Twitter ile bağlan alanlara kadar istenilen her ihtiyaç bir arada sizlere sunulmakta. Ürün ve içerik sayfalarında bulunan paylaş ve beğen alanları ve Facebook store alanları sayesinde daha fazla potansiyel müşteri kitlesine ulaşmanız hedeflenmiş durumda.

f. Çoklu dil ve para birimi

E-ticaret her geçen gün o kadar gelişiyor ki sadece yurt içi değil aynı zamanda yurt dışına da satış yapmakta olan yüzlerce e-ticaret sitesi bulunmakta. Aynı zamanda Türkiye’de de bir çok milletten insan yaşamakta. Ancak yaşanılan en büyük eksikliklerden bir tanesi ise sitelerin çoklu dil ve para birimi yapısı ile olmamasıydı. Neticaret GOLD ile birlikte e-ticaret sitenizi İngilizce, Rusça, Arapça, Almanca gibi istediğiniz dilde yönetme imkanınız bulunmaktadır.

Çok Dilli E-ticaret Yazılım Paketi - Neticaret GOLD
Çok Dilli E-ticaret Yazılım Paketi – Neticaret GOLD

g. Ürün özelliklerinin detaylandırılması

Yönetim paneli üzerinden ürün eklemesi yapılırken bütün ayrıcalıkların sizlere bir arada sunulması gerekir. Yani ben şunu da yapmak isterdim dememeniz amaçlanmalıdır. 14 yılın vermiş olduğu tecrübe ile satış ve pazarlama ekibimiz tarafından ürün sayfaları hem yönetim hem müşteri açısından özel olarak geliştirilmiştir. Ürünü sepete görsel olarak ekleme, ürün detaylı filtre arama, ürüne özel dosya ekleme, ürünlerde seçenekli büyüteç, ürün özellikleri (renk, beden vb.), ürün özelliklerine göre stok yönetimi, ürün etiketleri, hediye paketi – ürün notu, ürünlerde müşterilerden bilgi alma alanı, önerilen – indirimli – özel ürünler, istenilen ürünlerde satın al butonunu pasifleştirme, fiyat düşerse haber ver modülü, ürüne özel fiyat desteği, bağlı ürünler alanı, ürün banner yönetimi, ürün detay sayfasında önceki ve sonraki ürün alanı, ürün şeritleri, ürüne özel istenen sekmelerin eklenmesi (açıklama, detay, yorum, ve benzeri..), akıllı seo ve linkleme ürün alanlarının özellikleri arasında başlıcalar olarak verilebilir.

h. Pazarlama ve satış özellikleri

Günlük hayatta ticaret yaparken pazarlama stratejileri oldukça önemlidir. E-ticaret’de ise pazarlama stratejileriniz çok daha önemli olacaktır. Çünkü fiziksel ticaret yaparken sadece etrafınızda bulunan kısıtlı kitleye ulaşırken e-ticarette tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya satış yapma imkanınız bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı kullanmakta olduğunuz e-ticaret yazılımında özel olarak satış stratejilerinizi belirleyebilmeniz gerekir.

Profesyonel Pazarlama Tekniklerine Sahip Yazılım - Neticaret GOLD
Profesyonel Pazarlama Tekniklerine Sahip Yazılım – Neticaret GOLD

Neticaret GOLD’da puan/ödül sistemi, kategori – marka – ürüne özel tasarım, ilgili – tamamlayıcı ürünler, e-posta kampanyaları, müşteri grubu bazlı bedava kargo – vergi muafiyeti tanımlama, ürün – ürünlere özel indirim, indirim kuponu, tutar ya da yüzde olarak indirim tanımlayabilme, ürün – kategori – sipariş bazında – tek seferlik indirim gibi çeşitli kampanyaların oluşturulabilmesi, son eklenen ürünler, son gezilen ürünler, bedava kargo opsiyonu, ürün puanlama – yorumlama, arama motoru dostu URL yapılandırılması, haber modülü ve RSS, anket – blog – forum modülü, Google XML site haritası, mağaza kaplı opsiyonu, özelleştirilebilir e-posta şablonları, kolay site navigsayonu ve daha fazlası bir arada sunulmaktadır.

i. İleri teknoloji güvenlik önlemleri

E-ticaret’in öncüsü Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. daha önce geliştirmiş olduğu Neticaret ve Netahsilat e-ticaret ve e-tahsilat yazılımlarında almış olduğu güvenlik önlemlerini bir çıta yükselterek uluslar arası düzeye çıkarmıştır. Açılan e-ticaret siteleri 128bit SSL şifreleme, özel yazılım ekibi güvenlik sistemi, Firewall, IPS, IDS ve Raid5 güvenlik önlemleri ile donatılmaktadır.

j. Sürekli kesintisiz teknik destek 

Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketi ile birlikte destek birimi de ön plana çıkmıştır. Sorunsuz ve kesintisiz hizmet alınabilmesi için destek departmanında geliştirmeler yapılmıştır. Bu sayede yaşanılabilecek sorunlar ya da istekler anında çözüme kavuşturulmaktadır. Dilerseniz telefon üzerinden dilerseniz de ticket alanı ile anında, sınırsız teknik destek alma imkanınız bulunmaktadır.

Planlanabilir İçerik Yönetimine Ship E-ticaret Yazılımı -Neticaret GOLD
Planlanabilir İçerik Yönetimine Ship E-ticaret Yazılımı -Neticaret GOLD

k. Müşterileriniz bütün istekleri bir arada

Bir e-ticaret yazılımı geliştirilirken sadece işletmeler ve firmalar düşünülmemelidir. Satışlarınızın ana temeli olan müşterilerinize de yoğunlaşılmalıdır. Gerek e-ticaret uzmanlarının satın alma davranışları tecrübeleri ile birlikte gerekse de e-ticaret siteleri üzerinden ürün alımı yapan müşteriler ile yapılan istatistikler bir araya getirilerek özel müşteri servisleri oluşturulmuştur.

E-posta ya da kullanıcı adı ile siteye giriş yapabilme, Facebook ve Twitter ile bağlanma desteği, alışveriş listesi, müşteri sipariş listesi, değiştirilebilir sipariş e-posta içeriği, kullanıcı başına çoklu adres tanımlama, müşteri grupları, zaman bölgesi desteği, dahili forum, şifremi unuttum alanı, aktivasyonsuz üye olma, üye olma sonrası e-posta aktivasyonu, arkadaş e-posta gönder özelliği, ürün karşılaştırma, ürünler için rss, üye olma ve üye girişinde captcha, iletişime geç formu ve benzeri bir çok özellik Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketine eklenmiştir.

l. Özel yönetim paneli

Neticaret GOLD’da daha şık, daha gelişmiş bir yönetim paneline başvurulmuştur. Özellikle e-ticaret site sahiplerinin daha rahat ve kolay bir şekilde e-ticaret sitelerini yönetmeleri amaçlanmıştır. Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketlerini daha yakından inceleyebilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayarak ya da ücretsiz demo talebi göndererek e-ticaret uzmanlarımızın sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

Samsung Galaxy M30s ekran değişimi

Samsung Galaxy M30s ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy M30s ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile...

Çamaşırları ters asmak günah mı?

Bosh çamaşır makinesi Eski olsa da oldukça kaliteli bir çamaşır makinem vardı. Markası BOSCH. Hafiften ses yapardı ama iş görürdü....

Beyin dalgaları ve akıllı telefonlar

Beyin dalgalarının isimleri Beyin dalgaları sırası ile delta, theta, alpha, beta ve gammadır. Beyin dalgalarının frekansları Delta: (0.1-3 Hz) Theta:...

Su uyur düşman uyumaz

Bu makaleyi okuyan sen olmak üzere herkesin yanlış bildiği bir atasözü. Su uyur düşman uyumaz. Sü uyur düşman uyumaz Su...

Miladi takvim Türkiye’de ne zaman kullanılmaya başlandı

Masamdaki takvim Gözüm masamdaki takvime takıldı. Yaklaşık 20 dakika sonra bir şey fark ettim. Art arda 31 gün olan iki...

iPhone SE 2020 (2. Nesil) ekran değişimi

Uzun bir aradan sonra 2. telefon olarak APPLE'a geri dönmeye karar verdim. Almış olduğum telefon modeli ise iPhone SE 2020....

Efrasiyab

Samanîler ve Gazneliler dönemleri İran edebiyatının önde gelen Fars şairi Firdevsî'nin Şehname adlı eserinde Alp Er Tunga hakkında bahsederken ona...

Kendir

Kendir nedir Kenevir bitkisinden elde edilir. Bitkinin dış kısmında lifli bir halde bulunur. Günümüzde en çok sıhhi tesisatta muslukların sızdırmasını...