Senden daha erken kalkıp daha çok çalışan birileri var

Şunu unutma. Senden daha erken kalkıp daha çok çalışan birileri var. O birileri, hayalleri için en çok sevdiklerinden vazgeçebilecek kadar cesaretli.

Da Vinci yöntemi: Günde 1.5 saat uyku

2019 yılı içerisinde hayallerimden bir tanesi günde maksimum 3 saat uyumaktı. 2020 yılında uykumdan feragat ettiğim her anın tadını çıkarabilmek için. Dünyadaki her ülkenin başkentine gidebilmek, farklı din, dil, ırktaki insanlara bir fotoğraf çekilebilmek için. Kimilerince imkansız olan Da Vinci’nin günde 1.5 saat uyku teoremini vücudumda denedim. İlk zamanlarda her ne kadar başarısız olsam da, aşırı derecede zorlansam da imkansız olmadığını bizzat kendi kendime kanıtladım.

Günde 1.5 saat uyku yetiyor arkadaşlar. Hatta bazı bazı fazla bile geliyor 15 dakikalık kestirme molaları. Bir de artısı var. En güzel rüyaları da o anlarda görebiliyorsunuz.

4 saatte bir 15 dakikalık uyku

İlk başlarda alarm kuruyordum. Sonrasında ise beynim onun görevini almaya başladı.

Uykuya dalmak için, sadece 1 dakika, hayatımda en mutlu olduğum anları düşünmem yeterliydi. Satrançta yaptığım bir hamle ile 1. olduğum an… Aşık olduğum kadınların kokusunu hissederken onları ilk öptüğüm saniyeler gibi.

14 dakikalık, yani aslında Da Vinci’ye kafa tutan 4 saatte bir 14 dakikalık o anlar, hayatımın tamamen değişmesine sebep oldu diyebilirim. Hayalini kurduğum başarıların gerçekler ile kesiştiği ve daha fazlasına sahip olduğumu fark ettiğim mutluluklara.

Zaman genleşmesi

Üniversitede (İTÜ) modern fizik dersi alırken en çok dikkatimi çeken konuydu. Zaman genleşmesi.

Ancak;

Yaklaşık 1 ayımı verdiğim bir çalışmamın sonrasında yaptığım sunuma 1 Prof. 108 İTÜ öğrencisi (hepiciği mühendis) kahkahalar ile güldükten sonra kapamıştım o defteri. Özel görelilik ve ikizler paradoksu adını bir daha anmayacağım diye söz vermiştim kendime.

Taa kii;

Yazacağım bir uygulama sayesinde, akıllı telefonlardan yayılan dalgalar ve titreşimler ile insan düşüncelerini değiştirebilirim sözü üzerine bana sarılan kadının gözlerindeki inancı görene kadar.

Sonuç

Zaman kadar değerli hiç bir şey yoktur. Zamanın size çıkaracağı fırsatların da bir sonu …

Giriş, gelişme ve sonucun ne kadar birbirinden kopuk olduğunu biliyorum. Ama sonuç olarak şunu paylaşayım.

Sen uyurken çalışan birileri var.

Uyanan var uyanmayan var

5:06. Uyanan var uyanmayan var.

Göktanrı

7. yüzyıl. Emeviler (müslümanlar) ve Çinliler Türklere saldırıyor. Amaç belli. Kontrolü Türklerin elinde olan İpek Yolu’na sahip olmak. Gel gelelim müslümanlar müslümanlara çıkarttıkları isyan ile imparatorluğun ismini değiştiriyorlar. Emevi devri kapanarak Abbasiler oluveriyor.

Yıllardan 751. O tarih kitaplarında anlatılan Talas Savaşı. Çinliler ile müslümanların, topraklarını, insanları öldürerek genişletme çabalarının olduğu zamanlar. Savaş Karluk Türklerinin Abbasilere yardım etmesi ile Abbasiler tarafından kazanılıyor.

Türkler islamiyet ile tanışıyor.

Türkler, Çin’den aldıkları kağıt, matbaa, pusula ve barut gibi teknolojileri müslümanlara öğretiyor. Müslümanlarda Türkleri Göktanrı inancından uzaklaştırıyor.

Şu anki durum.

Çinliler Doğu Türkistan’daki müslüman Türklere eziyet ediyor. Türkiye bunu bile bile Çin’den para yardımı alıyor. Vatanından kaçan müslümanlara yardım ederken hastürkleri devlet unutuyor. Ya da unuturmuş gibi görünüyor. Her zamanki yapılan hilal taktiği gibi.

Hiç beklenmedik anda Türkler uyanır

Şunu unutmayın. Türkler uyumazlar. Hiç beklenmedik bir anda uyanırlar.

Türkler Uyanıyor

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

iPhone 7 şarjı çabuk bitmeye başladı

iPhone 7 şarjı çabuk bitiyor iPhone 7 şarjı çabuk bitiyor ise yaşanılan bu sorunun 2 sebebi bulunmaktadır. Batarya kullanım ömrünün...

Hiçbir nasıl yazılır

Hiçbir nasıl yazılır Doğru yazılışı hiçbir. Yanlış yazılımı ise hiç bir. Örnekleme ile bu kelimenin doğru yazılışı hakkında bilgi vereyim....

Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi

Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi

Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi fiyatı Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim...

Batmanlı ile karşılaşan Niğdeli fıkrası

Bir gün Niğdeli bir yazılımcı Batmanlı bir şirket sahibi ile tanışır. Sohbet, muhabbet derken kim daha bilgilidir diye aralarında tartışmaya...

Gündüz külahlı gece silahlı

Gündüz külahlı gece silahlı deyimi etrafındaki tüm insanlara iyi görünüp, kimsenin farkında olmadan kötü işler yapanlar için kullanılmaktadır. Kısacası göründüğü...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi fiyatı Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim...

OnePlus 5T ekran değişimi

OnePlus 5T ekran değişimi ücreti OnePlus 5T ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 450...