WordPress Sanal Pos Entegrasyonu

Sanal pos entegrasyonu internetten kredi kartı ile ürün satmak isteyen firmalar için en önemli konuların başında yer almaktadır. Kredi kartı ile e-ticaret siteniz üzerinden satış yapmak istiyorsanız bankalara sanal pos başvurusu yapmanız gerekmektedir. 

Sanal pos başvurusu

Bankaya sanal pos başvurusu yapabilmeniz için siteniz e-ticaret sitesi olmalıdır. ve bazı koşulları yerine getirmelidir.

 1. Siteniz üzerinden ürün satışı yapılabiliyor olmalı,
 2. SSL kurulumu yapılmış olmalı,
 3. Sitede statik ip olmalı,
 4. Satış sözleşmesi, iptal / iade ve gizlilik sayfaları oluşturulmuş olmalı,
 5. Sanal posun siteye entegre edilmelidir.

Site üzerinden ürün satışı

WordPress alt yapısını kullanıyorsanız eğer wocommerce eklentisi ile bu işlemi yerine getirebilirsiniz. Herhangi bir wordpress uzmanı ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

SSL kurulumu

Hizmet aldığınız hosting firmasından SSL satın alabilir ve kurulum yapmalarını isteyebilirsiniz.

Statik ip alınması

Hizmet aldığınız hosting / alan adı firmasından statik ip satın alabilir ve kurulum yapmalarını isteyebilirsiniz.

Satış sözleşmesi, iptal / iade, gizlilik sayfası

Herhangi bir siteden bu sözleşme metinlerini kopyalayabilir ve kendinize özgü düzenleyerek sitenizde yayına alabilirsiniz.

Sanal posun siteye entegre edilmesi

Benim en çok sorun yaşadığım sıkıntılardan bir tanesi ise entegre kısmıydı. İnternette yıllar önce bir arkadaşla tanıştım ve ona onlarca kişi de yönlendirdim. Eğer wordpress alt yapısını kullanıyorsanız ve sanal pos entegrasyonuna ihtiyacınız var ise kesinlikle kendisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hatta bu konu ile ilgili ekşi sözlükte adıma yorum dahi yazılmış.

Bknz: https://eksisozluk.com/serhat-saglam–5126483

Entegrasyon hizmeti verdiği bankaları da hemen aşağıda maddeler halinde paylaşayım.

İş Bankası – EST, INNOVA (payFlex)
Akbank – EST
Anadolubank – EST
Halkbank – EST
HSBC – EST
Finansbank – EST
Denizbank – EST
Kuveyt Türk – EST / Freepos
Ing Bank – EST
Teb – EST
Garanti Bankası – GTS
Yapı Kredi Bankası

WordPress sanal pos kurulumu

Her konuda kesintisiz bir şekilde yardımcı olan bu arkadaşın firmasının ismi Webuti. İletişim bilgilerini de altta yazayım.

Site: https://www.webuti.com

Mail : info@webuti.com
Telefon : 0532 419 00 87
Skype : webuti

Ben wordpress sanal pos entegrasyonu yaparken bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım. En güzel tarafı da sizden ekstra bir yüzde vesaire istemiyor. Sanal pos kurulumunuz tamamen sizlere ait oluyor. Yani açık kaynak kodları sizle paylaşıyor.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Güzel bir yazı olmuş. Daha önce WordPress’de eticaret sitesi tecrübem oldu. Ama benim için çok kullanışlı olmadı. PHP özel yazılım tercih ettim bende. WordPress için tema seçeneği vs. çoğaldı. Belki bir başka sefere kullanmayı tekrar deneyebilirim.

  1. Merhabalar;
   Değerli yorumunuz için sizlere çok teşekkür ederim. İlerleyen zamanlarda ihtiyacınız olur ise bu arkadaş çok başarılıdır. Tavsiye ederim.
   Selamlar.

  1. Orkut Bey merhaba;
   Evet bu arkadaşın Garanti sanal pos entegrasyonu da mevcut.
   Selamlar.

  1. Tekrar merhaba Mehmet Bey;
   Woocommerce Denizbank entegrasyonu için lütfen 0(212) 256 60 00 telefon üzerinden E-tahsilat uzmanları ile iletişime geçiniz.
   Selamlar.

 2. Serhat Bey merhaba. Şu anda kullandığımız bir sistem var ancak maalesef sanal poslarda sürekli kesinti yaşıyoruz. E-tahsilat sisteminde Kuveyt Türk ve Garanti Bankası sanal pos altyapısı mevcut mudur ?

  1. Öncel Bey merhaba;
   Tabi E-tahsilat sanal pos yazılım altyapısı ile birlikte Kuveyt Türk ve Garanti Bankası sanal posunuzun sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte Türkiye’de buluna 19 bankanın hazır sanal pos yazılım altyapısına da sahip olursunuz.
   Selamlar.

 3. Netahsilat sistemi ile bütün banka poslarımın sorunsuzca entegrasyonun yapılacağını öğrendim. Ancak bankalar tarafından bir güncelleme yapıldığında ne oluyor ? Sistem çalışmaya devam ediyor mu ?

  1. Merhaba Erkan Bey;
   Netahsilat e-tahsilat sistemi bütün banka posları ile anladığınız gibi entegre olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda bankalar tarafından bir güncelleme yapıldığında AR-GE ekibi tarafından bu güncelleme anında Netahsilat e-tahsilat sistemine yansıtılmaktadır.
   Selamlar.

Son Yazılanlar

Rakkaani rakastan sinua

Yorucu bir hafta. Uykuya özlem. Üç seçenek. Masa başında kafanın yaslandığı kol, salondaki kanepe, o. Beyin kol, mantık kanepe, kalp...

Madeni paralar hangi metalden üretilir

Madeni (bozuk) paralar hangi metalden üretiliyor, alaşımında hangi elementler var hiç merak ettiniz mi? Gerçi bu yazıma gelmezdiniz merak etmeseniz....

Akıllı telefon işlemcileri

Akıllı telefonlarda kullanılan işlemciler neler, hangi firma tarafından üretiliyorlar ve günümüzde en iyi işlemci modeli nedir diye merak ediyorsanız eğer...

Canlıların duyduğu frekans aralıkları

İnsanların üretebildikleri ses frekansı 85 - 1000 Hz arasıdır. Yine insanların duyma frekansları ise 20 - 20000 Hz arası. Kadınların...

Çay nasıl demlenir

Tavşanın kan bağışladığı renkte, akasya ağacının açtığı çiçeklerinin kokusunun altında yeni ıslanmış toprak kokusunu bir arada yaşatan, yudumlarken en sevdiklerinizin...

Kanser tarama testi: EZra

Doğarız. Emeklemeye başlarız. Ardından bize kucak açan anne ya da babaya doğru ilk adımlarımızı atmaya başlarız. Zamanla o adımlar hızlanır....

Kime, neye aşıksın ?

Henüz 12-14 yaşlarındayım. Murat Abi'nin konserinin olduğunu duydum. O zamanlarda lisedeki güzel bir insana sırılsıklam aşığım. Ya da öyle olduğunu...

Türkiye’nin En İyi Gazozu: Niğde Gazozu

Türkiye'nin en iyi gazozu benim için Niğde Gazozu'dur. Makaleme devam etmeden önce aşağıdaki mükemmel tasarıma imza atan İrem'e selam olsun....