Pas sökücü kimyasal

Pas sökücü kimyasal OK-151

Pas sökücü kimyasal OK-151 demir üzerinde oluşan pas ve diğer metaller üzerinde oluşan korozyonun sökülerek kolay ve hızlı ve şekilde temizlenmesini sağlayan bir üründür.

Pas sökücü kimyasal kullanım öncesi ve sonrası

Konsantre pas sökücü OK-151 kullanımı öncesi ve sonrasında metalin nasıl bir görünüme sahip olduğunu hemen aşağıda bulunan görsel aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Paslı Metal Öncesi Sonrası
Pas Sökücü Kimyasal Kullanımı Öncesi ve Sonrası

Pas sökücü kimyasal OK-151 özellikleri

 1. Konsantre pas sökücü ürün OK-151’in sahip olduğu özellikler detaylı bir şekilde hemen aşağıda maddeler halinde paylaşılmıştır.
 2. Her türlü metal parçanın üzerinden pasın ve yağın uzaklaştırılmasında kullanılır.
 3. Bakır, bronz ve pirinç gibi metallerin yüzeyinden oksidasyon temizliğinde kullanılır.
 4. Soğutma suyu geçen yüzeylerin korozyon temizliğinde kullanılır.
 5. İnşaat sektöründeki demirli metallerin pas temizliğinde kullanılır.
 6. Boyalı yüzeylerin, emaye ve fayansların yüzeylerindeki pas lekelerinin temizliğinde kullanılır.
 7. Her türlü gözenekli metallerin yüzeyinden pas temizliğinde kullanılır.
 8. Metal yüzeyleri kesinlikle aşındırmaz.

Pas sökücü kimyasal OK-151 kullanım şekli

Ürün daldırma ya da püskürtme yöntemi ile kullanılabilir. Demirli metallerin ağır pas temizliğinde 1/3 oranında su ile seyreltilerek kullanılır. Çok aşırı derecede paslanma mevcut ise su ile seyreltilmeden kullanılabilir. Orta kirlilikte demirli ve demirsiz metallerin pas temizliğinde 1/5 oranında su ile seyrelterek kullanabilirsiniz. Her türlü yüzeyden hafif pas temizliğinde ise su ile 1/10 oranında seyreltilirek kullanılır.

Temizlenecek parçaya ürün püskürtülür ya da veya hazırlanan plastik kaba ürün eklendikten sonra parça daldırılarak kullanılabilir. Minimum 10 dakika beklendikten sonra ürün çıkartılır ve bir bez ya da bulaşık süngeri ile ve benzeri ile silinir. Pas tamamen sökülene kadar bu işlemler uygulanır.

Pas nasıl sökülür videolu anlatım

Hemen aşağıda bulunan videoda ağır paslı bir demirin üzerinde oluşan pasın daldırma yöntemi kullanılarak nasıl söküldüğünü ve temizlendiğini izleyebilirsiniz.

Özkimsan adres ve bilgileri

Adres: Mermerciler Sanayi Sitesi, 13. Cadde No:17 Kat: 2 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon: 02128715242

Pas sökücü kimyasal ürün kullanımı, satın alma işlemleri ve diğer tüm soruları yorum alanında yazarak ya da müşteri temsilcisi hattını arayarak sorabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Serhat hocam kolay gelsin. Pas sökücü sprey ile konsantre pas sökücü arasındaki fark nedir. İkisi de pası söker mi. Mesela şu an paslı bir demir var tamamen kaplanmış durumda. Sprey işime yarar mı tek takıldığım nokta bu.

  1. Deniz Bey merhaba;
   Pas sökücü spreyler sadece sıkışmış bağlantı elemanlarının gevşetilmesi için kullanılırlar. Konsantre pas sökücüler (OK-151) ise demir üzerinde oluşan pas tabakasının tamamen sökülmesi için. Yani pas sökücü spreyler ile paslı demir üzerindeki pası sökemezsiniz. Konsantre pas sökücüleri kullanmanız gerekir.
   Selamlar.

 2. Evimin bahçesindeki demir kapıyı boyamadık. Bir kaç yağmurdan sonra paslanmaya başladı. Bu şekilde boya yapılırsa paslanma devam edecekmiş ve boya da kısa bir sürede sökülecekmiş. Bende pasın sökmek istiyorum. Püskürtme yönteminden bahsedilmiş. Bu yöntem ile pası sökebilir miyim. Henüz başlangıç aşamasında yani sarı ile kahverengi renk arasında.

  1. Alperen Bey püskürtem yöntemini kullanarak demir kapı üzerinde oluşan pasın sökülmesini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir spreyer (fıs fıs ya da püskürtücü) ile OK-151’i demir pas kirliliğine göre 1/3, 1/7 ya da 1/15 oranında seyreltiniz. Ardından paslı kısımlara püskürtünüz. Silme işlemi gerçekleştiriniz. Bu işleme pas sökülesiye kadar devam ediniz.

 3. İnşaat demirleri bir süre ara verdiğimiz için paslandı. Bu şekilde de kullanmak istemiyoruz. Ürününüz inşaat demiri pas sökme işleminde etkili midir. Kullanılabilir mi ?

  1. Oytun Bey inşaat demiri üzerinde oluşan pasın sökülmesi için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. %100 kesin sonuç alırsınız.

Son Yazılanlar

Kuzine soba

Saatin 19.07 olduğunu çok iyi hatırlıyorum. Ama tarih konusunda kararsızım. Yaşım 10-11. Takriben 1999 yıllardan. Çok kirliyim. Sokakta kuzen ve...

1 Paradoksu

11 Ağustos 2015 tarihinde tanıştığım ve hayatımın en değerli projesinde uyguladığım paradoks. Hindistanlı bir kız arkadaşımın bana anlattığı... 1 olursan...

Sessizlik bürünür

Sessizlik bürünür bana, Bakışımdaki çığlıkları duyan sen yokken. Sessizlik bürünür sana, Nefretle sevdiğin kokuda ben yokken. Sessizlik bürünür onlara, Çığlık...

Ağustos böceği nasıl susturulur

Saat 04:51. Birden uyandım. Rüyamda geçmişimdeki bir anı vardı. Onu düşündüm biraz. Yatağımda doğruldum. Karanlıkta ayaklarım ile terliklerimi arama çabasında...

Canlıların duyduğu frekans aralıkları

İnsanların üretebildikleri ses frekansı 85 - 1000 Hz arasıdır. Yine insanların duyma frekansları ise 20 - 20000 Hz arası. Kadınların...

Lastikte Hız Sınırı

Lastiklerin üzerinde yazan hız sembolleri, lastik hız sınırı ve ve hız limitlerinin neler olduğunu sizler paylaşacağım ama öncesinde bu makalemi...

Saban kılıçtan üstündür

21 Mart 1923 tarihinde, Adana'da çiftçiler ile yapılan konuşmada Mustafa Kemal Atatürk tarafından şu cümleler dile gelmişti. "Arkadaşlar! dünyada fetihlerin...

Honor 10 Lite ekran değişimi

Honor yakından takip ettiği akıllı telefon markalarından bir tanesi. Türkiye piyasasına 2019 yılında hızlı bir giriş yaptılar. Xiaomi, Oppo, Huawei...