Motorsiklete GPS Taktırmak

Motorsiklet hırsızlığı her geçen gün hız ve hız artmaya devam ediyor. Özellikle arabalara göre daha kolay taşınabiliyor olmaları, alınan kilitlerin kısa süre içerisinde kesilebilmesi ve takılan silindir kilitlerine silikon sıkılarak sesinin kesilmesi yöntemleri bu hırsızlıkların daha kolay bir şekilde yapılmasına sebep veriyor.

Çalışmakta olduğum Esentepe’de ve kalmakta olduğum Ayazağa’da son 2 ayda 3 adet motor çalınmış durumda. Hatta geçenlerde direksiyon kilidinin olması sebebi ile benim Honda PCX motoru da çalamadıklarını ancak bir yere kadar götürdüklerini eklemek istiyorum. Bunun üzerine bende araştırmalar yaptım. Öncelikle motora bir kamera taktırmak geldi aklıma ve böylece kaydını tutabilecek idim. Ama daha sonra araştırma yapınca biraz masraflı olduğunu fark ettim. Bende araştırmamı genişleterek neler yapılabileceği üzerine durdum. Ve hırsızların yakalanabilmesi için en etkili yöntemin motorsiklete GPS taktırmak olduğuna karar verdim. Tabi motorsikletini kendi özel garajına ya da 7/24 güvenliğin olduğu bir otoparka park edebilenler için ekstra alınacak bir önlem. Ancak benim gibi sokağa park edenler için kesin çözüm olarak düşünüyorum.

Motorsiklete GPS Taktırmak

Öncelikle GPS’in ne olduğunu anlatalım. GPS Türkçe karşılığı ile Küresel Konumlama Sistemi diye bir açılıma sahiptir. Uzay ve uydu tabanlı bir uydu navigasyon yani yer belirleme sistemi olan GPS sayesinde bütün hava koşullarında motorunuzun nerede olduğunu takip etme şansınız bulunmaktadır.

Motorsiklete özel GPS cihazı taktırdığınızda motorunuzun nerede, kaç km hızla gittiği, kontak açık mı kapalı mı olduğunu ister bilgisayarınızdan isterseniz de cep telefonunuz aracılığı ile görme şansınız bulunmaktadır. Bu işlemler için özel cihazlar geliştirilmiş durumda. Kimi firmalar ise bu hizmeti sizlere sağlamakta.

Motorsiklete GPS Olarak Takabileceğiniz Cihaz

Uzun süren araştırmalarım sonucunda Concox diye bir marka ile karşılaştım. Bu marka üzerine yoğunlaşma sebebim 200 TL civarında bir fiyatının olması ve kullananlar tarafından olumlu yorumlara sahip olmasıydı. Gelin isterseniz nasıl bir cihaz olduğunu kendi sayfalarında bulunan tanıtım videolarından izleyelim.

Concox Motorsiklet Takip Sisteminin Özellikleri

– Oldukça hafif ve kullanışlı bir alet. Motorsiklete tak ve kullan özelliğine sahip.

– Motorsikletiniz çalındığında bulunduğu bölgedeki enlem ve boylamı harita üzerinde anlık gösterebilme özelliğine bulunmakta.

– Hareket sensörü özelliği sayesinde motorsikletiniz hareket ettiğinde sizlere SMS gönderebilmekte.

– Ağırlığı sadece 70 grm boyutuna ise videoyu izleyerek ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda diğer tüm özelliklerine de eklemiş olduğum video aracılığı ile bakabilirsiniz.

Son olarak ben bu sistemi kullanmaya başlıyorum. Dediğim gibi hırsızlıklara karşı en etkili yöntem motorsiklete GPS taktırmak. Kimsenin canı gibi sevdiği motorsikletinin çalınmaması dileği ile.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. slmlar arkadaşlar GPS cihazına ihtiyacım var bursa gemlik detaylı bilgi verirseniz sevinirim (acil)teşekkür ederim

  1. Tuluğ Bey merhaba;
   Kesinlikle haklısınız ama herkes motosiklet olarak arattığı için ve ben SEO uzmanı olduğumdan dolayı bu şekilde yazdım. Benim de en çok dikkat ettiğim şey budur:)
   Selamlar.

  1. Serhat bey en iyi kullanışlı gps cihazı hangisi bilgi verirmisiniz bende taktırmak istiyorum

 2. gps cihazı aracın neresine takılıyor.Hangi meslek gruplarında taktırma işlemi yaptırılıyor.

  1. Merhaba;
   çalınma durumunda bulunmaması için sadece sizin bilebileceğiniz gizli bir yere takılıyor. Yani değişiklik gösterebiliyor. Bütün motosikletlere takılabilir.
   Selamlar.

 3. Son zamanlarda motor hırsızlıkları hız ve hız artmaya devam ediyor. Kilit takıyoruz kesiyorlar 2 saniyede, disk alarmı takıyoruz silikon takıp ses çıkmasını engelliyorlar. Bu motora GPS taktırma teknolojisi oldukça yerinde bir güvenlik önlemi olmuş. Tahmin edemeyecekleri yeri bulacaksınız ondan sonra çalsınlar bakalım başlarına neler geliyor.

  1. Öyle iyi bi monte etmek gerekki.onu sökmek için saatlerce uğraşsınlar yakalanmalarıda kolay olur.zaman kazanılmış olur.ben diyorum hem vida ile hemde saysın silikon ile yapılmalı.

Son Yazılanlar

Babülmendep Boğazı

Babülmendep Boğazı diğer adı ile Babü'l Mendep, Afrika Kıtası'nda bulunan Kızıldeniz'i Aden Körfezi'ne bağlayan boğazdır. Boğaz aynı zamanda Afrika ile...

Buzdolabı soğukluk değeri 1 2 3 4 5

Yaklaşık 24 saattir uykusuz geçirdiğim bir süreden sonra yerimden kalkıp dudaklarımın kuruması sebebi ile buzdolabının kapısını açtım. Beni karşılayanlar: 4...

Kuzine soba

Saatin 19.07 olduğunu çok iyi hatırlıyorum. Ama tarih konusunda kararsızım. Yaşım 10-11. Takriben 1999 yıllardan. Çok kirliyim. Sokakta kuzen ve...

1 Paradoksu

11 Ağustos 2015 tarihinde tanıştığım ve hayatımın en değerli projesinde uyguladığım paradoks. Hindistanlı bir kız arkadaşımın bana anlattığı... 1 olursan...

Sessizlik bürünür

Sessizlik bürünür bana, Bakışımdaki çığlıkları duyan sen yokken. Sessizlik bürünür sana, Nefretle sevdiğin kokuda ben yokken. Sessizlik bürünür onlara, Çığlık...

Ağustos böceği nasıl susturulur

Saat 04:51. Birden uyandım. Rüyamda geçmişimdeki bir anı vardı. Onu düşündüm biraz. Yatağımda doğruldum. Karanlıkta ayaklarım ile terliklerimi arama çabasında...

Canlıların duyduğu frekans aralıkları

İnsanların üretebildikleri ses frekansı 85 - 1000 Hz arasıdır. Yine insanların duyma frekansları ise 20 - 20000 Hz arası. Kadınların...

Lastikte Hız Sınırı

Lastiklerin üzerinde yazan hız sembolleri, lastik hız sınırı ve ve hız limitlerinin neler olduğunu sizler paylaşacağım ama öncesinde bu makalemi...