Serhat Sağlam

LG G5 Ekran Değişimi

Arkadaşlarınla Paylaş!

LG G5 ekran değişimi hakkında bilgi sahibi olup olmadığım ile ilgili bir çok soru almaya başladım. Bu sebeple yeni makalemi yazmaya karar verdim. Hatta hem daha detaylı bilgim olsun diye hem de yerinde ekranları görebilmek için GSM İletişim’e kadar gittim.

LG G5 ekranınız kırıldı ve değişim yaptırmak istiyorsunuz. Ancak hem teknik servisler olsun hem de değişim işlemi konusu olsun bilgi sahibi değilsiniz. Ben bu makale aracılığı ile aklınıza takılan tüm soruları cevaplamaya çalışacağım.

1. LG G5 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır ?

Bu sorunun cevabını uzun uzun cevaplamak isterdim çünkü LG G5 ekran değişiminin nasıl yapıldığını hem siz ekranını kıran telefon kullanıcıları hem de diğer teknik servislerdeki LG teknisyenleri merak ediyor. Aynı soruyu GSM İletişim’e sorduğumda LG G5 videolarımızı izleyebilirsiniz Serhat Bey cevabını aldım. Gerçekten bir çok LG G5 ekran değişimi videoları bulunmakta internette. Şimdi dilerseniz o videolardan bir tanesini hemen aşağıdaki alandan izleyelim.

Videoyu izlediyseniz eğer LG G5 ekran değişimi nasıl yapılıyor az çok bilgi sahibi olmuşsunuz demektir. Aynı zamanda GSM İletişim‘in Youtube kanalında bulunan diğer videolarını da izlemenizi tavsiye ederim. Ama ekran değişiminin nasıl yapıldığı değil nelere dikkat edilmesi gerekildiği çok önemli. Özellikle değişim işlemi yapıldıktan sonra mağdur olmamanız için.

2. LG G5 Ekran Değişiminde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Hem sahip olduğum tecrübeler hem de GSM İletişim’den aldığım brifler doğrultusunda doğrultusunda LG G5 ekran tamiri öncesi, aşamaları ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekildiğini hemen aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşıyorum.

1. İlk dikkat etmeniz gereken konu kullanılan ekran. Kesinlikle bu modelde cam değişimi yok. Komple yani iç ekrandan, ön camdan, dokunmatik alandan ve dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılması gerekir. Aksi taktirde telefonunuz kısa süre içerisinde kullanılamaz hale gelebilmektedir.

2. Benim için en önemli olan diğer konu ise verilen garanti. Tabii ki garanti kartı ile birlikte olmalı, firma imza ve kaşesi yer almalı. Ekran ile ilgili bir sorun yaşadığınızda gerek firmadan gerekse de yetkili mercilerden hakkınızı arayabilmelisiniz.

3. Ekran değişimi yapan teknisyenin tecrübesi ve teknik servisin referansları oldukça önemli. Daha önceden yapılmış ekran değişimleri, videoları, varsa fotoğrafları ve yazılmış olan yorumlar.

4. Olmazsa olmazlarım arasında teknik servis ortamının gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığı bulunmaktadır. Ben Yüksek Elektronik Mühendisi adayıyım. Kesinlikle değişim yapılan ortam statik elektrikten arındırılmış olmalıdır. Yoksa değişim yapılırken ana kart dahi yanabilir. Tabi ortamın sterilize edilmiş olması da önemli. Son olarak ise güvenlik kameraları ile kayıt altına alınmalı. Bir sorun yaşadığınızda ise o kayıtları izleyebilme hakkınız olmalı.

5. Ekran değişimi sonrasında cihazınızı incelemenize izin verilmeli. 10 dakika olur, yarım saat olur dilediğiniz kadar inceleme hakkınız olmalı. Bu süreçte bir tereddüt olursa eğer firma ücret iadesi garantisini de sizlere verebilmeli.

6. Bir çok firma uygulamıyor ama benim ekran değişimi sonrasında en çok hoşuma giden şeylerden biri kırılmaz cam koruyucu ile telefonun bir nebze de koruma altına alınması. Tabii ki koruyucunun hediye edilmesi.

7. Cihaz performansı değişmemeli. Örneğin ekran pikselinde sorun olmamalı, dokunmatik hız ve hassasiyeti ilk günkü haline gelmeli ve ekran parlaklığında değişim yaşanmamalı. Zaten telefonu kullanan sizler olduğunuz için bunu çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

8. Unutmadan. benim için bilgilerimin silinmemesi çok önemli ve bu sebeple her zaman özel servisleri tercih ederim. Bir kere bilmeden yetkili serviste tamir işlemi yaptırdım. Yedekleme de yaptırmamıştım. Kullandığım tüm uygulamalar (banka uygulamalarımın gitmesi çok kötü oldu), rehberim (daha da kötüsü), foroğraflarım, videolarım her şey gitti. Format atmışlardı çünkü.

Yukarıdaki yazmış olduğum maddeler yerine getiriliyorsa eğer  gönül rahatlığı ile ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Yok yerine getirilmiyorsa eğer dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

3. LG G5 Ekran Değişimi Fiyatı Ne Kadar ?

LG G5 ekran değişimi fiyatı teknik servisten teknik servise farklılık göstermekte. Ama şu anda en uygun fiyat GSM İletişim’de görülüyor. Bir işi en fazla yapan firma en uygun fiyatı sunar. Yüzlerce ekran değişimi yaptıkları için özel olarak bu ve bir kaç modelde indirime gittiklerini öğrendim. Şu anda GSM İletişim’de LG G5 ekran değişimi fiyatı 230 TL.

4. LG G5 Teknik Servisi Nerede ?

GSM İletişim’in adres bilgilerini direk olarak sitelerinden kopyaladım. Hemen aşağıda bulunan iletişim bilgileri ile ilgili teknik servisle iletişime geçebilirsiniz.

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti BankasıYapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

5. LG G5 Cep Telefonu Tamiri Hakkında Sorularınız Neler ?

LG G5 ekran değişimi hakkında bir çok soru ile kaşrı karşıya kalmaktayım ve direk GSm İletişim’in canlı destek hattıyla iletişime geçiyorum. Mesela bu sorulardan bazıları;

1. LG G5 kamera camı değişimi fiyatı ne kadar ?

LG G5 kamera değişimi fiyatı 70 TL’dir.

2. LG G5 batarya değişimi fiyatı ne kadar ?

LG G5 batarya değişimi fiyatı 150 TL’dir.

3. LG G5 ekran değişimi sonrasında bilgilerim silinir mi ?

GSM İletişim’de yapılan ekran değişimi sonrasında bilgileriniz silinmez.

Sizlerinde LG G5 ekran değişimi hakkında sormak istediğiniz sorular varsa memnuniyetle cevaplamak isterim. Bununla birlikte hizmet aldıktan sonraki memnuniyet durumunuzu da yazmanızı merakla bekliyorum.

Serhat Sağlam

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

3 yorum