Serhat Sağlam
Ay

Kime, neye aşıksın ?

Arkadaşlarınla Paylaş!

Henüz 12-14 yaşlarındayım. Murat Abi’nin konserinin olduğunu duydum. O zamanlarda lisedeki güzel bir insana sırılsıklam aşığım. Ya da öyle olduğunu düşünüyorum.

Konser alanına erkenden gittim ailemden habersiz. Saatlerce bekledim. Ve Murat Abi sonunda çıkabildi sahneye. Yer Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki Kenan Evren Parkı’nın yanındaki tarla.

İlk şarkı

Ayyüzlüm şarkısı ile çıkıyor sahneye. Gözüm onda. En ön olmasa da onu görebileceğim bir yerdeyim. Dikkatimi bir şey çekiyor. Murat Abi sahne ışıkları yandıktan sonra hiç hareket etmiyor. Ayyüzlüm şarkısı bitiyor. Yeni şarkılar insanları coşturuyor. Benim takıldığım yer neden Murat Abi’nin hep aynı yerde kaldığı.

Bu soruyu ona sormam gerektiğini düşünüyorum. Yavaş yavaş sahneye yaklaşıyorum. Bir şarkısı bitiyor ve ara tarzında bir an. Güvenlikleri zar zor aşıp yanına gidiyorum. Ne oldu diye soruyor bana.

Senin için 3 adım atarım

Murat Abi neden şarkıları söylerken neden yürümüyorsun diye soruyorum. Gülümsüyor. Çok mu istiyorsun yürümemi diye karşılık veriyor. İstiyorum abi diyorum. Senin için 3 adım atarım diyor. Sağ omzu ile sol omzunun dengede olmadığı o 3 adımı benim için atıyor. Hayatım boyunca unutamadığım gülümsemeli bakışlar. Solun yetişemediği sağ bacak.

O sol bacağın neden sağa yetişemediğini Hatice anneden dinleyelim. Yani Hatice anneden dinleyip kaleme alan bir gencin kaleminden çıkan o yazıları hep birlikte okuyalım.

http://www.milliyet.com.tr/gogebakan-in-annesinden-carpici-gundem-1933449/

Kime, neye aşığım

Kime, neye aşık olduğumu hep düşündüm. Yarabbim, rahmet eyleyenin yarattığı kadınım, vatanım, ideolojim, ulaşamadıklarım, ailem, işim, başarılarım, egom, doğam, param… Hepsinde de aşkı aradım.

Kime, neye aşıksın ?

Kime aşık olduğumun cevabını bulamayınca, gerçekten aşık olanların müziklerini dinlemeye başladım. Neşet amcayı, Cem amcayı, Emel teyzeyi, Tarkan kardeşi, Seda ablayı, Ajda teyzeyi, Ferdi amcayı, Müslüm amcayı.

Okudum. Saatlerce. Mustafa’nın yazdıklarını okudum. Ahmet’in yazdıklarını da.

Dinledim. Musa’yı, İsa’yı.

Kısacası her şeyi denedim.

Şimdilik bendeki aşk

Şimdilik bendeki aşk benim için 3 adım atan Murat abinin 3 şarkısında. Belki zamanla değişir. 7 yaşında, 14 yaşında, 25 yaşında değiştiği gibi. Kimi zaman beni mecnun eden leyla, kimi zaman ayın etrafındaki hale, kimi zaman bu şarkılardaki ezgi…

Haydi hep beraber o 3 şarkıyı dinleyelim. Şimdilik de o 3 şarkıyı dinlediğinizde aklınıza gelen ya da gelenler sizin aşklarınız olsun. Tekilini bulmanız dileği ile. Bulup da kaybedince pişman olmamanız.

Ayyüzlüm
Vazgeçilmiyor
Vurgunum

Neden saçların kısa

25 yaşındayım. Yine zar zor bir şekilde Murat Abi’yi buluyor hiç düşünmediği bir anda yanında bitiyorum. Garipsemiyor tanıdığı gözlerimin rengini.

Neden şarkı söylerken artık saçların kısa diye soruyorum. Saçlarım uzun şarkı söylememi çok mu istiyorsun diye soruyor. İstiyorum abi diyorum. Telefonundan Ayyüzlüm şarkısını açıyor. Yine sağ omzu ile sol omzu dengede değil. O gülümsemeli bakışlarıyla 3 adım atıyor benim için.

Al izle.

Son duyduğum cümlesi ise;

Vurgunum Serhat’ım…

Güneş ve ay

Doğan Güneş yerine batan ayda aramaya devam…

Serhat Sağlam

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (100 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

3 yorum

  • Selam orta okul yıllarıydı. Murat göğebakan Ay yüzlüm albümünü çıkardı. Bu şarkının Alpaslan Aksakal ve Ben Serkan Güralp de ayrı bir yeri vardır. Ve benim baştan sona ezberlediğim ilk şarkıdır. En duygulandığım nakaratıda Kan damlıyor gözlerimden Kan güçün var ise gelde sen dayan eskiye götürdü beni makaleniz.17 sene önceye okumak nasip olmadı Liseyi bir tek ben okumadım sınıftan Tembeldim. Derslere hiçmi hiç kafam çalışmazdı. Nasip buymuş yaş 31 dedi. 18 yıl öncesi zaman ne cabuk geciyor. Aşık olduğum kızda okumamayı tercih edince ayrılmıştı üzülmüstüm çok annesiyle aynı kaderi yaşamak istemediğini okumazsam ayrılalım dediginde bir tebessüm edip tamam dedim. Alınmıştım ilk okumamanın dıslanmasını burda yemiş oldum. Kolay gelsin başarılar dilerim.

  • İlk kez bir şairden dinlemiştim aşkı, ”Dil üzmezim tek hece var ismimde” bu kadar güzel..
    Neye aşığım?
    -Şiirlere
    Kime aşığım?
    -Nazlı bebeğime…