İnternetten Ürün Satmak İstiyorum Diyenler

Hali hazırda mağazanızda satmakta olduğunuz ürünler mevcut ve bu ürünleri internetten satmak istiyorsunuz. Ya da tedarikçi firmalardan alacağınız ürünleri online satışa sunmak istiyorsunuz Bu makale aracılığı ile internetten ürün satmak istiyorum diyenlerin akıllarına takılan bütün soruları cevaplamaya çalışacağım. 

İlk olarak bilinmesi gereken şeyden başlayalım. İnternette online ürün satışı yapabilmeniz için bir yazılıma sahip olmanız gerekir. Bu yazılım ihtiyaç duyacağınız bütün gereksinimleri sağlayabilen bir e-ticaret paketi olmalıdır. İleri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış ve aynı zamanda profesyonel ve yönetilebilir bir alt yapıya sahip olmalıdır. Ama öncesinde sanal mağaza kurarak satış yapabilmeniz için bir kaç prosedürü yerine getirmeniz gerekir.

İnternetten Ürün Satmak İçin Gerekli Prosedürler

✓ Şirket sahibi olmanız gerekir. Sahip olduğunuz şirketin statüsü fark etmez. Şahıs, limited, anonim ya da diğer şirket sahipleri internette satış yapılabilir. Bu prosedürün olma sebebi satışı yapılan her ürünün faturalandırılması gerekliliğinin olmasından dolayıdır.

✓ İnternette açacağınız internet sitesinin e-ticaret hukukuna uygun bir şekilde geliştirilmiş olması gerekmektedir. Gerek sizin gerekse de müşterilerin hakları gerek sözleşmeler gerekse de hazırlanmış alt yapı ile birlikte korunmalıdır.

Yukarıdaki iki prosedür internette online satış yapabilmeniz için yeterlidir. Yani şirket sahibi olanlar ve e-ticaret hukukuna uygun bir şekilde onlişne satış sitesi kuranlar internette online satış yapabilmektedirler. E-ticaret alt yapılarında onlien kredi kartları, havale, EFT ve kargoya kapıda ödeme sistemlerinin olması önemlidir. Burada bilinmesi gereken ve es geçilemeyecek nokta ise online kredi kartlarından tahsilat yapabilmeniz için bankalara sanal pos başvurusu yapmanızın gerektiğidir. Aynı zamanda yine EFT ve havale ile online ödeme alabilmeniz için çalışmakta olduğunuz bankadan hesap açtırmanız, kargo ile ödeme alabilmek için herhangi bir kargo firması ile anlaşmanız gerekir.

Neticaret, Profesyonel E-ticaret Paketleri

Neticaret, 2001 yılından beri geliştirilmekte olan bir e-ticaret altyapısıdır. İnternette online satış yapmak istiyorum diyenler için 1 iş günü içerisinde sanal mağaza kurulur. E-ticaret siteleri anahtar teslim bir şekilde sunulmaktadır. Yönetim paneli üzerinden sitenin nasıl kontrol edileceği profesyonel bir şekilde öğretilir. Sanal pos başvuru, kargo anlaşması, bankalardan hesap açılması gibi konularda profesyonel e-ticaret uzmanlarından bütün destekler verilir. Mağaza sahiplerinin tek yapması gereken şey ürünlerini siteye eklemek ve ardından sipariş takibini yaparak ödeme yapan kullanıcılara ulaştırmaktır.

Neticaret e-ticaret paketlerinin sahip oldukları bütün diğer özellikler için E-ticaret Paketleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İnternetten Ürün Satmak Zor mu ?

İnternetten ürün satmanın zorluğu sektörden sektöre değişebilmektedir. Ancak e-ticaret sitelerine gereken özen gösterildiğinde, e-ticaret uzmanları tarafından paylaşılan ve yapılması önerilen tanıtım ve reklam çalışmaları eksiksiz bir şekilde yapıldığından fiziksel mağazalarda satılan ürünlerin çok daha fazlası sanal mağazalar üzerinden satılabilmektedir. Bu çalışmalara örnek olarak arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı ve sosyal medya optimizasyonu verilebilir.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. İşi güzel yapan için gerçekten kazançlı bir iş alanı. Ancak pazaryeri seçiminizi iyi seçmek gerekiyor. Yüksek komisyon oranı ödemeden ve mümkünse ürün listeleme ücreti olmadan bu işi yapmak gerekiyor.

 2. Ben bir İngilizce kursuna olmuştum bazı nedenlerden dolayı gidemeyeceğim şimdi aldığım aldığım kurları devretmek istiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  Teşekkürler

 3. Evhanimiyim evde bikini modelleri ve cantalar oruyorum ve bunları internet aracılığıyla satabiliyormuyum

 4. sıfırdan internetten ürün satmak için ne yapmalıyım yazılım firmalarına güvenemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 5. Gano Excel firmasının distiribitörüyüm internetten ürün satmak istiyorum şirket sahibi değilim bayilik aldım

  1. Merhaba Kasım Bey;
   Bunun bir bir online satış sitesi açmanız ve ardından gerekli reklam çalışmaları ile birlikte, arama motoru optimizasyonu ve ilk aşamada arama motoru reklamcılığı çalışmalarınızı yapmanız gerekir.
   Selamlar.

  1. Merhaba Erdal Bey;
   En kolay yolu kamyon satışı yapabileceğiniz sitelere üye olarak fotoğraflı bir şekilde ilan eklemektir. Sahibinden.com adresini tavsiye ederim.
   Selamlar.

 6. İnternette satış yapmak isteyenler için güzel bir makale olmuş. Kesinlikle verilen bütün bilgilerin uygulanmasını tavsiye ederim.

Son Yazılanlar

Samsung Galaxy A30s ekran değişimi

Samsung Galaxy A30s ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy A30s ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile...

Samsung Galaxy M11 ekran değişimi

Samsung Galaxy M11 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 400 TL olup orjinal PLS...

Samsung Galaxy M21 ekran değişimi

Samsung Galaxy M21 ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy M21 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile...

Niğde’deki dağlar

Niğde merkezden görülen, art arda yükselen 6 tane tepe bulunmaktadır. Yüksekliklerinden dolayı genelde bu tepeler dağ ismi ile anılır. Bu...

Yakı bandı çok yakıyor

Hayatımda ilk defa Hayatımda ilk defa 17 gündür aralıksız bir şekilde günde 20 saat çalıştım. Kendime, günlük, sadece 4 saatlik...

Samsung Galaxy M30s ekran değişimi

Samsung Galaxy M30s ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy M30s ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile...

Çamaşırları ters asmak günah mı?

Bosh çamaşır makinesi Eski olsa da oldukça kaliteli bir çamaşır makinem vardı. Markası BOSCH. Hafiften ses yapardı ama iş görürdü....

Beyin dalgaları ve akıllı telefonlar

Beyin dalgalarının isimleri Beyin dalgaları sırası ile delta, theta, alpha, beta ve gammadır. Beyin dalgalarının frekansları Delta: (0.1-3 Hz) Theta:...