İnternetten Tahsilat

Kredi kartı ile internet üzerinden tahsilat nasıl yapılır sorusu son günlerde firmaları en çok ilgilendiren konular arasına girmiş durumda. Özellikle kredi kartı ve internet kullanımı sayısının artışı bu sorunun tetikleyicileri arasında yer almakta. Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen tahsilat sistemleri sayesinde sorunsuz, hızlı ve hatasız bir şekilde internetten tahsilat yapılabilmekte.

İnternetten Tahsilat
İnternetten Tahsilat

İnternetten Tahsilat Nasıl Yapılır

İnternetten tahsilat yapılabilmesi için sanal poslar geliştirilmiştir. Sanal poslar aynı fiziksel poslar gibi işlev gören ancak dijital ortamda çalışan banka yazılımlarıdır. Fiziksel poslarda kartın postan geçirilmesi gerekirken sanal poslarla işlem yapıldığında kredi kartları bilgilerinin internet ortamında ilgili alanlara girilmesi yeterli olmaktadır.

İnternetten tahsilat yapılabilmesi için özel bir yazılıma ihtiyaç bulunmaktadır. Bu yazılımlar ile açılan ödeme sayfaları ya da online satış siteleri aracılığı ile bankalara sanal pos başvuru yapılmaktadır. Siteniz bankaların istemiş olduğu gereksinimleri sağladığı taktirde sanal pos başvurunuz onaylanmaktadır. Ardından bankalardan alınan sanal posların sitenize entegre edilmesi gerekmektedir. Yapılan entegre işlemlerimden sonra internet üzerinden tahsilat yapmaya başlayabilirsiniz.

Tam bu noktada daha önce yazmış olduğum Sanal Pos Başvurusu ve Kurulumu Nasıl Yapılır konu başlıklı makalemi kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

E-tahsilat Sistemleri İle İnternetten Tahsilat

İnternetten tahsilatın bir diğer adı E-tahsilat yani elektronik tahsilattır. Türkiye’de e-tahsilat sistemleri ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından 2001 yılında geliştirilmiştir. İnternette kredi kartlarından tahsilat yapabilmeniz için gerekli olan bütün ihtiyaçları bir arada sunan paketleri bulunmaktadır. Sizlerde müşterilerinize kredi kartı ile ödeme imkanı sunmak ve sorunsuzsa online tahsilat yapmak istiyorsanız E-tahsilat sistemleri ile bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Peki e-tahsilat sistemleri kullanılarak internetten tahsilat nasıl yapılır ?

E-tahsilat sistemleri ile birlikte sizlere özel bir ödeme sitesi kurulur. Bu sitede gertekli bütün güvenlik önlemleri alınmıştır. her şey anahtar teslim olarak sizlere bir paket halinde sunulmaktadır. Sisteminiz bir iş günü içerisinde hazır hale getirilir. Bankalara başvuru yaparak alacağınız sanal poslarınız ya da mevcut sanal poslarınız 1 iş günü içerisinde sitenize kurulur. Ardından müşterilerinizden, bayilerinizden kısacası sizlere ödeme yapması gereken bütün kullanıcılardan online kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz.

E-Tahsilat Sistemini Kullanan Firmalar

Şu anda 1000’in üzerinde firma internette online kredi kartı tahsilatı yapabilmek için e-tahsilat sistemlerini kullanmaktadır. E-tahsilat sistemini kullanmaya karar verdiğiniz öncelikle sahip olduğunuz alan adının alt alan adına ya da yeni alınacak olan bir alan adına e-tahsilat sisteminin kurulumu yapılır. Örnek olarak https://odeme.intratek.com.tr/ ve https://hankookb2b.com/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Ardından sanal posların entegrasyon işlemleri gerçekleştirilir. Kullanıcılar ödeme yapmak istediklerinde firma için kurulmuş olan e-tahsilat sayfasına giriş yaparlar. Ardından kullanıcı adı ve şifrelerini girerek ya da üyeliksiz ödeme seçeneği ile kredi kart bilgilerini girerek ödemelerini saniyeler içerisinde gerçekleştirirler.

E-tahsilat Sistemlerinin Ayrıcalıkları Nelerdir ?

E-tahsilat sistemleri sadece internetten kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmemişlerdir. Öncelikli amaç tabi ki sorunsuz, hızlı ve herhangi bir problem yaşanmadan rahat bir şekilde tahsilat yapılabilmesidir. Ancak bir çok fonksiyon ve ayrıcalıkları da beraberinde getirmektedir. Dilerseniz bu ayrıcalıkları hemen sizlerle paylaşayım.

  • Muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan sorun ve oldukça fazla işe gücüne sebep olan çalışma ödemelerin ERP/muhasebe programlarına aktarılması gelmektedir. E-tahsilat sistemleri kullanılmaya başlandığında muhasebe/ERP entegreasyonu sayesinde ödemeler otomatik olarak işlenebilmektedir. Yani ödemeler otomatik olarak müşterilerin cari hesaplarına aktarılabilmektedir. Aynı zamanda ödeme sayfasına müşterileriniz ekstrelerini görebilmektedirler.
  • 19 bankanın sanal posu sisteme sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmekte ve işlemler sadece 1 iş günü içerisinde yapılabilmektedir.
  • B2B, B2C ve HPM tahsilat modülleri kullanılabilmektedir.
  • Müşterilere tek tek ya da toplu bir şekilde e-posta ya da SMS gönderimi sistem üzerinden yapılabilmekte ve ilgili e-posta/SMS içeriğinde bulunan linke tıklanarak sadece saniyeler içerisinde ödeme yapılması sağlanabilmektedir.
  • Herhangi bir yanlış ödeme yapıldığında saniyeler içerisinde iptal/iade işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.
  • Alınan bütün ödemelerin istatistiksel, grafiksel, zamansal, banka bazlı kısacası ihtiyaç olunacak şekilde bütün raporları alınabilmektedir. Sistemin özel olarak geliştirilmiş yönetim paneli bulunmaktadır.

E-tahsilat sistemlerinin özellikleri ve ayrıcalıkları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için www.e-tahsilat.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte tabi ki benle de iletişime geçebilirsiniz.

İnternetten tahsilat nasıl yapılır kısaca açıklmaya çalıştım. Mutlaka aklınıza takılan sorular vardır ya da makalemde anlayamadığını bazı noktalar. Hemen aşağıda bulunan yorum alanına istediğiniz soruyu sorabilir ve en kısa sürede tarafımca cevaplanmalarını sağlayabilirsiniz

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

iPhone 7 şarjı çabuk bitmeye başladı

iPhone 7 şarjı çabuk bitiyor iPhone 7 şarjı çabuk bitiyor ise yaşanılan bu sorunun 2 sebebi bulunmaktadır. Batarya kullanım ömrünün...

Hiçbir nasıl yazılır

Hiçbir nasıl yazılır Doğru yazılışı hiçbir. Yanlış yazılımı ise hiç bir. Örnekleme ile bu kelimenin doğru yazılışı hakkında bilgi vereyim....

Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi

Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi

Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi fiyatı Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim...

Batmanlı ile karşılaşan Niğdeli fıkrası

Bir gün Niğdeli bir yazılımcı Batmanlı bir şirket sahibi ile tanışır. Sohbet, muhabbet derken kim daha bilgilidir diye aralarında tartışmaya...

Gündüz külahlı gece silahlı

Gündüz külahlı gece silahlı deyimi etrafındaki tüm insanlara iyi görünüp, kimsenin farkında olmadan kötü işler yapanlar için kullanılmaktadır. Kısacası göründüğü...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi fiyatı Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim...

OnePlus 5T ekran değişimi

OnePlus 5T ekran değişimi ücreti OnePlus 5T ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 450...