Serhat Sağlam
Her şey çok güzel olacak Fenerbahçem
Her şey çok güzel olacak Fenerbahçem

Her şey çok güzel olacak Fenerbahçem

Arkadaşlarınla Paylaş!

Beni bilen bilir. Koyu Fenerbahçe’liyimdir. Unifeb, GFB ile bir çok kez Şükrü Saraçoğlu stadyumunda ter dökmüşümdür. Rahmetli Sefa abi ve Okan abi ile çay içmişliğim vardır.

Kalbimin bir köşesinde de çok sevdiğim rahmetli dayımdan dolayı Beşiktaş yatar. Aşkın abim bana o ilk bisikletimi almadan önce dayım fırıncı şapkasını taksaydı başıma Beşiktaş’lı da olabilirdim.

Beşiktaş Kadıköy Vapuru

Yıllardan 2010. Günlerden 18 Nisan. Niğde’li olmamdan mı geliyor bu cesaret bilmiyorum çubuklu formamın üzerine Beşiktaş formamı giymişim. Beşiktaş Çarşı’da dolanıyorum. Maç saati yaklaşıyor. Beşiktaş’ta Kadıköy iskelesine yaklaşıyorum yavaş yavaş. İmkansızı başarıp biniyorum vapura. 1 hafta boyunca da Beşiktaş’ın o vapurda söylenecek tüm tezahüratlarını ezberlemişim.

24 dakika 17 saniye. O anları bir gün tüm detayları ile bir makalemde paylaşacağım. Başlığı da Beşiktaş’tan Kadıköy’e Fenerbahçe – Beşiktaş derbisine giden Fenerbahçe’li olsun.

Boğa Heykeli

İskelede tüm güvenlik önlemleri alınmış. Tek sorunum Beşiktaş forması ile boğaya kadar gidip heykele yaklaşırken formayı çıkarmak. Nereden geldiğini bilmediğim bir yumruk yiyorum. Bana o yumruğu atan hala daha arar sorar. Her aradığında da özür diler.

Boğa Heykeli’ne yaklaşık 50 metre kala Beşiktaş formasını çıkartıyorum. Artık Fenerbahçeliyim.

FB: 1 BJK: 0

Kendi kendime nasıl bir totem yaptıysam artık. Beşiktaş’tan Kadıköy vapuruna Beşiktaş forması altında Fenerbahçe forması ile gidersem maçı kazanacağız.

Dakika 2. Gol Alex. Maç sonucu FB: 1 BJK: 0

FB: 1 BJK: 0

Totem tutuyor. Kazanıyoruz.

Yenikapı

“Yeni kapınız vatana ve millete hayırlı olsun padişahım”. Ekmek Teknesi’nin en sevdiğim bölümlerinden bir sahnesi. Koyu Beşiktaş’lı dayımla izlemiştik. 7’ye bastırmıştı televizyonda. Sağa doğru sesi açtırmıştı.

Her şey çok güzel olacak

Her şey çok güzel olacak Fenerbahçem. Yeter ki inanalım.

Ama dayıma bir sözüm var. Ölmeden önce Kadıköy’den Beşiktaş vapuruna Fenerbahçe forması altında Beşiktaş forması ile gideceğim.

Kartal heykeline kadar Fenerbahçe formamı çıkarabilmem dileği ile.

Serhat Sağlam

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yazın