E-ticaret Gizlilik Sözleşmesi Örneği

E-ticaret sitelerinde kullanılmak üzere sizlerle bir gizlilik sözleşmesi örneği paylaşmak istiyorum. Aşağıda paylaşılmış olan örneği sadece (Sitenizin Alan Adı) yazılı kısmını değiştirerek sizlerde kullanabilirsiniz.

E-ticaret Gizlilik Sözleşmesi Örneği

Bu beyan (Sitenizin Alan Adı) gizlilik politikasını içerir. (Sitenizin Alan Adı) web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

(Sitenizin Alan Adı) üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi (Sitenizin Alan Adı) ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler üyelik ve satış sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, (Sitenizin Alan Adı), gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

(Sitenizin Alan Adı) üyesi olduğunuz veya üyeliksiz alışveriş yaptığınız andan itibaren haftalık bilgilendirme bültenleri e-posta adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu bülten gönderiminde değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır.

Bu e-postaların içeriği, satışını yaptığımız markalar ile ilgili olarak yapılacak tüm kampanyalar, indirim fırsatları, ürün, müşteri memnuniyetinin tespiti amacıyla gönderilecek bültenler ve bilgilendirmelerden oluşmaktadır.

Sitemizden alışveriş yaparak veya ürünler hakkında beni ara bilgi formunu doldurarak veya şirket e-posta adreslerimizden bilgi talebinde bulunduğunuzda size e-bülten, e-posta, telefon ve SMS aracılığıyla ulaşmamızı kabul etmiş sayılmaktasınız.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 Bit şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize e-mail gönderebilirsiniz.

E-ticaret Sitelerinde Neden Gizlilik Sözleşmesi Olmalı

Elektronik Ticaret (E-ticaret) hukukuna göre e-ticaret sitelerinde hem müşterilerin hem de e-ticaret site sahibinin haklarının savunulabilmesi için gizlilik sözleşmesinin yer alması gerekmektedir. Bilindiği üzere e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapılırken kişisel bilgiler, ip adresi, adres bilgileri ve ödeme kredi kartı ile yapılıyorsa kredi kart bilgileri alınmaktadır. E-ticaret site sahibi bu bilgilerin korunmasından sorumludur. Bu sorumluğu aldığını gizlilik sözleşmesinde belirtmek zorundadır. Gizlilik sözleşmesi olmayan e-ticaret sitelerinin internet üzerinden satış yapmaları yasaya aykırıdır. Bununla birlikte gizlilik ve diğer sözleşmelerin yer almadığı e-ticaret siteleri bankalara sanal pos başvurusu yaptıklarında olumsuz yanıt almaktadırlar.

Sanal mağaza kurulduktan sonra kullanılması gereken sözleşmeler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için E-ticaret Siyelerinde Olması Gereken Sözleşmeler konu başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. selam hocam bizim site gıda uzerınde olacak acaba yardım edebilirmisiniz biraz.kopyalama yapsam olur mu.kopyalama yaparsak. bir hukuki bir yaptırımı var mı? yardımcı olabilirmisiniz. bu işe girdik biraz tecrubesizlık var

    1. Orhan Bey merhaba;
      Herhangi bir gizlilik sözleşmesini kopyalayarak kendinize özgü bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir hukuki yaptırımı olmayacaktır.
      Selamlar.

Son Yazılanlar

iPhone 7 şarjı çabuk bitmeye başladı

iPhone 7 şarjı çabuk bitiyor iPhone 7 şarjı çabuk bitiyor ise yaşanılan bu sorunun 2 sebebi bulunmaktadır. Batarya kullanım ömrünün...

Hiçbir nasıl yazılır

Hiçbir nasıl yazılır Doğru yazılışı hiçbir. Yanlış yazılımı ise hiç bir. Örnekleme ile bu kelimenin doğru yazılışı hakkında bilgi vereyim....

Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi

Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy Note 20 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis...

Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi

Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi fiyatı Xiaomi Mi Note 10 Lite ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim...

Batmanlı ile karşılaşan Niğdeli fıkrası

Bir gün Niğdeli bir yazılımcı Batmanlı bir şirket sahibi ile tanışır. Sohbet, muhabbet derken kim daha bilgilidir diye aralarında tartışmaya...

Gündüz külahlı gece silahlı

Gündüz külahlı gece silahlı deyimi etrafındaki tüm insanlara iyi görünüp, kimsenin farkında olmadan kötü işler yapanlar için kullanılmaktadır. Kısacası göründüğü...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi fiyatı Xiaomi Redmi Note 9 Pro ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim...

OnePlus 5T ekran değişimi

OnePlus 5T ekran değişimi ücreti OnePlus 5T ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 450...