Diş Teli Kullanmadan Çarpıklıklar Nasıl Düzeltilir

Diş teli kullanmadan, dişlerde bulunan çarpıklıkların düzleştirilmesi mümkündür. Nasıl bir tedavi yöntemi bulunduğunu anlatacağız ama önce diş teli kullanmak istememenin en büyük sebeplerinden biraz bahsedelim;

Diş Hekimi Ufuk Tosun
Diş Hekimi Ufuk Tosun

Halk arasında şeffaf diş teli olarak adlandırılmakta olan apareyler aslında şeffaf plaklardan oluşmaktadırlar. Şeffaf plaklar son dönemlerde ortaya çıkmış olan ileri teknolojiler ile geliştirilmiş bir üründür. Türkiye’de ise ilk defa İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Şeffaf Aparey adı ile geliştirilmişlerdir.

Arkadaşlar İstanbul’da yaşıyorsanız eğer kesinlikle bu uygulamayı en iyi yaptığını düşündüğüm ve birebir tanıştığım bir doktor bulunmakta. Diş Hekimi Ufuk Tosun.

Sitesi: http://www.implantdental.gen.tr/

Adres Bilgileri: GÜVEN 1 İŞ MERKEZİ Mimar Sinan Mah. Bosna Cad. No: 4, Kat: 2, Da: 5 ÇEKMEKÖY / İST.

Telefon:+90 (216) 641 45 15

‼ Tedavi sırasında diş telleri acı hissi verebilmektedir.

‼ Ne kadar diş fırçalanırsa fırçalansın ağız kokusu yapabilmektedir.

‼ Dışarıdan bakıldığında istenmeyen bir görüntüye sahiptir. Özellikle çocuklarda bu görüntüler arkadaşları tarafından “dişlek” lakabı takılarak dışlanmalarına sebep olmaktadır. Bu da diek olarak psikolojik bir etki yaratmaktadır.

‼ Tedavi başlangıcı ve süreci oldukça fazla zaman alır. Tedavi başlangıcı ise diş teli takımı sırasında eziyete dönüşebilir.

‼ Diş hekimleri ve ortodontistler bu tedavi yöntemi için oldukça aşırı iş gücü harcamakta ve oldukça fazla zaman kaybı yaşamaktadırlar.

‼ Tedavi sonrası sürekli diş hekiminize ve ortodontistinize gidilmelidir.

dis-teli-gorunumu‼ Maliyetinin oldukça fazla olması bütçenizi açabilmektedir.

‼ Bir kere takıldıktan sonra asla çıkartılamaz.

Diş Teli Kullanmadan Çarpıklık Tedavisi

Diş teli kullanmadan, dişinizde yaşadığınız çarpıklıkları tedavi edebilmeniz için İTÜ’lü mühendisler tarafından Şeffaf Aparey teknolojisi geliştirilmiştir. Şu anda 2000’in üzerinde hastanın tedavi edildiği bu teknoloji sayesinde şeffaf plaklar kullanılarak diş çarpıklıklarının önüne geçilmektedir. Metal diş tellerine alternatif olarak geliştirilen şeffaf plaklar ortodonti dünyasının teknolojik bir devrimi olarak uzmanları tarafından anılmaktadır.

Şeffaf Aparey Nedir ?

Dişlerde yaşanan çarpıklık problemini ortadan kaldıran ve dişlerinizi olması gereken ideal  pozisyona getiren ortodontik bir yöntemdir. Diş teli kullanmak yerine dışarıdan fark edilmesi imkansız olan hatta en yakınlarınızın bile fark edemeyeceği şeffaf plaklar ile dişlerinizin hayal ettiğiniz şekle gelmesini sağlayabilme imkanınız bulunmaktadır.

Şeffaf Aparey Neden Tercih Ediliyor ?

☑ Tamamen şeffaf plaklardan oluşur ve arkadaşlarınız ya da yakınlarınız tarafından fark edilemez.

☑ Metal diş tellerinin en büyük sorunu olan ağrı ya da sızı hissi hiç bir zaman yaşanmamaktadır.

☑ Özel günlerinizde, uyurken, dişinizi fırçalarken çıkartılıp takılabilmektedir.

☑ Tedaviden önce dişlerinizin nasıl bir şekilde alacağını dijital ortam üzerinden canlı bir şekilde takip etme imkanınız bulunmaktadır.

Diş teli ve Şeffaf Aparey Karşılaştırması
Diş teli ve Şeffaf Aparey Karşılaştırması

☑ İTÜ’lü mühendisler tarafından İTÜ Teknokent’de TUBİTAK desteği ile geliştirilmiştir.

☑ Hızlı ve kolay bir şekilde tedaviniz tamamlanır.

☑ Diş tellerine göre kullanım ücretleri oldukça uygundur. Bütçenizi zorlamayacak bir tedavi yöntemidir.

☑ Her yaşa hitap eder. Dişinize özel plaklar üretilerek tedaviniz tamamlanır.

☑ Kesinlikle ağız kokusu yapmaz. Özel olarak saklama kutusu ve temizleme sıvısı bulunmaktadır.

Hastaların Şeffaf Aparey Hakkındaki Görüşleri

Şeffaf aparey 2000’in üzerinde hastanın tedavisinde aktif olarak kullanılmakta ve 1000’in üzerinde hasta ise dişlerini hayallerindeki pozisyona getirmiş durumdalar. Olumsuz hiç bir görüşün olmadığı gibi tedavi hastalar tarafından kesinlikle tavsiye edilmektedir. Özellikle şeffaf olması, dışarıdan fark edilememesi, dişlerin hareketlerinin dijital ortamlarda takip edilebilmesi, istenildiği zaman çıkartılabilmesi ise hastaların en büyük tercih etme sebepleri arasında.

Dilerseniz şeffaf apareyi bu tedavi yöntemini kullanarak diş teli çarpıklıklarını ortadan kaldıran bir hastamızın görüşleri ile birlikte izleyelim. Videonun başında şeffaf aparey kullanmadan ve kullandıktan sonra dişlerin nasıl bir değişkliğe sahip olduğunu ve hastanın 3 boyutlu bir şekilde ilk başta dişlerinin nasıl olacağını, nasıl öğrendiğini görebilirsiniz.

Ortodontislerin Şeffaf Apareyler Hakkındaki Görüşleri

Şu anda Türkiye’de 70’in üzerinde ortodontist tarafından diş çarpıklıklarını düzeltmek için şeffaf aparey kullanılmaktadır. Özellikle hızlı ve kesin çözümler üretmesi, her hastanın bu tedavi yönteminden memnun olması, teşhisin kısa sürede konularak daha fazla hastaya tedavi yöntemini uygulanabilmesi ve sağlamış olduğu diğer avantajlar sayesinde ilk önce tavsiye edilen tedavi yöntemi olmuştur.

Gelin isterseniz Şeffaf Aparey hakkında ordotondistlerin görüşlerini onlardan dinleyelim.

Şeffaf Aparey: Dr. Rıdvan Bayri 

Şeffaf Aparey: Dr. Berna Evrenol 

Sizde Şeffaf Aparey Tedavisi İle Tanışmak İster misiniz ?

Şeffaf Apareyler her dişe uygundur. Aşağıdaki bilgilerinizi info@seffafaparey.com mail adresine gönderdiğiniz taktirde size daha detaylı bir şekilde yardımcı olunmaktadır. 
1- Bulunduğunuz il
2- Mail adresiniz
3- Telefon numaranız

Aynı zamanda aşağıdaki hekimlerden birine ulaşarak siz de tedavi için ilk adımı atabilirsiniz.

http://www.seffafaparey.com/tr-TR/page/doktor-bul

Eğer bulunduğunuz ilde Şeffaf Aparey kullanıcı yok ise o ilden herhangi bir hekim bize ulaşana kadar beklemeniz gerekecektir. ya da kendi diş hekiminize bizden bahsedip Şeffaf Aparey Kullanıcı olmasını isteyebilirsiniz. Üyeliğimizi ücretsizdir. Bizi aramaları yeterli olacaktır.

Şeffaf Aparey
0850 433 22010

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ben almanyada yasiyorum bu tedavi almanyada varmidir acaba yada burdaki dis doktorumda dis olcumu alip size gondersem bana hazirlayip gonderebilirmisiniz fiyatinida ogrenebilirmiyim

 2. Merhabalar denizlide yaşıyorum ve dişlerimden çok rahatsızım.bu yöntem sadece basit vakalr için mi çözüm

 3. fiyatı ve ortalama ne kadar süre kullanmamız gerktiği ile alakalı bilgi vermenizi rica ediyorum ? tşk

 4. Merhabalar benim sağ köpek dişim üstten çıkmıştı diş hekimim tel tedavisi uygulanması gerektiğini söylemişti bende tel taktırmak istemediğim için üstteki köpek dişimi çektirdim ama ondan sonra zamanla orta hattım sağa doğru kaymaya başlayıp dişlerim çarpıklaşmaya başladı bunun için şeffaf aparey uygulaması faydalı olur mu ya da nasıl bir tedavi uygulanabilir

 5. Benim dislerim yamuk 20 lik dislerinse cikamamis bunu kullanablirmiyim eskisehirde onerebileceginiz yer var mi

 6. merhaba benim ön dişim diğer dişimin önünde bunu için uygun mudur bu aparey dönüş yaparsanız bilgi aldıktan sonra sipariş vermek istiyorum.

 7. Meraba benim onden iki tane dislerim carpik ve alt dislerimde carpik ama ben on dislerimden cok sikayetciyim ama dis teli kulanmak istemiyorum seffaf aparey duzgun edermi ayrica adanada varmi acaba

  1. Elif Hanım merhaba;
   Bu sorunuza en sağlıklı cevabı size en yakın bir şeffaf aparey doktoru verebilir. Ama tedavinin uygun olacağını düşünüyorum.
   Selamlar.

 8. Merhaba benim sadece ön iki disimde birisi diğerinden önce geliyo düzelirmi bunu uygularsam

 9. Merhaba ii gunler benim ust cenemde bir disim arka tarafta ve altinda ki cenemde de aynisi var acaba dislerim buna uygun olurmu simdiden teseekkurler ve gaziantepde uygulama varmi acaba

 10. Merhaba ii gunler benim ust cenemde bir disim arka tarafta ve altinda ki cenemde de aynisi var acaba dislerim buna uygun olurmu simdiden teseekkurler

  1. Merhaba ii gunler benim ust cenemde bir disim arka tarafta ve altinda ki cenemde de aynisi var acaba dislerim buna uygun olurmu simdiden teseekkurler ve gaziantepde uygulama varmi acaba

 11. Mrb doktor bey.. Benim iki büyük dişimin yanında ki iki disim arkada bu yöntemle düzeltilebilir mi acaba.. istanbul anadolu yakasında nerde doktor var.. tskr ederm..saygilar

 12. merhaba benim yaşım 17 sadece 2 ve 4. diş dediğimiz yerlerim eksik lamine önerir misiniz? önerirseniz manisa da bu işi iyi yapan biri var mıdır ?

 13. Merhaba dişlerimden artık çok sıkıldım ve utanıyorum tel takmaktan gaziantepte yaşıyorum bunu düzeltecek bi doktor öneriniz var mı vr fiyat ortalama olarak ne kadar tutuyor

 14. Merhaba harita üzerinden doktor bulma mobilde çalışmadığı insanlar size buradan adres soruyor serhat bey.

  1. Murat Bey merhaba;
   Ben buna hiç dikkat etmemiştim. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Bundan sonra her yoruma detaylı bir şekilde elimden geldiğince cevap veremeye çalışacağım.
   Selamlar.

  1. Deniz Hanım merhaba;
   Bursa’da şeffaf plak tedavisi uygulayan doktorlar bulunmaktadır. Bilgilerini hemen aşağıda paylaşıyorum.
   Dr.Mehmet Emin Sevi
   Cumhuriyet Mah.Yağmur Sok.Elmasevler Sit. D blok No:26 D:4 Nilüfer/Bursa 0.224 451 71 14
   Dt. İsmail Durak
   Fokus Klinik Zübeyde Hanım Caddesi Cevat Demir Apt. No : 7 Çekirge /Osmangazi BURSA 0 224) 233 88 97
   Selamlar.

   1. Merhaba Amasyada bu uygulamayı yapan var mı birde fiyatla ilgili ortalama bir fiyat verebiliyor musunuz?

  1. Betül Hanım merhaba;
   Adıyaman’da bu tedaviyi uygulayan bir doktor bulunmamakta şu an. Size en yakın doktorlar şu an Malatya ve Şanlıurfa’da. Ancak bulunduğunuz bölgedeki bir diş hekiminin ya da ortodontistin yanına giderek de bu tedaviyi uygulamaya başlamasını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

  1. Damla Hanım merhaba;
   Antalya merkezde bu tedaviyi uygulayan 3 doktor bulunmaktadır. Bilgilerini hemen aşağıda paylaşıyorum.
   Dt. Avni Güner
   Yeşilbahçe Mah. Metin Kasapoğlu Cad.1450 Sok.Onur Apt. 6/2 Muratpaşa / ANTALYA 0 242 321 10 05
   Dt. Nazmiye Memiş Elmacı
   Beyaz Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikinliği – Fener Mah. Bülent Ecevit Bulvarı Rüyamkent 1 Sitesi C Blok No: 3/1 Muratpaşa / Antalya (Laura AVM giriş kapısı karşısı) 0 242 324 75 95
   Dt.Onur Tarakçı
   Güzeloba Mah. Barınaklar Bulv. No:176/2 Lara Muratpaşa / ANTALYA
   Selamlar.

  1. Merhabalar;
   Malatya’da bu tedaviyi uygulayan doktor bulunmaktadır. Hemen aşağıda iletişim bilgilerini paylaşıyorum.
   Dt. Agah Altunsuyu
   Kernek Mah. Battal Gazi Sk No:16 Malatya Merkez/Malatya, +90 422 324 8867
   Selamlar.

 15. Bursa da veya mersin de bu tedaviyi kullanan ortodonti uzmanı var mı acaba? Ve uygulama sonrası doktora gitme periyotları nedir?

 16. Merhaba; Muğla ili ve ilçelerin de bu tedavi yapacak olan doktor veya diş Merkezi varmıdır ?

  1. Yusuf Bey merhaba;
   Van’da henüz bu uygulamayı kullanan doktor göremedim. Ama en yakın bir diş hekimine ya da ortodontiste giderek bu uygulamayı kullanmalarını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

  1. Ahmet Bey merhaba;
   Şefaf plak tedavisinin fiyatını diş hekiminizden muayene olduktan sonra alabilirsiniz. Dişinizin yapısına göre farklılık gösterebilir.
   Selamlar.

 17. Merhabalar. Ben önceden 4 sene serbest ortodonti tedavisi gördüm fakat çıkardıktan sonra doktorumun ilgisizliği yüzünden tekrar dişlerim bozuldu. KKTCde okuyorum burda bilgi alabileceğim biri varsa lütfen mail üzerinden bilgi alabilir miyim

  1. Kezban Hanım merhaba;
   Henüz Samsun’da bu uygulamayı kullanan bir diş hekimi bulunmamakta. Ama en yakın bir diş hekimi ya da ortodondiste giderek bu uygulamayı kullanmalarını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

  1. Sevinç Hanım merhaba;
   Ankara’da şeffaf aparey uygulamasını yapan diş hekimi ve ortodondistler bulunmakta. Hemen aşağıda kendilerini ve adreslerini paylaşıyorum.
   Dt.Halil Kamil Kahyaoğlu
   Akın Cad. No:10/B Yenimahalle / Ankara
   Dt.Ali Arif Özzeybek
   TUNALI HİLMİ CAD. NO:91 D:107 / KAVAKLIDERE ÇANKAYA / ANKARA (0312) 427 62 25
   Dr. Nükhet Berk
   DentaForm Ağız ve Diş Sağlığı Mahatma Gandi Caddesi No:34 Çankaya 0(312) 447 6090
   Selamlar.

   1. Uğurcan Bey merhaba;
    Kocaeli’de bu tedavi yöntemini uygulayan doktor şu anda bulunmamakta. Size en yakın Sakarya var. Ancak herhangi bir diş hekimine ya da ortodontiste giderek bu tedavi yöntemine başlamalarını sağlayabilirsiniz.
    Selamlar.

  1. Canan Hanım merhaba;
   Sakarya’da bu yöntemi kullanan 3 doktor bulunmakta. İkisi merkezde.
   Dr. Ayşe Akay Gürel: Ortamahalle Doğa Pazarı Caddesi No:59 / 101 Unkapanı Adapazarı
   Dt. Samet Hacıoğlu: Cumhuriyet mah. şal Sk. Çakıroğlu Apartmanı kat1 no38/1 şerefiye Cami karşısı Adapazarı
   Dt.Tuğba Aktemur: Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Adapazarı Otoban Gişeleri Mevkii Nehirkent Toyota Hastanesi Yanı 0.264 229 31 88
   Selamlar.

 18. Merhaba.Benim üst çenem biraz önde ve ön iki dişim ayrık.Diş teli kesinlikle kullanmak istemiyorum bu tedaviyi kullanabilir miyim veya önereceğiniz başka bir yöntem var mı “diş teli dışında” Şimdiden teşekkürler.

  1. Selin Hanım merhaba;
   Şeffaf aparey ile tedavi olabilirsiniz. Ama bu tedavi yönteminin kullanılıp kullanılamayacağını gideceğiniz diş hekiminin kontrolünden sonra anlayabilirsiniz. Şeffaf diş telleri de bulunmakta. Bununla birlikte sanırım içten tedavi de yapılabiliyor şeffaf diş telleri ile.
   Selamlar.

 19. merhaba.benim üst çenem biraz önde ve ön iki dişim ayrık.ben diş teli kesinlikle istemiyorum bu yöntemi kullanarak tedavi olabilir miyim

  1. Selin Hanım merhaba;
   Bu tedaviyi uygulayan size en yakın bir diş hekimi ya da ortodontiste gidiniz. Ücretsiz bir şekilde bu yöntemin uygulanıp uygulanamayacağını muayeneden sonra sizlere söyleyeceklerdir.
   Selamlar.

  1. Halise Hanım merhaba;
   Adıyamadan’da bu yöntemi kullanan diş hekimi henüz yok. Sizlere en yakın Elazığ ve Malatya’da bulunmakta. Ancak en yakın bir diş hekimine ya da diş hastanesine giderek bu tedavi yöntemini uygulamaya başlamalarını söyleyebilir ve ilk hasta olabilirsiniz.
   Selamlar.

  1. Tuğçe Hanım merhaba;
   Aynı soruyu bir çok kez almıştım. Bu sebeple bir kaç doktor ile görüşmem oldu. Makalemin hemen başında tavsiye ettiğim doktor Sertaç Bey’in iletişim bilgilerini paylaştım.
   Selamlar.

 20. Daha once bir sey duymustum dişleri cok carpik olan insanlar bu tedaviyi yaptiramaz diye acaba dogru mu? Yoksa herkese yapilabiliyor mu? Cevap verirseniz cok sevinirim.

  1. Merhaba Beyza Hanım;
   Diğer şeffaf plaklardan herhangi bir farkı yoktur diyebilirim. Türkiye’de üretildiği için daha hızlı bir şekilde plaklar elinize ulaşır ve tedaviniz daha hızlı bir şekilde yapılır diyebilirim.
   Selamlar.

 21. Merhaba,
  Ankara’da bu tedaviyi yapan doctor/diş tedavi merkezlerinin isimlerini öğrenebilir miyim?
  Teşekkürler.

 22. Merhaba, İstanbul Beylikdüzü-Esenyurt civarında bu tedaviyi uygulayan doktor var mı acaba?

  1. Merhaba Merve Hanım;
   Daha kısa bir süre olduğunu söyleyebilirim ama tabi diş yapınıza ve doktorunuzun muayenesine göre net bilgi dijital ortamda görebiliyorsunuz.
   Selamlar.

 23. Merhaba benim dişlerimde çarpık normal tel kullanmak istemiyorum yaşım geregi,amasyada oturuyorum amasya yada samsunda bu tedaviyi yapan dr varmi?

  1. Funda Hanım merhaba;
   Gaziantep’te bu tedaviyi uygulayan tek doktoru hemen aşağıda paylaşıyorum.
   Dt.Nafi Akın
   ADC Klinik Sarıgüllük Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı No:27/A Şehitkamil / G.antep 444 61 92
   Selamlar.

  1. İrem Hanım merhaba;
   Edirne’de bu tedaviyi uygulayan tek bir doktor buldum. İletişim bilgileri aşağıdadır.
   Dr. Cihan Yöndem
   Yancıkçı Şahin Mah. Talatpaşa Asf. Ayşekadın Apt. A/4
   Selamlar.

  1. Merhaba Hüseyin Bey;
   Henüz Van’da bu tedaviyi uygulayan doktor bulunmamakta. Ama sizler bu tedaviyi uygulamaları için herhangi bir diş hekimine öneri yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 24. Merhabalar. Çorlu’da varmış diş doktoru. Lakin fiyat için bir ipucu vermeniz mümkün mü 🙂

  1. Meltem Hanım merhaba;
   Fiyatları tedavi süresi ve doktorlarınız belirlediği için maalesef herhangi bir ipucu verme şansım yoktur lütfen bu konuda kusuruma bakmayın.
   Selamlar.

 25. Merhaba. Alt ve üst dişlerim tam olarak oturmuyor arada boşluk kalıyor şeffaf aparey tedavisi yararlı olur mu? Fiyat farkı diş teline göre nasıl olur?

  1. Kübra Hanım merhaba;
   Büyük olasıklıkla kullanabilirsiniz bu tedavi yöntemini. Diş teline göre bazı doktorlarda daha uygun bazı doktorlarda daha pahalı diyebilirim.
   Selamlar.

  1. Sevval Hanım merhaba;
   Tabi ki Bursa’da bu tedavi yöntemi bulunmaktadır. Şeffaf Aparey’in doktor bul sayfasından bu tedavi yöntemini uygulayan doktorlara ulaşabilirsiniz arkadaşlar.
   Selamlar.

  1. Merhaba Elif Hanım;
   Bu tedaviyi Adana’da yapan 3 doktor bulunmaktadır.
   Dr. Nalan Gürses Aslan
   Reşatbey Mah. 62016 Sk. No: 8 Toroslu Apt. Kat: 1 No: 1 ADANA (322) 458 90 24
   Dr. Müge Altan Okova
   Toros Mah. Ali Sepici Blv. Kuytu Apt. No:/1 Çukurova / ADANA Tel: 0322 235 31 31
   Dr. Miray Günyüz Toklu
   Özel EROL TOKLU Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Güzelyali Mah. Turgut Özal Bulv. Yeşilköşe Sitesi A Blok D:1, Çukurova 1170 Adana (0322) 234 2626
   Selamlar.

  1. Tuğçe Hanım merhaba;
   Tabi İzmir’de bu uygulamayı yapanlar var. Şefaf Aparey sitesinde doktor bul sayfasına girerek harita üzerinden İzmir’in üstüne geldiğiniz tüm doktorları listeleyebilirsiniz.
   Selamlar.

  1. Serap Hanım merhaba;
   Bolu’da bu tedaviyi uygulayan doktorun bilgilerini hemen aşağıda paylaşıyorum.
   Dt. Serdar Şerifoğlu
   Bahcelievler Mah. Hastane Cad. Muhittin Bey Apt. 18/1 (Anıtpark Arkası) Merkez / BOLU Telefon: 0374 215 26 62
   Selamlar.

  1. Merhaba Aybüke Hanım;
   Ordu’da aşağıdaki doktor bu tedaviyi yapıyor.
   Dr. Melis Kalkavan
   Şarkiye Mah. Atatürk Bulvarı Yusuf Tercan Apt. No: 178/5 – Ordu (452) 223-4343
   Selamlar.

  1. Merhaba Mikail Bey;
   Maalesef Rize’de bu tedaviyi uygulayan doktor henüz bulunmamakta. Ama en yakın trabzon’da uygulayan iki doktor mevcut.
   Dt. Eşref Aksu
   Kemerkaya Mah. Sahil Yolu İller Sok. No:27/29, Trabzon Özel Trabzon Imperıal Hastanesi (0462) 455 6400
   Dr.Özge Eyüpoğlu
   Gazipaşa Cd. Gazi Sitesi Kat:1 TRABZON 0.462 321 31 68
   Selamlar.

  1. Merve Hanım merhaba;
   İnternet sitelerine baktığımda şu anda Erzurum’da bir ortodontist ya da diş hekiminin bu yöntemi kullanmadığını görüyorum.
   Selamlar.

  1. Bera Hanım merhaba;
   Tabi. Bursa’da bu tedaviyi uygulayan doktorları hemen aşağıda paylaşıyorum.
   Dr.Mehmet Emin Sevi
   Cumhuriyet Mah.Yağmur Sok.Elmasevler Sit. D blok No:26 D:4 Nilüfer/Bursa 0.224 451 71 14
   Dt. İsmail Durak
   Fokus Klinik Zübeyde Hanım Caddesi Cevat Demir Apt. No : 7 Çekirge /Osmangazi BURSA 0 224) 233 88 97
   Selamlar.

  1. Leman Hanım merhaba;
   Aşağıda Uşak’ta hizmet veren iki doktoru sizlerle paylaşıyorum adresleri ile birlikte.
   Dt. Murat Uncu
   1. Eylül Cad. No:16 Özdemir Mah. Uşak Merkez 0276 223 44 77
   Dt. Cengiz Kartal
   1. Eylül Cad. No:15 Özdemir Mah. Uşak Merkez, Uşak 0276 223 68 61
   Selamlar.

 26. Konya da yaşıyorum üste bir diş alta da bir diş eğri önerebileceğiniz birisi var mı acaba teşekkür ederim.

  1. Erol Bey merhaba;
   Şu anda Konya’da bir doktor göremiyorum ama yakın illerde olabilir. Şeffaf Aparey’in sitesinde doktor bul sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
   Selamlar.

 27. Benim dislerim hassas carpiklik da var bu uygulama kac ay da sonuc verir bide on iki disim uzun kisaltilmasi mumkunmu

 28. Merhaba bu tedavi yönteminde çarpıklığın bi sınırı varmı aşırı derecede çarpık dişlerdede uygulanabiliyormu…

  1. Özlem Hanım merhaba;
   Fiyat gitmiş olduğunuz ortodontist ya da diş hekimine göre değişiklik gösterebiliyor. En iyi fiyat aralığını size en yakın diş hekimi ya da ortodondisten alabilirsiniz.
   Selamlar.

 29. meraba hocam benim üst köpek dişerim arkada yani yamuklar bende diş teli takmadan düzeltmek istiyorum nasıl olur?

 30. Merhaba fiyatı ne kadar acaba üst dört tane diş sadece. Çorum da önerebileceğiniz doktor ve fiyatı ne kadar??

  1. Barış Bey merhaba;
   Fiyat hakkında detaylı bir bilgim maalesef bulunmamakta. Doktor bul sayfalarına baktığımda ise Çorum’da herhangi bir ortodontist ile çalıştıklarını yine maalesef göremedim.
   Selamlar.

  1. Taner Bey merhaba;
   Doktor Bul sayfalarına baktığımda maalesef Van’da herhangi bir ortodontist ya da diş hekimi ile çalışmadıklarını gördüm.
   Selamlar.

  1. Ebru Hanım merhaba;
   Maalesef maaliyetler hakkında bilgim mevcut değil çünkü tedaviyi yapan diş hekimi ve ortodontistler muayeneden sonra ücretleri belirliyorlar.
   Selamlar.

  1. Aykut Bey merhaba;
   Bu tedaviyi Düzce’de uygulayan doktor göremedim ancak size en yakın il Sakarya’da aşağıdaki 4 doktor bu tedaviyi uyguluyor.
   Dr. Ayşe Akay Gürel
   Dt. Samet Hacıoğlu
   Dt.Tuğba Aktemur
   Dt. Şölen Şen
   Selamlar.

 31. merhaba benim sağ taraftaki köpek dişim yamuk çıkıyor bunun için tel mi gerekli yoksa şeffaf aparey mi yapmam sağlıklı olur

  1. Ayşegül Hanım merhaba;
   Bu sorunuzun cevabına ancak muayaene olduğunu ortodontist ya da diş hekimi karar verebilir. Ancak şeffaf aparey uygulanabilir diye düşünüyorum.
   Selamlar.

 32. merhabalar… öncelikle verdiğiniz bilgilerden dolayı size teşekkür ederim…
  benim sorum üst dişlerin 4 dişin bozuk olması halinde bu önerdiğiniz Şeffaf Aparey kullanılabilir mi?
  Ayrı bi sorum olarak da hocam kaplama diş yaptırsam öneriniz nedir..
  SAYGILARIMLA kolay gelsin hocam….

  1. Yıldıray Bey merhaba;
   Kaplama diş hakkında maalesef herhangi bir bilgim bulunmamaktadır ancak sadece üst dişleriniz içinde bu teknolojiyi kullanabilirsiniz. Tabi önce bir ortodontist ya da diş hekiminin muayene etmesi gerekir dişlerinizi.
   Selamlar.

 33. İstanbul bagcılar Kirazlı önerebileceginiz doktor varmı birde fiyat tahmini ne kadar sadece üst dişleri yaptırmak istiyorum ne kadar olur acaba

  1. Ecem Hanım merhaba;
   Maalesef doktorların tam olarak konumları hakkında bilgim yok ama internet sitelerinde doktor bul sayfası var. Bu sayfayı ziyaret ederseniz eğer siz en yakın doktoru bulabilirsiniz. Not: ben sitelerine baktım Bağcılar’da henüz bir ortodontist ya da diş hekimi ile anlaşmamışlar ama yakın semtlerde mevcut bu tedaviyi yapanlar.
   Selamlar.

 34. Merhaba Serhat bey ben Adana’da kime yaptırmalıyım bir diş hekimi önerir misiniz. Dişime daha önceden tel uygulaması yapıldı ancak 1 yılı geçmeden ayrılmalar oldu çok rahatsız oluyorum. Bu uygulama benim gibi hastalara da yapılabiliyor mu ?

  1. Betül Hanım merhaba;
   Doktor bul sayfalarına baktığımda Adana’da iki doktorun bu tedaviyi uyguladıklarını gördüm. Dr. Müge Altan Okova ve Dr. Miray Günyüz Toklu. Kontrol için gidebilir ve detaylı bilgiyi kendilerinin yapacağı incelemeden sonra alabilirsiniz.
   Selamlar.

  1. Çiğdem Hanım merhaba;
   Seffafaparey.com sayfasına baktığımda aşağıda bulunan doktorlar Antalya’da bu hizmeti vermekte.
   Dr.Melih Dipi
   Tunahan Topaloğlu
   Dt. Avni Güner
   Dt. Nazmiye Memiş Elmacı
   Selamlar.

  1. Merhaba Engin Bey;
   Ne olduğunu bilmiyordum üçlü köprünün ancak Google görsellere bakınca öğrendim. tabi ki kullanabilirler diye düşünüyorum sonuçta o köprüler sizlerin ağız yapısına göre yapıldılar. Ama bir kendilerini de arayıp sorun derim.
   Selamlar.

    1. Serap Hanım merhaba;
     Bolu’da bu uygulamayı uygulayan doktorun adres ve iletişim bilgilerini hemen aşağıda paylaşıyorum.
     Dt. Serdar Şerifoğlu
     Bahcelievler Mah. Hastane Cad. Muhittin Bey Apt. 18/1 (Anıtpark Arkası) Merkez / BOLU Telefon: 0374 215 26 62
     Selamlar.

     1. erzurumda veya karsta bu konu hakkında tedavi görebieceğim bir doktor var mı

Son Yazılanlar

Kendime sözümü tuttum

Makaleme başlamadan önce 6 ay boyunca bu siteye herhangi bir içerik yazılmayacağını ve Türkiye'deki tüm iş, iletişim bağlantılarımı kesmek zorunda...

Babülmendep Boğazı

Babülmendep Boğazı diğer adı ile Babü'l Mendep, Afrika Kıtası'nda bulunan Kızıldeniz'i Aden Körfezi'ne bağlayan boğazdır. Boğaz aynı zamanda Afrika ile...

Buzdolabı soğukluk değeri 1 2 3 4 5

Yaklaşık 24 saattir uykusuz geçirdiğim bir süreden sonra yerimden kalkıp dudaklarımın kuruması sebebi ile buzdolabının kapısını açtım. Beni karşılayanlar: 4...

Kuzine soba

Saatin 19.07 olduğunu çok iyi hatırlıyorum. Ama tarih konusunda kararsızım. Yaşım 10-11. Takriben 1999 yıllardan. Çok kirliyim. Sokakta kuzen ve...

1 Paradoksu

11 Ağustos 2015 tarihinde tanıştığım ve hayatımın en değerli projesinde uyguladığım paradoks. Hindistanlı bir kız arkadaşımın bana anlattığı... 1 olursan...

Sessizlik bürünür

Sessizlik bürünür bana, Bakışımdaki çığlıkları duyan sen yokken. Sessizlik bürünür sana, Nefretle sevdiğin kokuda ben yokken. Sessizlik bürünür onlara, Çığlık...

Ağustos böceği nasıl susturulur

Saat 04:51. Birden uyandım. Rüyamda geçmişimdeki bir anı vardı. Onu düşündüm biraz. Yatağımda doğruldum. Karanlıkta ayaklarım ile terliklerimi arama çabasında...

Canlıların duyduğu frekans aralıkları

İnsanların üretebildikleri ses frekansı 85 - 1000 Hz arasıdır. Yine insanların duyma frekansları ise 20 - 20000 Hz arası. Kadınların...