Bayi Tahsilat Sistemi Nasıl Kurulur

Bayi tahsilat sistemi, bayi ve alt bayisi olan tedarikçi ve distribütör firmalar için özel olarak geliştirilmiş ve internet üzerinden kredi kartı tahsilatı yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Türkiye’de ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından 2001 yılında geliştirilmiş ve şu anda 1000’in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Bayi Tahsilat Sistemi
Bayi Tahsilat Sistemi

BAYİ TAHSİLAT SİSTEMİ

Bayi tahsilat sisteminin geliştirilme amacı, firmaların tahsilat süreçlerini kolaylaştırmak, nakit akışını düzene sokarak sorunsuz bir şekilde ödeme alınabilmesini sağlamaktır. Bununla birlikte aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını ortadan kaldırmaktır. Sunmuş olduğu fonksiyonlar ve özellikler sayesinde de bir çok ayrıcalığa sahip olmanızı sağlamaktadır.

tedarikçi ve distribütör firmaların bayi tahsilat sistemini tercih etmelerindeki en büyük amaç ise ödemelerin hem zamanında alınmasını sağlaması hem de muhasebe/finans departmanlarında yaşanan hataları ortadan kaldırmaktır. Son olarak ise ekonomik açıdan ilerleyişlerini sağlamasıdır.

BAYİ TAHSİLAT SİSTEMİ NASIL KURULUR

Bayi tahsilat sisteminin kurulabilmesi için firmanızın sahip olduğu alan adının alt alan adı (Örn. tahsilat.firmanizinadi.com) veya yeni bir ödeme sayfası için alan adı açılır. Açılan bu sayfa bayi, alt bayi ve firmalarınızın sizlere ödeme yapacakları sayfadır. Ardından bayi tahsilat sistemi yazılımı E-TAHSİLAT alınan alan adına kurulur. Açılan ödeme sayfanız uluslararası ve ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile koruma altına alınır. Ödeme sayfanızda 256 Bit SSL kullanılmakta, işlemler 3D secure güvenlik seviyesinde gerçekleştirilebilmektedir. Programların çalıştığı sunucular 3 katmanlı güvenlik duvarları ile korunmakta ve 3 katmanlı yedekleme yapılmaktadır. Ayrıca tekrarlı ödeme özellikli uygulamalarımız PCI DSS uyumlu güvenli ortamlarda çalışmaktadır.

Bütün bu işlemlerden sonra bayi tahsilat sisteminizi oluşturan ödeme sayfanıza Türkiye’de bulunan 19 bankanın sanal posunu entegre edebilirsiniz. Sahip olduğunuz ya da bankalara bu sistem sayesinde başvuru yaparak alacağınız sanal posların entegrasyonları 1 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.Artık internet siteniz güvenli bir şekilde ödeme almaya açılmıştır. Bayilerinizi, alt bayilerinizi sisteme tanımlayarak (onlara kullanıcı adı ve şifre oluşturarak) sizlere kredi kartları ile ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Peki bayi tahsilat sistemi sadece internette kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmiş bir sistem midir ? Kesinlikle değil.

BAYİ TAHSİLAT SİSTEMİNİN FONKSİYONLARI

Bayi tahsilat sistemi bir çok fonksiyon, özellik ve ayrıcalığı da beraberinde getirmektedir. Örneğin muhasebe/ERP programı entegrasyonu sayesinde alınan bütün ödemeler otomatik olarak kullanmakta olduğunuz ERP programına işlenebilmektedir. Şimdi dilerseniz bayi tahsilat sistemi ile birlikte sahip olabileceğiniz bütün fonksiyonları sizlerle paylaşalım.

  • Kredi kartlarından tek çekim ve taksitli tahsilat yapabilirsiniz. İstediğiniz bayinize istediğiniz taksit seeneğini ya da komisyon oranını belirleyebilirsiniz.
  • Bayileriniz bu sistem aracılığı ile müşterilerinden aldıkları bütün kredi kartı ödemelerini bayi tahsilat sistemi sayesinde hesabınıza süpürebilmektedirler. Alınan bu ödemelerin bayilerinizin cari hesabından düşmesini sağlayabilirsiniz. Bayileriniz hem mağazalarına gelen hem de uzakta olan müşterilerinden kredi kartı tahsilatı yapabilme ayrıcalığına sahip olmaktadır.
  • Sistem 7/24 çalışır. Yani kredi kartlarından sadece tahsilat yapabilmeniz için zaman sınırınız yoktur. Bununla birlikte uzakta olan müşterilerinizden de güvenli bir şekilde kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz. Örnek olarak fiziksel poslarınızın üzerinden mail order ile güvensiz bir tahsilat yapıyorsanız, müşterilerinizin ya da bayilerinizin kredi kart bilgilerini faks, telefon ve benzeri yollarla alıyorsanız bayi tahsilat sisteminde bulunan 3D Secure özelliği sayesinde sorunsuz ve güvenli bir şekilde tahsilat yapabilirsiniz.
  • 20 tane bayinizin size ödeme yapması gerekiyor. 20 bayinizi aramak, e-posta göndermek ve benzeri yollarla iletişime geçmek ne kadar zor dimi. Bayi tahsilat sistemi sayesinde sadece bir tuşa basarak onlara ödemeleri gereken tutarı mail ve SMS yolu ile gönderebilirsiniz. Bayileriniz mesaj içeriğinde gelen bağlantıya tıklayarak otomatik bir şekilde ödeme yapabilmektedirler.
  • Herhangi bir ödeme de yanlışlık mı yapıldı ? Yönetim panelinde bulunan iptal/iade tuşuna sadece 1 kez basarak, alınan ödemeyi iptal/iade edebilirsiniz.
  • Havale, EFT, Çek ile Tahsilat, Senet ile Tahsilat, tahsildarcı göndererek tahsilat gibi klasik ödeme yöntemlerinden kurtularak firmanıza yakışır bir ödeme sistemine sahip olursunuz.
  • Periyodik ödeme alabilir yani tekrarlı tahsilat yapabilirsiniz.
  • Yönetim paneliniz sayesinde, alınan bütün ödemeleri takibini istatistiksel, zamansal ve grafiksel olarak yapabilirsiniz. Örneğin 2 sene önce alınmış bir ödemeye ulaşmanız gerekiyor. Yönetim panelinizde bulunan bir fonksiyon sayesinde saniyeler içerisinde ödeme detaylarına ulaşabilirsiniz.
  • Muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü, zaman kayıpları ve hataları ortadan kaldırarak nakit akışınızı düzene sokabilirsiniz.

E-tahsilat sistemleri bir çok özellik ve fonksiyona daha sahiptir. 0212 256 60 00’ı arayarak ya da bu yazım altına yorumunuzu bırakarak e-tahsilat uzmanlarının sizlerle iletişime geçmelerini ve detaylı bir şekilde sistemin işleyişi hakkında bilgi vererek canlı bir şekilde test etmenizi yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

BAYİ TAHSİLAT SİSTEMİ NASIL KURULUR

Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile bayi tahsilat sistemini kullanan referanslarımızdan MAPAŞ Genel Müdürü V. Vedat MORİ’nin görüşlerini izleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılanlar

Sen uyandığında uyuyorum

"Kendi özgürlüğünü kazanmadığın sürece bu ülkeye hiçbir faydan olamaz." Hiç ummadığım ama en doğru zamanda bu cümle söylendi bana. Tarih...

Samsung Galaxy M20 ekran değişimi

Samsung Galaxy M20 akıllı telefon ekranı alınan darbeler, üzerine baskı uygulanması, yere düşme ve benzeri sebeplerden dolayı kırılabilir. Yaşanılan bu...

Avustralya’nın başkenti

Avustralya'nın başkenti Canberra'dır. Türkçe okunuşu ile Kanberra. Bu ilin nüfusu ise 395.790'dır. Avustralya'nın başkenti neresidir Avustralya'nın başkenti Kanberra'dır ancak genellikle...

Ülke nüfusları sıralı liste

Birden aklıma takıldı. Doğduğum yılda (1989) Türkiye'nin ve dünyanın nüfusu ne kadardı diye. Türkiye: 54,19 milyon Dünya: 5,198 milyar Şu...

Brezilya’nın bulunduğu kıta ve başkenti nedir

Brezilya'nın bulunduğu kıta Güney Amerika, başkenti ise Brasília'dır. Brezilya'da konuşulan dil Brezilya'da Portekizce konuşulmaktadır. Bu ayrıntıyı paylaşmak istedim hazır konu...

Kaptan Tsubasa çizgi filmindeki kaleci

Sorunun cevabını bu sefer sonda değil en başta vereyim. Kaptan Tsubasa çizgi filmindeki kalecinin adı Genzo Wakabayashi'dir. Danimarka görüşmesi Danimarka'da...

Amerikan rüyası

17 Ekim benim için nasıl geçti ? Uyandım Henüz sabahın olmadığı güne uyandım. Karanlıkta iPhone X telefonu zar zor uğraşlar...

Şam’daki caminin Ayasofya ile boy ölçüşebileceğini düşünmek bile absürt olur

Bu akşam çok sevdiğim bir insana hayallerimi anlatır iken bu kadarı da absürt olur artık dedi. Yani aslında absürt demek...