Pas sökücü kimyasal

Pas sökücü kimyasal OK-151

Pas sökücü kimyasal OK-151 demir üzerinde oluşan pas ve diğer metaller üzerinde oluşan korozyonun sökülerek kolay ve hızlı ve şekilde temizlenmesini sağlayan bir üründür.

Pas sökücü kimyasal kullanım öncesi ve sonrası

Konsantre pas sökücü OK-151 kullanımı öncesi ve sonrasında metalin nasıl bir görünüme sahip olduğunu hemen aşağıda bulunan görsel aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Paslı Metal Öncesi Sonrası
Pas Sökücü Kimyasal Kullanımı Öncesi ve Sonrası

Pas sökücü kimyasal OK-151 özellikleri

 1. Konsantre pas sökücü ürün OK-151’in sahip olduğu özellikler detaylı bir şekilde hemen aşağıda maddeler halinde paylaşılmıştır.
 2. Her türlü metal parçanın üzerinden pasın ve yağın uzaklaştırılmasında kullanılır.
 3. Bakır, bronz ve pirinç gibi metallerin yüzeyinden oksidasyon temizliğinde kullanılır.
 4. Soğutma suyu geçen yüzeylerin korozyon temizliğinde kullanılır.
 5. İnşaat sektöründeki demirli metallerin pas temizliğinde kullanılır.
 6. Boyalı yüzeylerin, emaye ve fayansların yüzeylerindeki pas lekelerinin temizliğinde kullanılır.
 7. Her türlü gözenekli metallerin yüzeyinden pas temizliğinde kullanılır.
 8. Metal yüzeyleri kesinlikle aşındırmaz.

Pas sökücü kimyasal OK-151 kullanım şekli

Ürün daldırma ya da püskürtme yöntemi ile kullanılabilir. Demirli metallerin ağır pas temizliğinde 1/3 oranında su ile seyreltilerek kullanılır. Çok aşırı derecede paslanma mevcut ise su ile seyreltilmeden kullanılabilir. Orta kirlilikte demirli ve demirsiz metallerin pas temizliğinde 1/5 oranında su ile seyrelterek kullanabilirsiniz. Her türlü yüzeyden hafif pas temizliğinde ise su ile 1/10 oranında seyreltilirek kullanılır.

Temizlenecek parçaya ürün püskürtülür ya da veya hazırlanan plastik kaba ürün eklendikten sonra parça daldırılarak kullanılabilir. Minimum 10 dakika beklendikten sonra ürün çıkartılır ve bir bez ya da bulaşık süngeri ile ve benzeri ile silinir. Pas tamamen sökülene kadar bu işlemler uygulanır.

Pas nasıl sökülür videolu anlatım

Hemen aşağıda bulunan videoda ağır paslı bir demirin üzerinde oluşan pasın daldırma yöntemi kullanılarak nasıl söküldüğünü ve temizlendiğini izleyebilirsiniz.

Özkimsan adres ve bilgileri

Adres: Mermerciler Sanayi Sitesi, 13. Cadde No:17 Kat: 2 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon: 02128715242

Pas sökücü kimyasal ürün kullanımı, satın alma işlemleri ve diğer tüm soruları yorum alanında yazarak ya da müşteri temsilcisi hattını arayarak sorabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oyun ortalaması: 5,00 Sizde 5 üzerinden oy vermek ister misiniz ?)
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Evimin bahçesindeki demir kapıyı boyamadık. Bir kaç yağmurdan sonra paslanmaya başladı. Bu şekilde boya yapılırsa paslanma devam edecekmiş ve boya da kısa bir sürede sökülecekmiş. Bende pasın sökmek istiyorum. Püskürtme yönteminden bahsedilmiş. Bu yöntem ile pası sökebilir miyim. Henüz başlangıç aşamasında yani sarı ile kahverengi renk arasında.

  1. Alperen Bey püskürtem yöntemini kullanarak demir kapı üzerinde oluşan pasın sökülmesini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir spreyer (fıs fıs ya da püskürtücü) ile OK-151’i demir pas kirliliğine göre 1/3, 1/7 ya da 1/15 oranında seyreltiniz. Ardından paslı kısımlara püskürtünüz. Silme işlemi gerçekleştiriniz. Bu işleme pas sökülesiye kadar devam ediniz.

 2. İnşaat demirleri bir süre ara verdiğimiz için paslandı. Bu şekilde de kullanmak istemiyoruz. Ürününüz inşaat demiri pas sökme işleminde etkili midir. Kullanılabilir mi ?

  1. Oytun Bey inşaat demiri üzerinde oluşan pasın sökülmesi için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. %100 kesin sonuç alırsınız.

Son Yazılanlar

Lenovo A2020 ekran değişimi

Lenovo A2020 akıllı telefon ekranlarında yaşanan sorunlar Lenovo A2020 akıllı telefonlarının ekranları diğer telefonlarda olduğu gibi camdan üretildiği için oldukça...

LG G5 batarya değişimi

LG G5 batarya değişimi fiyatı LG G5 batarya değişimi fiyatı 100 TL'dir. Batarya (pil) değişimi alanında uzman ve tecrübeli LG...

Samsung Galaxy S6 ekran değişimi

Samsung Galaxy S6 ekran ve ön cam değişimi Samsung Galaxy S6 komple ekran değişimi fiyatı 550 TL, ön cam değişimi...

General Mobile GM5 Plus ekran değişimi

General Mobile GM5 Plus ekranı kırıldı General Mobile GM5 Plus Ekranı kırıldı, ön camı çatladı, iç ekranı kırıldı, dokunmatik çalışmıyor, ekrana...

Samsung Galaxy S7 Edge ekran değişimi

Samsung Galaxy S7 Edge ekran değişimi fiyatı Samsung Galaxy S7 Edge ekranı kırıldı, ön camı çatladı, iç ekran kırılması sebebi...

Samsung Galaxy Note 5 ekran değişimi

Samsung Galaxy Note 5 ekran kırıldıysa Samsung Galaxy Note 5 ekran kırılması sorunu ile karşılaşıyorsanız eğer profesyonel Samsung teknisyenleri tarafından ekran...

LG G4c ekran değişimi

LG G4c ekran kırıldı ise nelere dikkat edilmeli LG G4c ekranı alınan darbeler sebebi ile kırılabilir, ön cam çatlaması yaşanabilir, iç...

Turkcell T80 ekran değişimi

Turkcell T80 ekranında yaşanan sorunlar Turkcell T80 ekranı alınan darbeler sebebi ile kırılabilir. Yere düşme sonucunda ön cam çatlayabilir, iç...